Komputer do 1000zł

http://www.nokaut.pl/szukaj/foxconn-p35a-s.html - Foxconn P35A-S

http://www.nokaut.pl/szukaj/Gigabyte-P35C-DS3R.html - Gigabyte P35C-DS3R

Ceny nie kłamią :slight_smile:

A po co mi ona ??

No to pytanie co najmniej jest nie na miejscu :stuck_out_tongue:

Tak jak by zapytać kogoś po co będą Nehalemy, przecież wystarczy mi Celeron. :smiley:

mnożna lepsze pamięci wmontować 1066Mhz a na Foxconn tylko 800Mhz

Foxcoon też obsługuje ramy 1066MHz jak byś nie wiedział po podkręceniu a to nie straszna wada jest.

A Gigabyte obsługuje pamięci 1200Mhz jak byś nie wiedział po podkręceniu, a to nie straszna wada jest, lecz zaleta

No to wiadomo, Fox też obsłuży jakieś fajne RAM’y które pójdą na 1200Mhz.

Dobra to nie mam sensu, jestem zajęty i już nie będę pisał, tylko jedno napisze producent Foxconn’a napisał w instrukcji płyty ze obsługuje RAM 800Mhz (OC 1066) a Gigabyte 1066Mhz (OC 1200Mhz) co chyba coś znaczy nie??

Na Foxconnie bez problemu wykręcisz do 1200MHz więc ta obsługa ramu 1066MHz w Gigabyte to nie argument.

Procka E8400 wykręcisz na 4.7GHz podobnie jak w Gigabyte, obie płyty są bardzo dobre.

To sobie zobacz

http://valid.x86-secret.com/show_oc.php?id=304592

Tak, każdy 45nm intel musi chodzić na ponad 4,5Ghz bo innaczej nie masz wydajności… pfff Błażej chyba coś kiedyś napisał o przypływie faktycznej wydajności zestawu przy takich taktowaniach…

Tu nie chodzi mi o wydajność tylko o możliwości płyty, mi by osobiście starczyło 3GHz.

Czas tylko marnuje a zdania nie zmienię Foxconn jest droższy i moim zdaniem trochę gorszy.

Procesory: “=”

Ram: G: DDR2 1066/800/667, DDR3 1333/1066/800 | F: DDR2 800/667 MHz | G: “+” F: “-”

Audio: G: Realtek ALC889A | F: Realtek ALC888 | G: “+” F: “-”

Port: G: Brak | FireWire | G: “-” F: “+”

RAID: “=”

LAN: “=”

PCI-E: G: PCIe x16 | F: 2 x PCIe x16 | ???

Oszczędzanie energii: DES | ???

Widzisz i o to chodzi, fsb powyżej 466 nie ma już znaczenia nawet to mocnego oc 24/7, tak więc to nie jest argument. Dodatkowo takie ekstremalne oc bardziej zależy od sztuki chipsetu niż od modelu płyty…

Hehe :slight_smile: to jest argument i to ważny. Pamięci obsługiwane to ważna rzecz.

Co do tego, to kogo to wynik??

heh ładnie pojechał pamięci na CL5.0 przy takiej częstotliwości, czy to czasem nie błażej?

Ale w końcu Curciale to się nie dziwie.

A co do prędkości na mam tą płytkę Gigabyte i nawet na pudełku pisze że 1066MHz normalnie a przy OC 1300MHz.

Te taktowania umożliwia chipset, a nie producent płyty, chwyt marketingowy i tyle, ewentualnie uświadomienie użytkowników jeśli o potencjał płyty chodzi.

Ale skoro mam 4.0GHz przy FSB 500x8 no to jednak działa :stuck_out_tongue:

Tak jasne hehehe :stuck_out_tongue: Komu tu wierzyć ???

Jak tak samo bardzo dobry jak MSI, Gigabyte

Faktycznie straszna wada, ja nie używam zintegrowanych kart

Brak DDR3 i obsługi DDR2 1066MHz no jeszcze większa wada :lol: to dla mnie żaden argument

F to samo ma, po połączeniu kart w CF dwa złącza nie chodzą z jednakową prędkością to wada chipsetu P35

częściowo tak częściowo nie, bo chipset umożliwia wysokie taktowanie, ale czy wszystkie płyty będą stabilnie działać przy takich samych taktowaniach to z tym jest różnie.

Nie mówiłem nic o MSI jak dla mnie by podkręcać trzeba bawić się zworkami to ja dziękuję za taką płytę