Kompresja materiałów z tunera DVB-T

Nie jest to tak skomplikowane , jak to wyjszło w tym wątku :wink: A sam MeGUI też nie jest bez wad, bo to nie jest tak zwany automat - musi mieć odpowiednie środowisko/komponenty które muszą być konkretnie i dobrze ustawione, to nie jest program typu automat FormatFactory.

Pobierz i zainstaluj AviSynth - nic z nim nie rób, potrzebny jest do skryptów do wewnętrznego użytku (MeGUI ma go w sobie ale widzę że jak jest zainstalowany to eliminuje inne błędy).

Czy te kodeki były w wersji x64 bit ? ,tu mam wątpliwości, bo odznaczaliśmy x64 w MeGUI, i nie wiem co teraz się dzieje - czy gdzieś tam przypadkiem nie są potrzebne kodeki x64 i czy w tym momencie po odznaczeniu MeGUI śmiga na x32. Przydałby się tu ktoś z głębszą znajomością MeGUI i działania jego pod systemami 32 i 64 bit.

Jak masz możliwość to pokaż też błąd = LOG - trzecia zakładka > rozwiń drzewko i pokaż błąd jaki wyskakuje.

Kodeki pobierałem z tego linku. Nie było wersji 64-bitowej , więc pobrałem wersję 32-bitową.

A czy mógłbyś mi podać link? Na DP nie znalazłem, a na stronie programu mam jakąś listę składników tego programu. Chyba nie mam tego wszystkiego pobierać? :expressionless:

Hmm… Dałbym, ale nie wiem, jak to ustawić dokładnie jak Ty to ustawiałeś, żeby ten błąd wyszedł.

AviSynth: http://sourceforge.net/projects/avisynt … t/download

Instrukcja jest na 2 stronie :wink:

1.Ctrl+R > wskazujesz plik wideo > DirectShowSource

2.Klikasz Autocrop > Resize 1280x720 > Save

3.Audio input - ten sam plik = wideo

4.Auto Encode > Container = MKV ,Bitrate = 2500 >Queue > Teraz zakładka Queue > Start

Bitrate 1500 i dalej ładnie wygląda a plik HD ma 10.8MB: http://www8.zippyshare.com/v/5637346/file.html , tylko nad dźwiękiem chyba trzeba by było trochę popracować .

Nie żebym się upierał przy MeGUI , jak ktoś ma odpowiedni do sytuacji pomysł to zapraszamy :wink:

Edytowałem bo mi się pomieszało…

index.php?get=1&f=1

Hmm… brak pola " Bitrate"… chyba, że mam ustawić Size and Bitrate na Average Bitrate…?

Tak. Zaznacz pole Average Bitrate i tam podaj wartość.

Log :

index.php?get=1&f=1

Z błędu wynika że enkoder nie radzi sobie z tym co jest ustawione i twierdzi że jest wysokie bitrate - ale u mnie nie ma tego problemu przecież…

Po ustawieniu wszystkiego (wskazanie , itd) kliknij w Config:

Przechwytywanie_1.JPG

I ustaw tak:

Przechwytywanie_2.JPG

Potem w Zones:

Przechwytywanie_3.JPG

Quntizer ustaw na 20 OK.

Potem AutoEncode Bitrate ustaw może na 1500 (w logu sugerowane jest 748…) albo spróbuj te 2000 i daj znać.

Z 1500 log jest czysty.

No i kodowanie leci dalej teraz ?

Kończy kodować, a plik wyjściowy działa prawidłowo.

No to super :wink: Co do dźwięku to enkoder Nero daje dobrą jakość i jest stosowany praktycznie przez wszystkich:

http://ftp6.nero.com/tools/NeroAACCodec-1.5.1.zip

Zawartość Win32 wypakuj do folderu MeGUI > tools\ >eac3to < -TU. Potem w oknie MeGUI > Optons > Settings > External program configuration > zaznaczasz Enable Nero AAC i klikasz Save (może być potrzeba ponownego uruchomienia programu) .

Następnie w oknie MeGUI na dole przy Encoder settings wybierasz Nero AAC scratchpad, przy Extension wybierasz MP4 AAC > klikasz OK.

Klikasz Config > Preferred decoder > FFAudioSource > AAC Profile > HE-AAC > OK :

Przechwytywanie_4_JPG_300x300_q85.jpg

Ale również możesz użyć oryginalnej ścieżki MPEG muxowanie w mmg i zostawiasz tylko ścieżkę dźwiękową w przekodowanym wideo w mmg odznaczasz ścieżkę dźwiękową i wrzucasz oryginalną muxowanie. 1.5h materiału to mniej więcej 1h procesu (2pass). Jak się dobrze ustawi to już tak zostaje, potem tylko CTRL+R…wskazać źródło dźwięku AutoEncode i podać bitrate. i powinno być GIT. Zrobisz jak Ci lepiej, wiesz już chyba wszystko.

OK, a chciałbym jeszcze wypróbować 2-gą możliwość: kompresja filmu bez jakiej kolwiek straty właściwości - taka sama ilość klatek, bitrate, rozdzielczość itd.

Jest taka możliwość?

Dodane 17.06.2013 (Pn) 16:49

Skończyło konwertować… W pliku wyjściowym nie mam dźwięku. Tylko na początku na 1 sekundę jest jakiś kawałek muzyki.

Może brakuje jakiegoś kodeka?

No a efekt jest niezadowalający ? FPS nie był zmieniany.

Spróbuj :wink: Wtedy nie będzie kompresji tylko coś jak gdyby kopiowanie :wink: efekt czyli mniejszy rozmiar będzie mizerny, bo skoro nic się nie zmieni to rozmiar praktycznie też nie. Rozdziałke możesz zostawić bez zmian ale bitrate trzeba zmienić aby osiągnąć jakiś tam efekt.

Dodaj oryginał, pisałem wyżej jak to zrobić (pisałem też wcześniej klik o problemie z dźwiękiem) , a kolejne koduj przy użyciu Nero - też wyżej, z powyższymi ustawieniami i z Nero problemu nie powinno być.

Zadowala, ale chciałbym popróbować jeszcze jakby wyszło bez tracenia jakichkolwiek właściwości.

Ale ja kodowałem z Nero.

index.php?get=1&f=1

Chyba, że nie o to chodziło…

Ale ja kodowałem z Nero.

Przechwytywanie_4_JPG_300x300_q85.jpg

Trzeba gdzieś coś stracić aby zmniejszyć rozmiar ;), a kolejną sprawą jest również FPS bo na nim też można ukraść parę mega (ustawia się to w CTRL+R filters FPS np 23.976), można podbić Bitrate jak się da ;), zmniejszyć FPS, ale do tego wszystkiego sam musisz dojść :wink:

Aha, ta zakładka… emoa1zalamany.gif

Z takimi ustawieniami konwertowałem:

index.php?get=1&f=1

… i właśnie z takimi w filmie dźwięk mi nie działa

Hmm… Na początku jak postanowiłem zabrać się za kompresję tych filmów, myślałem, że to jest tak jak z kompresją w archiwum *.RAR

Okazało się, że w ogóle nic na temat kompresji filmów nie wiem. Musze się douczyć…

Tak ta, ustaw tak jak u mnie.

:smiley: nie, z filmami jest zupełnie inaczej - tu pojęcie kompresja jest czymś innym.

Ustawiłem, teraz proces stoi w miejscu.

index.php?get=1&f=1

Od 11 minut ? Odpalilibyśmy TeamViewer ?

Czekaj… Coś ruszyło, ustawiłem ponownie Bitrate.