Komputer dla inwestora giełdowego.

Aktualnie to zmierza w jakąś konfiguracje do edycji filmów 4k w slow motion :smiley:

Intel Core i5 2500K @ 3.30GHz
16,0GB Patriot Viper Xtreme DDR3
ASUS P8Z77-V PRO
PHL BDM3270 (2560x1440@59Hz)
DELL U2412M (1920x1200@59Hz)
1023MB NVIDIA GeForce GTX 560

Odpalam jednego wirtuala, visual studio, dwie przeglądarki, dwa programy do giełdy…i komp klęka.

Jeżeli masz wirtualkę, visial studio dwie przeglądarki, dwa programy do giełdy to rzeczywiście sporo jak na taką konfiguracje. Komputer może ci już klękać przy samym ramie w zależności ilu co używa.

Wirtualki i visual jak i przeglądarki wspierają wielowątkowość. Programy do giełdy nie wiem
ale jest to już punkt zaczepienia

Jako taką linię początkową myślę, że coś w stylu
Ryzena 5 3600
Jakiś dysk ssd typu Lexar NM620 1 TB
Ram DDR4 32 GB
Karta graficzna jakaś obsługująca rozdzielczość do 7680 x 4320 i co najmniej 3 displayportami
+dodatkowe chłodzenie jeżeli nie chcesz mieć stockowego

[edit]
Jako mocniejszy procesor możesz wybrać np ryzen 7 5800x

Klęka na ramie jak i wydajność, już bez visuala. Jeden program giełdowy na pewno zabiera minimum 12 wątków.

Kup sobie takiego Della i masz spokój, i gwarancję i wydajność. Dorzuć RAM i będzie OK.
A RTX 3070 raczej ogarnie te wykresy giełdowe.

Ja już przestałem babrać się w składaki /może jakbym grał/.
Kupiłem Lenovo M720t, 3 lata gwarancji, wsparcie, nic złego się nie dzieje.
Może wychodzi trochę drożej, ale jest wygodniej.

Czytaj to czego wymaga autor tematu. Stracone pieniądze. Przecież napisał wyraźnie że:

:point_down:

Karta nie musi służyć do grania. jeżeli jest w budżecie/poniżej/, a chce walczyć na 3 wyświetlaczach w 4K, to jak znalazł na kilka lat.

Tak, na pewno mu RTX potrzebny jest do wyświetlania wykresów by mu krzywe pięknie błyszczały jak penisy w Cyberpunku. Myśl @jajecpl myśl. Tutaj potrzebna jest zwykła karta graficzna do pracy a nie do zabawy i rozrywki.

Napisał tak:
" Moje wykresy zużywają dużo mocy, ponieważ to nie tylko wykres. Program posiada własny język programowania i każdy wykres oprogramowany jest w skomplikowane obliczenia. I tak, idę w 4K przynajmniej taki TV chce podpiąć, a monitory przy 4k też przydałyby"

Generowanie wykresu zabiera dużo mocy i odbywa się to na procesorze. Karta ma za zadanie wyświetlić wygenerowany przez procesor wykres. Ty chyba nie rozumiesz do czego ten komputer ma służyć. Tu nie jest potrzebna mocna karta graficzna tylko procesor bo to on będzie zajmował się głownie obliczeniami. Karta tylko wyświetla wynik tych obliczeń.

1 polubienie

No to taki precision za 4K wystarczy:

Szczerze to ja tu widziałbym nawet ryzen threadripper a nie jakieś procki domowe. No ale się nie wtrącam. Ja tutaj widzę jakieś minimum 16 GB RAM a najlepiej 32 i threadripper na pokładzie.

No dobrze, trochę chyba skłamałem. Chciałbym zagrać w GTA6 kiedyś na tym kompie :smile:
Znajomy namawia mnie na GTX 1060 lub GTX 1660 (6GB)

To spokojnie możesz inwestować w tego Della co podrzucił @jajecpl :wink:

Mocny zestaw na RTXie 2060 → Oferta indywidualna nr 18 - sklep Komputronik.pl

Grafika spokojnie sobie poradzi z wyświetlaniem obrazów 4k.
Zostaje Ci 3500zł na telewizor.

Padłem :joy:

Przykładowe czego potrzebuje autor:
DELL OptiPlex 7090 MT i7-10700 32GB 1TB+1 UHD W10 - Sklep i Komputery stacjonarne - Allegro.pl

Potrzebuje to wiedzy, jaki ma zasialcz w tym cudzie, a nie W10 professional. :wink:
(No i 3x 4K na integrze… nadal nie jestem przekonany).

Do czego Ci zasilacz jak wystarczy włożyć GT 1030?