Kompresja materiałów z tunera DVB-T

Witam,

Nagrałem parę materiałów w tunerze DVB-T. Mają one dosyć duże rozmiary. 1 h to 1,5 GB. Chciałbym je jakoś skompresować najbardziej jak się da, ale żeby nie ubyło na jakości materiałów. Jeżeli się nie da, mogę jeszcze lekko zniżyć jakość materiału.

Format to *.ts , kodek to H264 - MPEG4 AVC (part 10) (h264)

Mam program FormatFactory 3.0.1 i nie wiem, jakie ustawić ustawienia dla pliku wyjściowego.

Dodam, że są to materiały w SD ( 576p. ), nie HD. Jak nagrywam w HD to jeszcze większe są rozmiary i też bym sobie to pokompresował.

Ogólnie rzecz biorąc skompresuj film do kontenera MKV kodekiem H264 dla materiałów SD overall bitrate ustaw w okolicach 2000-2500 kbps dla HD jak dla mnie minimum 6+ to znacznie obniży jego rozmiar i nie stracisz strasznie na jakości dodatkowo dźwięk skompresuj do AAC stereo bo materiał z DVB-T może być w Dolby (TVP/TVN) co też większa rozmiar.

Za chwile pobiorę tego Format Factory to ogarnę dokładniej :slight_smile:

LE:

Ok ustaw dla materiału SD tak: http://i41.tinypic.com/2rc0ljo.png

1080p 330MB zbiło do 16MB i dalej wygląda ładnie :slight_smile:

Dla HD ustaw Resolution na 1280x720 i bitrate 5000 lub 1920x1080 i bitrate w okolicach 8000

  • podobno dobry ale nie sprawdzałem.

Dla mnie wystarcza konwersja za pomocą Any Video Converter.

Wystarczy tylko dokładne zapoznać się z tym programem oraz ustawić prawidłowe ustawienia w opcjach :wink:

Dokładna nazwa tunera ?

Mam Ferguson Ariva T-65 i brak problemów :slight_smile:

struart ,

OK, zaraz zobaczę…

XMan ,

Tuner to URZ0194 z najnowszym oprogramowaniem.

Pamiętam, że też nad Arivą się zastanawiałem :slight_smile:

Dodane 06.06.2013 (Cz) 18:01

Z pliku 1,57 GB (01:04:53) zrobił się 1,16 GB (01:04:54).

Dodane 06.06.2013 (Cz) 18:11

Trochę kolor się różni: PORÓWNANIE

Możesz wkleić ustawienia Format Factory chwile przez rozpoczęciem kodowania? :slight_smile:

Chodzi o te okienko, które Ty mi pokazywałeś?

Tak o nie.

index.php?get=1&f=1

Dodane 07.06.2013 (Pt) 11:36

Dodam, że jak wstawię tam wartości takie jakie jest oryginał, plik wyjściowy jest większy od oryginału. Nie wiem czemu - taki kodek?

Ja laik w tym temacie, mógłby mi ktoś wytłumaczyć?

Bo domyślnie dobiera sobie większy bitrate niż ma oryginał i dlatego :slight_smile:

Bitrate ustaw na 1600 i Encode 2 pass ustaw na TAK.

To przy kompresji bez straty właściwości, czy te ustawienia dodać do tych, które mi wcześniej podawałeś?

Do tych co wcześniej :smiley:

Z ustawieniami:

index.php?get=1&f=1

Plik ma teraz 801 MB.

Dodam jeszcze właściwości pliku źródłowego (oryginał, bezpośrednio z tunera):

index.php?get=1&f=1

Dodane 07.06.2013 (Pt) 16:55

A jakie bym musiał dać ustawienia dla otrzymania takich samych właściwości jak w oryginale, lecz poddane najmocniejszej kompresji?

Jak już wspominałem, przeklepałem takie same w okienko, jakie jest we właściwościach oryginału, lecz wyszedł jeszcze większy plik.

Uzyj nakładki graficznej MeGUI. do kompresji kodekiem h264.

Wiele ostawień, a wielkość pliku źródłowego możesz sam se ustalić jaka ma być w przebiegu 2pass

A czy mógłbyś mi objaśnić po kolei co robić?

Jestem laikiem i powoli się gubię w tym…

Popatrz tu:

http://howtodoittutorials.blogspot.com/ … -with.html

W Encode setting zamiast x264: HQ slow możesz użyć x264 scratchpad - domyślne albo > config > Quality > 19/18. jak chcesz to dźwięk możesz zapisać jako LAME MP3 scratchpad - domyślne albo > config > Sample rate > xxxxx , zmiana domyślnych wydłuża czas procesu.

Pokombinuj z ustawieniami na jakiś małych samplach.

ps czasem ustawienia które mają zostać bez zmian trzeba tak jakby ponownie wybrać i upewnić się że ustawione jest wszystko poprawnie, bo może się zdarzyć że wyskoczy błąd ładowania skryptu avs, i to może pomóc.

Rozumiem, że MeGUI jest lepszy od FormatFactory i to jego używać tylko?

MeGUI jest bardziej rozbudowanym programem - tak jest lepszy. (również z tego powodu że nie zawiera w sobie sponsoringowego syfu)

Próbowałem jeden materiał (na razie w domyślnych ustawieniach) przekonwertować to procesor jest obciążony na 25 - 30%, a status stoi na 0,00%. 7 minut próbowałem.

Coś nie tak?

Dodane 12.06.2013 (Śr) 15:57

Jeszcze takie coś się pojawiło:

index.php?get=1&f=1

Zaktualizuj program. Robisz wszystko tak jak w instrukcji ?

Wersje programu właśnie mam najnowszą - od razu po włączeniu zupdateowałem.

Chyba źle robiłem…

Teraz, po wybraniu źródła mam taki komunikat:

index.php?get=1&f=1

Co tu wybrać? W tej instrukcji nie pisze (chyba, że źle przeczytałem… Nie umiem do końca angielskiego, a odszyfrowanie tłumaczenia z Google Translator jest też trochę trudne…), że jest takie okienko i co należy wybrać.