Komputer dla dziadków

Witam, dostałem misję od swoich dziadków, a mianowicie:

1.Zapisali się na kurs komputerowy i tak się tym zajarali, że są zdecydowani kupić komputer

2.Mają do wydania około 2500zł, jeśli to konieczne to minimalnie więcej a najlepiej mniej.

3.Będą go używać do neta, office’a, filmów.

  1. Musi mieć windowsa już:)

5.Koniecznie wszystkie elementy muszą być koloru CZARNEGO: Monitor, skrzynka (musi mieć ładny wygląd) + klawiatura:) - dziwne kryterium ale co tam, musi pasować do mebli:D

Z góry dzięki za pomoc.

Chyba dziadek z babcią nie będą grali w Crisis.Wiec każdy zestaw ze sklepu komputerowego będzie pasował.

Czego więcej wymagać od kompa do podstawowych rzeczy.

http://www.esc.pl/product_info.php?cPat … s_id=21257

Zdecydowany na stacjonarkę?

Ja babci kupiłem lapka. lapek jako małą walizeczka wygląda ‘mniej groźnie’ i ‘mniej skomplikowanie’. Wszystko jest razem, bez miliona kabli. Odpadają potem telefony do wnusia, że babcia wycierała kurze i się jakiś kabel odczepił- gdzie go wetknąć (teraz przynajmniej odpada problem z portem PS2… wytłumaczyć przez telefon gdzie to wetknąć i żeby jednocześnie styków nie pogiąć to niezły wyczyn). Mniej guzików (a to włączyć budę, a to głośniki, a to monitor :D) Zajmuje miało miejsca i nie ma problemu z ustawieniem. No i poza tym standardowe zalety laptopa. Jeżeli poszli na kurs to pewnie winda będzie? Bo np.z tego co ja zauważyłem to osoby, które nie ogarniają systemu i nie są obyte z kompem… z naciskiem na babcie… ale np. to samo z moją mamą było- dużo swobodniej poruszają się np. w takim Ubuntu. Może nam to sie wydaje dziwne jak od lat mamy kontakt z okienkami, ale jak obserwujesz kogoś kto ma sam ‘rozgryźć’ windowsa to się okazuje, że wcale nie jest taki intuicyjny jak nam się wydaje.

Jak na kompie rodziców kiedyś zainstalowałem Ubunciaka (bo przecież nie u siebie :P) to tata cały czas się wkurzał tylko, ze nic znaleźć ni może i strasznie to dziwne i co ja w ogóle kombinuje. Za to mamie, która wtedy windowsa wyłączyć sama nie bardzo potrafiła bardzo się podobał i twierdziła, że “dużo łatwiejszy w obsłudze jest ten nowy ekran”.

no się wahali ale jednak stwierdzili, że i tak nie będą go nigdzie ruszać, biurko ładne mają i stacjonarne tańsze są więc wolą taką opcje. Raz podłącze i mam nadzieję, że się nic nie stanie.

Wybrałem już monitor BENQ G2222HDL( dla mnie idealny tylko obawiam się czy ta wielkość ich nie przytłoczy), mam nadzieję, że będzie im służył, co sądzicie (wg mnie stosunek jakości do ceny jest ok)

Tylko teraz skrzynka została do wybrania więc troche kasy zostało:)

Dodane 18.03.2011 (Pt) 22:27

Nie no bez jaj, fundusze pozwalają na coś więcej a że czasem tam jestem to też bym sobie coś zagrał, zresztą nie tylko ja ale i całe kuzynostwo;)

@michalmaz1991

No ok. Po prostu zasugerowałem się ceną do 2,5k… laptop by sie spokojnie załąpał, a parametry by wystarczyły. jak dla mnie starczy pierwszy lepszy komputer, który pociągnie film w HD.


BTW. Taka luźna myśl. Jakby sprawa dotyczyła mnie, a miałbym w miarę przyzwoitego kilkuletniego kompa to bym się dogadał, że bym im oddał swój, powiedzmy w cenie za którą by pewnie kupili nowy ze sklepu z nowymi podzespołami o biurowych parametrach… bo przecież to, że nie potrzebują nie wiadomo czego to nie znaczy, ze będą szajs kupować co się spali/rozleci/ będzie się trząsł i hałasował. Dołożył kilka stów od siebie i wykorzystał jako okazję do zmodernizowania swojego ‘centrum dowodzenia nad światem’.

Zdolna ta Twoja mama. Pewnie nawet sama programy kompilowała o innych czynnościach nie wspominając. :slight_smile:

Jeśli zaś chodzi o laptopa to radziłbym przetestować czy wielkość ekranu odpowiednia i czy literki czytelne bo jak wiadomo w starszym wieku, to już nawet wzrok nie ten.

może jakieś linki do tych zestawów?:slight_smile: Instersuje mnie też niezawodność i dobry, polecony sklep bo nie chcę żeby później mieli problemy! A jak oceniacie wybrany monitor?BENQ G2222HDL

A co powiecie na tą skrzynkę

http://proline.pl/?id=konfigurator&0:AM … +GFC-00612

http://www.euro.com.pl/komputery-stacjo … hp-2.bhtml zasługuje na uwagę za tą cenę? z góry dzięki:)

michalmaz nie bajeruj a napisz po prostu,że chodzi o komputer sponsorowany przez dziadków.Wygląda na to,że wnuki pozwolą dziadkom od czasu do czasu nacieszyć oko nowym nabytkiem i czasem nawet zostaną dopuszczeni do jego używania,he,he.

@Pon.Lok

ostro… 2,2k bez monitora i głośników

chodzi o to żeby wszyscy byli zadowoleni, ja mam swojego lapka dużo lepszego od tego co teraz wybieramy wiec ja bedę z niego korzystał może z 5 razy w roku

Nie chce kupić czegoś kiepskiej firmy bo uważam że raz wydane dobrze pieniądze pozwolą kupić sprzęt z którym nie będą mieli problemów i posłuży kupę lat! !!

Dodane 18.03.2011 (Pt) 22:51

w takim razie podaj swoją propozycję - musi ładnie wyglądać i mieć czarny kolor i windowsa

Preferujesz AMD czy Intel ?

intel

Nie chce kupić czegoś kiepskiej firmy bo uważam że raz wydane dobrze pieniądze pozwolą kupić sprzęt z którym nie będą mieli problemów i posłuży kupę lat! !!

Więc wolę żeby wydali trochę więcej i o nic się nie martwili

a jak oceniasz mój wybór?

http://www.euro.com.pl/komputery-stacjo … hp-2.bhtml

http://www.euro.com.pl/monitory-lcd/ben … q+g2222hdl

warty swojej ceny?

@michalmaz1991

Co do podanych linków… to zauważ, że praktycznie wszystkie ‘marketowe’ zestawy nie mają nawet wymienionego w specyfikacji czegoś takiego jak zasilacz… praktycznie najważniejszy podzespół w kompie. A przynajmniej potrafiący narobić problemów.

a takie coś:

Procesor:

Intel Core i3-540 /3.06GHz, 4MB, LGA1156, BOX/

399 zł

Płyta główna:

Asus P7H55-M LX /intel H55/

269 zł

Pamięć RAM:

GoodRam 4GB (2x2GB) 1333MHz CL9

149 zł

Dysk twardy:

Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3

139 zł

Karta graficzna:

Gigabyte GeForce GTS 450 1GB DDR5 /128bit/ 2xDVI/HDMI

439 zł

Nagrywarka DVD:

Samsung SH-S223C SATA (black)

90 zł

Klawiatura:

Microsoft Wired Keyboard 200 USB

39 zł

Mysz:

A4Tech EVO GLaser X6-60D

30 zł

Obudowa:

I-BOX Orion 907 (b/z)

89 zł

Zasilacz:

Corsair 430W [CMPSU-430CXEU]

165 zł

System Operacyjny:

Microsoft Windows 7 Home Premium OEM 64Bit PL

339 zł

Suma:

2147

zł brutto

1745.53

zł netto

Dolicz 5 stów z hakiem na monitor i stówę z hakiem na głośniki.

Ogólnie imo idziesz nie bardzo w tą stronę, bo pakujesz procek za 4 stówy, czy grafikę, czyli rzeczy mające tu drugorzędne znaczenie do iboxowej obudowy… a komputer z tego co rozumiem to ma być głównie jakościowo porządny i niezawodny.

@michalmaz1991-

Pon.Lock to już za dużo, szkoda kasy już. ja wybrałem już drogi zestaw którego nikt za bardzo nie ocenił… może jeszcze ktoś ma jakieś propozycję.

A i dzięki ogólnie że ktoś pomaga;)