Komputer do biura za około 5,5 tyś

Witam,
poszukuje propozycji komputera do biura za około 5,5 tyś.Z góry dziękuje za pomoc :smiley:

1 polubienie

Klawiaturę już masz?

Za 5,5k nie kupuje się komputera do biura.

W takim razie dziękuje za pomoc ;))

Sprecyzuj coś, bo komputer do biura za 5,5 tys może mieć milion konfiguracji.

(kup coś za 500 zł, a resztę zatrzymaj)

Musi mieć w miarę dobra kartę graficzną do obsługi programów,duży dysk HDD (2TB) oraz mniejszy SSD. Komputer powinien,być w miarę możliwości cichy.

hurr durr
To dużo mówi.
hurr durr

2 polubienia

Z takimi wymaganiami bierz śmiało dowolny komputer jaki znajdziesz za 5500 zł. I tak będziesz zadowolony.

Dlaczego nie? Jak kogoś stać i ma taką potrzebę, to
kto zabroni ? Poza tym sam monitor plus soft to na dzień dobry 2k PLN.

Daj więcej szczegółów. Do czego masz zamiar używać komputera (jakie zadania, programy), czy potrzebujesz kompletnego zestawu (z monitorem, klawiaturą, myszą).

Nikt nie potrafi wróżyć z fusów.

No cóż, faktycznie. Kto zabroni bogatemu. Jak chce marnować kasę to jego sprawa ostatecznie.

Niekoniecznie marnować. Praca (kilkugodzinna) przed komputerem powinna być komfortowa. Większość pracodawców ma to w głębokim poważaniu i kupują jakieś złomy z odzysku za 200 zł. Jak pisałem, sam monitor min. 24", Windows Pro i Office daje Ci już 2k PLN.

Ja w pracy mam PC z i7, 32GB RAM i GTX750Ti, SSD plus 2 HDD,2 monitory 24" FHD. Mój szef po prostu dba o pracowników i nie kupuje byle szrotu w komisie za 800zł. Praca na słabym sprzęcie jest po prostu niewydajna. Widzę u klientów, którzy pracują na gotowcach od Lenovo albo Acera. Więcej czasu spędzają na fajce, niż w pracy, w oczekiwaniu aż komputer otworzy im plik Excela.

1 polubienie

Dokładnie. Nie ma nic bardziej wkurzającego, niż czekanie na otwarcie narzędzia pracy czy jego wątpliwa płynność działania.
Jeśli to ma być pełny zestaw, to cudów i tak nie będzie w tym budżecie.

Jak ma tyle hajsu to niech złoży coś opartego o RX 460 2Gb, Intela G4560 - wyjdzie pewnie z 1500zł, a za resztę niech wpierniczy coś takiego:
https://www.morele.net/dysk-ssd-samsung-960-pro-1tb-m-2-pcie-mz-v6p1t0bw-1090072/
Nadal jesteśmy poniżej 5,5k, a “obsługa programów” będzie taka, że wszystko będzie się włączać praktycznie od razu xD

3 polubienia

@unexpected0ne A jakież patriotyczne wsparcie polskiej gospodarki!

Lol, liczy się jakość, a nie polska gospodarka.

1 polubienie

Jeśli chodzi o szczegóły to tylko jednostka (obudowa + wnętrzności) +monitor+myszka :slight_smile:

Coś takiego starczy Ci na lata komfortowej i cichej pracy:

W razie renderingu video możesz podeprzeć się CUDA. Jeśli nie wykorzystasz potencjału tej karty w pracy, to można zawsze kupić tańszą (czy to 1060 3GB czy nawet 1050ti) a resztę kasy wsadzić w Ryzena 7 1700, większy dysk SSD, czy cokolwiek innego co Ci da większą korzyść.

Mając 5.5k na komputer do biura lepiej brać jakiś biznesowy door2door Dell, czy coś podobnego. Szkoda, że kolega nie pisze jakie programy chce używać.

Za taka kasę chłodzenie CPU to polowałbym na be quiet bo bądź co badź cichszych chłodzen nie widziałem poza jakimiś coolerami za fortunę :wink: Ja używam takie z dużymi 140 mm wentylatorami x2 od be quiet i wczesniejszy sillentium PC do piet mu nie dorasta cisza:

Wygląda nie pozornie an tle tych pionowcó, ale ma potencjał, a siedzi pdo nim A10 7800 :slight_smile: