Komputer do 3 tys. pod grafikę

Witam,

zamierzam się z zakupem komputera do 3 tysięcy pod grafikę/animację (3ds max, photoshop, corel, itp) bez monitora.

przyjrzałem się tematowi założonego przez frems’a i wypowiedzi technik_elektro w w tym wątku.

Zastanawiam się czy nie lepiej byłoby włóżyć jakieś dwie kart połączone cross fire?

Prosiłbym o propozcyję, ew o modyfikację powyżej podanego sprzętu przez technik_elektro.

Aha, jeszcze zastanawiam się gdzie kupić komputer? Szczerze wolałbym odebrać go osobiście, np w Łodzi, no ale jak nie będzie takiej możliwości to niech bedzie sklep internetowy :wink:

Pozdrawiam i dziękuję.

Jak zwykle technik_elektro dobrze radzi. Można by się jeszcze zastanowić nad innym procesorem np. Intel Core 2 Quad Q8200 2,33 GHz 4MB cache. Ma mniej pamięci cache ale jakiejś specjalnej różnicy nie odczujesz. Pamięci też niekoniecznie takie. Ja pracuje na Geilach z serii Ultra i radzą sobie świetnie.

Jeżeli chcesz zajmować się grafiką 3d zainteresował bym się quadem i raczej odpuścił sobie CF, ponieważ podczas renderingu i tak najwięcej do powiedzenia ma RAM I CPU. Jeżeli już jednak koniecznie chcesz łączyć 2 karty, przydał by się chipset x38 gdyż na p45 porty PCI-E nie działają z pełną przepustowością x16. Do tego użył bym płyty ASUS P5E.

No może faktycznie nie opłaca łączyć się CF, bo HD4870 jest mocna grafiką i powinna w zupełności wystarczyć. Co do procesora to myślałem właśnie nad Quadem, tylko jakim? Tym co podał Krzysztof C. ?;> 4Gb RAM starczy? DDR 2 czy DDR 3?

Pozdrawiam i dziękuję.

To ma być za 3000?

Ja bym wziął q6600 bo modele bazujące na Wolfdale’ach są niestety nadal bardzo drogie- około 150-200zł różnicy. Pamięci zdecydowanie DDR2- Patrioty LLK, ewentualnie A Daty EE, Goodramy PRO900 (z tym że nie ma wersji z kościami po 2GB, musiał byś wziąc 4x1GB) Do tego pamiętaj że system musisz mieć 64 bitowy żeby wykorzystać w pełni te 4GB. Resztę możesz zaczerpnąć z zestawów proponowanych we wspomnianym przez Ciebie temacie

Krzysztof C., tak 3.000 zł plus/minus :wink:

Pamięć też stawiałbym na Patrioty. A co do 64 bitowych systemów, to wkońcu będę zmuszony przenieść się na Vistę, chyba że wyjściem może być Xp w wersji 64bit, ale to chyba nie do końca sprawdzony system?:wink:

i chyba zdecyduje się na Q6600 właśnie :wink: Tylko nie wiem czy starczy boxowe chłodzenie? RAM narazie starczy 4GB, ew się dokupi kiedyś tam. Może być ten czy te co byly w poście przeze mnie poruszonym wyżej? Dysk raczej 500gb, słyszałem, że Samsung dobrą wersję HD642JJ wypuścił?

No i najważniejsza chyba płyta główna, co polecacie? Asus P5Q Pro?

Jakiś sklep internetowy? Bo w komputroniku to drogo raczej;>

pozdrawiam i dziękuję.

Jeżeli nie będziesz podkręcać to wystarczy.

może być

HD642JJ to akurat dysk 640GB, bardzo dobry wybór

Albo MSI P45 Neo2-FR

viewtopic.php?f=19&t=267420&hilit=gotowe+zestawy

Złożyłem takie cuś:

  1. Intel Core 2 Quad Q6600 2,4

  2. Asus P5Q Pro

  3. Patriot EXTREME PERFORMANCE 2x2048MB 800MHz DDR2

  4. Samsung HD642JJ 640GB

  5. HD4870, nie wiem za bardzo jakiego Radeona o jakich parametrach… ;>

  6. Asus DVD+/-RW DRW-2014S1

  7. Jakaś tam obudowa

  8. OCZ StealthXStream OCZ500SXS-EU rev2

może być?:wink:

prosiłbym o jakieś korekty ;>

pozdrawiam i dziękuję.

EDIT:

Tylko problem bo w jednym sklepie tego nie złozę :[ tzn nie mogłem znaleść wszystkiego w jednym.

Bardzo ładny zestaw, szkoda tylko że procek na 65nm, mógłbyś dać np Q8200, jeśli chodzi o obudowe to proponuje CoolerMastera 331.

zobaczy się jaka różnica cenowa procesora będzie w danym sklepie p;> Pewnie za wiele firm w Łodzi nie podejmie się złożenia takiego komputera, bo albo nie będą mieli skąd ściągnąć, albo będą cheli dawać jakieś zamienniki ;> hm, jeszcze co do karty graficznej chciałbym się doinformować?:wink:

pozdrawiam i dziękuję.

Zgadzam się, zapomniałem o q8200- cena ~650-700 zł, zaproponowana obudowa też dobra.

No to pozostaje Ci zamówienie części i albo złożenie w jakimś okolicznym komputerowym za kilka zł albo własnoręczne poupychanie wszystkiego w obudowie :slight_smile:

Plik , Jak wcześniej wspomniano narazie trzeba się koncentrować nad szybkim procesorzem wielordzeniowym i dużą ilością wydajnego ramu. Dodatkowo radeon 4800 automatycznie da duże wsparcie wydajnościowe gdy pojawią się odpowiednie sterowniki.

Corsair VX450 450W 249,00

Cooler Master Elite 331 126,00

PIONEER DVR-216D 89,00

Samsung F1 HD642JJ x2 258,00

A-Data DDR2 2x2048MB Extreme Edition VITESTA 1066+MHz CL5 BOX 249,00

MSI P45 Neo3-FR 378,99

Intel Core 2 Quad Q8200 2.33 GHz BOX 678,00

Gigabyte Radeon HD 4850 Multi-Core Cooling 1GB DDR3 PCI-E BOX 614,00

Pentagram Freezone HP-120 AlCu KARAKORUM 81,00

Wartość produktów: 2980,99 zł

2980,99 w agito

Procesor podkręcić by się przydało, dyski twarde w raid 0 ustawić, na kartę graficzną założyć 12cm wentylator.

Pioneer 216, albo LG GH20NS10.

MSI Neo2-FR/Asus P5Q

plunio7 , podałem tą samą nagrywarkę ale bez jednej niepotrzebnej nikomu funkcji, a płyta którą podałem jest prawie 100zł tańsza i droższe modele do niczego się nie przydadzą w tej konfiguracji.

Mariosti* , gdyby tak patrzeć, to i MSI P43 NEO-F można.

Natomiast co do nagrywarki, to czasami te błahe funkcje mogą się przydać, wtedy, gdy tego nie oczekujesz.

plunio7 , Wersja z D nie obsługuje DVD-RAM’ów czyli najbardziej bezsensownego formatu na świecie, bo są przecież 1000x bardziej dostępne i tańsze płyty RW…

A co do płyty to właśnie p45 neo3 jest wg. mnie optimum z uwagi na większe wymagania quadów co do możliwości zasilania płyty głównej.

Z resztą po o ta dyskusja, z twoimi “poprawkami” zestaw wylatuje poza budżet i nie zyskuje nawet 0,5% wydajności…

hmm, ok, teraz czas rozejrzeć się za sklepem :wink:

kupowaliście może w http://arche.net.pl ?;>

btw: ale grafika od gigabyte?:> hmm, trendy się zmieniły :wink:

pozdrawiam i dziękuję.

Po za tym w DVR-216D można odblokować obsługę DVD-RAM wgrywając bios od DVR-216

Tak można wszystko, tyle, czy te 10zł różnicy, to gra warta świeczki, by niedoświadczona osoba traciła czas na zabawę w takie rzeczy?