Kompresja materiałów z tunera DVB-T

Powinna być jeszcze jedna opcja - Source, ale dobra wybierz One Click Encoder > ustaw tak :

Przechwytywanie.JPG

File size ustaw jak uważasz, Aspect ratio zostaw. Potem kliknij w Avisynth profile Config upewnij się że nie jest zaznaczone więcej od Color correction.

Go.

Hmm…

index.php?get=1&f=1

Wstawiłbyś mi tu : www.zippyshare.com sampla takiego 10MB z materiałem nagranym przez tuner, obczaję u siebie co i jak.

SD czy HD? :slight_smile:

Obojętnie, to samo co będziesz używał Ty.

Hmmm…

Będę konwertował i SD i HD.

Materiał SD

Materiał HD

Wstawiłem filmiki po 1 minutę, gdyż tuner krótsze filmiki nie chce zapisać.

Prócz filmików, są także te małe pliki, które generuje i dodaje tuner do folderu z nagranym materiałem. Może będą przydatne.

Pierwsze co musisz zrobić, to znaleźć w folderze MeGUI > tools > mkvmerge > mmg.exe odpalić i pozbyć się poprzez odznaczenie 2 zbędnych ścieżek dźwiękowych. Twój dekoder przechwytuje 3 ścieżki (zapisuje również dane EPG - program TV :wink: ), przez to i u mnie był problem z rozpoczęciem kodowania. Odpalasz mmg > wskazujesz plik *.ts > i odznaczasz jak na obrazku:

Przechwytywanie_1_JPG_300x300_q85.jpg

Na dole klikasz “Rozpocznij muxowanie” dostajesz wynikowy .mkv z dużo mniejszym rozmiarem i dopiero na tym pliku robisz co w instrukcji. Teraz powinieneś mieć trzy opcje:

Przechwytywanie_2_JPG_300x300_q85.jpg

Wybierasz “DirectShowSource” i dalej jak w instrukcji.

Popracuj na tych samplach, pobaw się Average bitrate:

Przechwytywanie_3.JPG

1000/2000 i więcej/mniej , sprawdzisz jak się ma to do rozmiaru i jakości. Napisz co i jak.

Hmm… Właśnie. TVP1 ma 3 źródła dźwięku - tuner te wszystkie 3 nagrał…

Niestety, dalej do wyboru są 2 opcje.

Dla pewności, że program zredukował w pliku 2 ścieżki dźwiękowe, otworzyłem plik wyjściowy i są 2 ścieżki - 1 Audio, 1 Video.

Co robić? :frowning:

Dodane 12.06.2013 (Śr) 21:33

Hehe, ale rzeczywiście - plik uległ wielkiemu zmniejszeniu po wyrzuceniu tych ścieżek.

Ale chcę WIECEJ :stuck_out_tongue: - poprzez kompresję…

Ja nie jestem w stanie wiecej pomoc. Nie mam pojecia czemu u Ciebie jest inaczej niz u mnie, moze przez FormatFactory - zarejestrowal swoje kodeki czy cos, choc raczej nie powinno miec to wplywu bo megui dziala na tym co ma w pakiecie.

Sprobuj tak - jezeli uzywasz jakies paczki kodekow w stylu K-Lite to przeinstaluj je - w ogole przewaznie trzeba to robic po instalacji konwertera. Jezeli to nic nie zmieni… Nie wiem, pokombinuj na samplach w FormataFactory lub w Freemake Video Converter -tez ponoc dobry.

Y… O co tu chodzi…

W Dodaj lub usuń programy nie wyświetla mi żadnych kodeków … - ja nie mam kodeków?!

Jakie proponujesz zainstalować?

Ten?

I jak tam ?


Mogą być te, choć ostatnio ludzie coraz bardziej chwalą Combied Community Codeck Pack.

Powoli tracimy kontrole nad tematem ;), nie jestem pewien czy kodeki maja jakiś związek-ale nie zaszkodzą.


Pobawiłem się trochę nagraniem HD i wyszło mi coś takiego:

Przechwytywanie_JPG_300x300_q85.jpg

Przechwytywanie_1_JPG_300x300_q85.jpg

http://www27.zippyshare.com/v/61081239/file.html

Skrypt avs:

Po prawej wynikowy plik. Bitrate ustawione na 2500 Resize do 1280x720 kliknięte Auto crop .3/5 z oryginalnego pliku ubyło. 56MB i usuwamy zbędne ścieżki 36.6 MB, po kodowaniu zrobiło się 19.2MB - jakość jest bardzo dobra imo, różnicy prawie że nie widać. Dało by się jeszcze zbić Bitrate np do 2000 = jeszcze trochę mniejszy rozmiar.

ps problem miałem z dźwiękiem przy Nero, ale śmiało można wypakować ścieżkę w mmg = zostawisz ścieżkę dźwiękowa rozpocznij muxowanie potem do przekodowanego wideo w mmg przeciągasz tą ścieżkę i odznaczasz tą która była muxowanie.

Po zainstalowaniu kodeków, tej cholernej opcji dalej nie ma :frowning:

Hmm… a da się tym programem, ale innym sposobem (opcją) przekonwertować te filmy?

Brak możliwości używania MeGUI to wielka strata gry się chce dużo kodować. Niestety nie znam dobrego odpowiednika dla niego, nie wiem czym można by było go zastąpić, natomiast innego sposobu nie znam.

Mógłbym spróbować zaglądnąć do Ciebie zdalnie poprzez TeamViewer, pomagałam już ludziom na tym forum w taki sposób- możesz mi nie ufać i się nie obrazę oto ani trochę - bo tak jest po prostu lepiej, więc zasugeruje bezpłatną pomoc zdalną (na tych samych zasadach) oferowaną przez dobreprogramy.pl : http://www.dobreprogramy.pl/netfix , zgłoś im problem z poprawnym funkcjonowaniem MeGUI (możesz podać linka do tematu coby ktoś ogarnął z grubsza co i jak)

Ufam :slight_smile:

Tylko nie mam jak podać ID i hasło z TeamViewer.

PW masz zablokowane.

Wyślij mi na PW , zaraz włączę w panelu PW.

Na tych ustawieniach, które mi ustawiłeś stworzyło mi takie pliki.

Nie mogę tego otworzyć niczym…

Dobrze, czy źle to zrobiło?

W oknie MeGUI są jakieś errory po tym:

index.php?get=1&f=1

(chyba, że znowu pomieszałem pliki tak jak z tymi ścieżkami w plikach)

Wyskoczył błąd (error) w zadaniu.

Najlepiej jak robisz w folderze, bo przy procesie powstaje trochę plików roboczych.

Odpal jeszcze raz TeamViewer i wyślij mi na PW to co potrzeba.

Dodane czwartek, 13 cze 2013, 20:13

Wywaliło mnie. Pousuwaj te wszystkie śmieciowe pliki które powstały. Dziś już nie mam czasu, jutro koło południa jakby co możemy jeszcze pokombinować, a może ktoś coś pomocnego napisze i wskaże alternatywę.

Łukash ,

To jak? - nie da się u mnie konwertować programem MeGUI , czy masz jakiś sposób/pomysł?

Może damy rade :wink: Zainstalowałeś AviSynth ? : http://sourceforge.net/projects/avisynth2/ Jakie te kodeki zainstalowałeś ? bo jednak jest jakiś związek kodeki > MeGUI.

:smiley:

Nie. Hehe, nawet nie wiem, co to :lol: To ściągnąć i sprawdzisz działanie teraz programu?

To nie tak, że jestem wygodny, tylko sam się pogubiłem z tą konwersją. Nie wiedziałem, że to takie skomplikowane. Nauczę się konwersji materiałów z tunera i będę “jechał” :slight_smile:

CCCP