Kompresja materiałów z tunera DVB-T

Dla pewności , pokaże Ci po raz ostatni :smiley: i (może) ustawie wszystko jak należy :wink:

Yhm…

index.php?get=1&f=1

Ło Boże… Ciągle jakieś errory.

Za chwilę wyślę ID i HASŁO na PW.

Wszystko już prawie działało, była tylko potrzeba ustawienia enkodera dźwięku, i nagle pah, wewnętrzna biblioteka (DirectShowSource.dll) powoduje ciągle crash programu przy zapisywaniu skryptu avs…

Dobra, kolejne podejście :slight_smile:

http://storage.dobreprogramy.pl/multimedia/32bit_Advanced_v417(dobreprogramy.pl).exe

http://storage.dobreprogramy.pl/multimedia/Advanced_x64Components_v417(dobreprogramy.pl).exe

Pobierz. Odinstaluj CCCP > Odinstaluj Avisynth > Usuń MeGUI > Przeczyść Rejestr i System CCleanerem.

Zainstaluj najpierw paczkę x32 a po tym x64. Przy instalacji uważaj na to aby nie zainstalować jakiegoś toolbara czy jakiegoś innego ASKa.

Wypakuj MeGUI > wypakuj tam gdzie trzeba Nero > nie instaluj Avisynth > ustaw MeGUI jak trzeba, już raczej wiesz co i jak :wink: i sprawdź co tym razem…

… i teraz się nie zawiesza.

Nie sprawdzałem dzisiaj, czy działa (przed wykonaniem kroków z instrukcji podanej przez Ciebie). Także nie wiem, czy akurat to wyeliminowało.

To jak? Znowu odpalamy TV, aby zrobić to, co mieliśmy zrobić wczoraj, lecz nam przeszkodziło zawieszanie się programu?

Nikt po za nami się tutaj nie wypowiada… myślę, że to dlatego, że temat jest w dziale “Na luzie”, a tutaj ludzie umieszczają z reguły byle jakie tematy, a mojego wątku nie miałem gdzie wstawić na forum, oprócz tego działu.

Hehe, podaj dane na PW. Ale nie mam dużo czasu :wink:

Łukash , a która z poniższych ścieżek jest najlepsza? W jakimś Dolby Digital czy czymś takim?

index.php?get=1&f=1

Jest problem z MeGUI pod Windows x64, albo koduje obraz a jest problem z dźwiękiem, albo się wykłada, albo wywala errory, albo kodeki nie posiadają funkcji które trzeba ustawić do odpowiedniego działania (na pewno starsza wersja kodeków shark007- archaiczna 2.6.1 tę posiadała…) Jeżeli ktoś zna przepis na to co trzeba zrobić pod Win7 x64 aby MeGUI bez problemów śmigało to zapraszamy :wink:

wymuxuj każdą w mmg i posłuchaj , otwórz ją w VLC.

Ale środkowa - 6 kanałowa.

Najlepiej pobierz to: http://www16.zippyshare.com/v/2857231/file.html

Wypakuj zawartość do jakiegoś folderu, nie na pulpit, żebyś tego nie usunął sobie przypadkiem. Odpal MediaInfo > About i zaznacz Enable shortcut in context menu.

Po tym przy prawym kliku na plikach pojawi się opcja Media Info > wybierz i dostajesz wszystkie parametry pliku:

Przechwytywanie_1_JPG_300x300_q85.jpg

ps Co do kodeków sharka i brakujących funkcji FFDshow, to trzeba by było instalować wydanie po wydaniu w dół, aby znaleźć najnowszą właściwa wersję, lub ewentualnie zastosować kodeki CCCP bo na nich prawie był już sukces (obraz), a z dźwiękiem kombinować…

Może być problem… laptop to ma 2 głośniki, więc nieprzestrzenny, a stacjonarny ma coś pomieszane z głośnikami (też się muszę tym zająć :frowning: ).

Czyli pozycja z ID 8?

Po próbie zapisie takiego ustawienia…

http://imageshack.us/f/850/dbj.png/

Yhm… Kolejny błąd… Ja mam chyba coś zrypane z systemem.

Hm… to jak? Przez TV czy samemu działać? Pewnie coś schrzanię, ale…

Daj na TV.

– Dodane środa, 19 cze 2013, 19:28 –

Wywaliło mnie…nie mam siły już do tego MeGUI…

Eh… Za co ja temu dostawcy płacę…

To jak? - jeszcze pomyślisz czy już… poddajemy się?

Wywaliłem z mojego filmu 2 ścieżki audio. Rozmiar pliku zmienił (zmniejszył) się o 1 GB :o . Popatrzyłem do właściwości obu filmów a tam się przepływność bitów dla video zmieniła. Dlaczego? Miało tylko wywalić 2 ścieżki… Dodam, że format się zmienił na *.mkv z *.ts. Zmienił się także rozmiar ścieżek video i audio - video się zmniejszył, a 1 ścieżka audio zwiększyła swoją objętość. Nie powinna mieć takiej samej wielkości jak ta z oryginału?

Można zrobić podejście ale to jutro jakoś, znajdziemy kodeki sharka te z instrukcji co miały te opcje i zobaczymy…

Ogólna przepływność bitów się zmieniła bo są odjęte dwie ścieżki dźwiękowe- tu już pozostała raczej matematyka.

Muxowanie odbywa się bez większej ingerencji w strukturę i jakość nie cierpi, różnice może robić kontener bo mkv to taki pojemnik > wrzucasz video > dźwięk > napisy itd a tam się to w jakimś sensie układa, strumienie mają nagłówki i strukturę, jest elastyczny i plastyczny :wink:

To tak jakby RAR ma 1MB a zwykły ZIP 1.2MB coś w tym stylu. Jest OK :wink:

Czyli przy konwersji filmu bez dwóch gorszej jakości ścieżek dźwiękowych (na razie będę testować FF) mam ustawiać dla video i audio takie wartości jakie w pliku wyjściowym po muxowaniu czy oryginale bezpośrednio z tunera?

Możesz używać ścieżki mniejszej, 2 kanałowej jak nie potrzebujesz dźwięku przestrzennego. Możesz spróbować ustawić te które są po muxowaniu, z tym że nie wiem jaki efekt rozmiarowo/jakościowy uzyskasz, plik teoretycznie nie ulegnie zmianie także…

Przy tych samych wartościach nie wykorzystujesz możliwości kodeka - zmniejszone bitrate przy małej stracie na jakości przy mniejszym rozmiarze - ale to MeGUI. Sprawdź jak to będzie w FF, ale teoretycznie takie działanie nie ma sensu i lepiej zaoszczędzić wyngiel w elektrowni i nie kodować :wink:

Ale po muxowaniu mam 1 ścieżkę dźwiękową.

Nie rozumiem… To jak ustawię większe wartości niż w pliku wejściowym to tylko rozmiar sobie zwiększe bo i tak ten zwiększony bitrate to tylko liczba, bo z wejścia nie da się lepszego wyjścia zrobić. Czyli musze mieć takie same ustawienia jak wejście albo niższe (strata jakości).

No sam się pogubiłem - może gadam bez sensu, ale to tak w moim rozumowaniu - jak źle, popraw :lol:

I jeszcze- czy mógłbyś mi powiedzieć czym jest Audio Stream Index i Deinterlace?

Te wartości = Bitrate.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Kompresja_stratna

Wyższych niż wejściowe chyba nie ustawisz , enkoder nie puści albo wywali błąd…nie wiem

To przeplot = bardziej płynny ruch , zostawić domyślne lub: jeżeli wejściowy jest z przeplotem w większej rozdzielczości i słabej jakości =wyjściowy też powinien być z przeplotem, ale powinien być również kodowany do mniejszej rozdzielczości bo to poprawi jakość. Zostawić domyślne w FF.

Indeks strumieni audio :smiley: - co to to nie wiem :wink:

Dodane środa, 19 cze 2013, 23:18

Przeplot:

http://www.100fps.com/

Czyli jak chcę (na razie bez kompresji) przekonwertować film w największej jakości/rozdzielczości/płynności/kolorach to ustawiam w FF dla pliku wyjściowego takie wartości (rozdzielczość, klatki, kodeki…) jakie ma plik wejściowy (po muxie)?

W takim wypadku, trzeba zadać pytanie po co chcesz to robić ? Bo z tymi samymi ustawieniami nic to nie da i stracisz tylko czas.

Chciałbym przyciąć film… Chyba, że jest inny sposób…?

To zrobisz w mmg > Global > Tryb dzielenia > dziel na fragmenty wg czasów > na dole podajesz np 00:00:05 <- początek przycięcia - 00:05:00 <- koniec przycięcia podajesz w formacie : 00:00:05-00:05:00 = czyli plik wynikowy będzie trwał 4min i 55 sec.

Dokładniej możesz przyciąć wg klatek > dziel na fragmenty wg klatek- te musi znaleźć w VLC gdzieś w opcjach , w Media Player Classic Home Cinema > Playback > Jump to…na dole masz klatkę.

A czy wiesz może które ścieżki dźwiękowe z mojego tunera obsługuje YouTube? Wysłałem film z tą środkową najlepszą ścieżką, a tu nie ma dźwięku. Może YT nie obsługuje takiego kodeka lub takiej wersji dźwięku…?