Komputer do gier Dla kolegi 5000-5500 zł

Kolege przypiliło chce nowy komputer Narazie CS I ets2 Komputer ma być przyszłościowy.
https://www.x-kom.pl/lista/c5jd47c2d
Narazie złożyłem coś takiego troche ponad budżet komputer ma być zmontowany gotowy do użytku
Żadnego samodzielnego skręcania śrubek wgrywania windowsa…
Złożycie coś lepszego niż w linku

Przyciąłbym na Windows (Home zamiast Pro), na dysku (mniejszy), zmieniłbym RAM na szybszy (3600). W ten sposób może udało by się wydrzeć 2070 Super.

Poprawiony koszyk coś jescze podmienić poza windem https://www.x-kom.pl/lista/xe2jnemaa

dlaczego i5 a nie i7 ?

Przepraszam jednak jestem niedoinformowany. Kto mi może podać date zmaainy nazw procesorów Ix na AMD ryzen. I czy nazwa AMD( Advanced Micro Devices) nie jest zastrzeżona przez inną firme(inną niż Intel):grinning:

Najbardziej rozsądny zestaw w lekko naciągniętym budżecie (5600) jaki mi wychodzi, do dołożenia chłodzenie cpu, hdd i może kiedyś RAMu:

Ta płyta główna bo bardzo dobry VRM no i na pewno wsparcie dla 4 generacji.

czemu wlasnie zmieniac z Windows 10 Home na WIndows 10 Premium? roznica jest zauwazalna @anon67650823

Zaproponowałem zmianę z wersji PRO na wersję Home. Taniej, a dla domowego użytkownika nie ma żadnej różnicy.

Wiem z doświadczenia dla nie których gier ma to znaczenie. Tak jest od czasów 7 chociaż tam wersji systemu było jeszcze więcej

Podrzucisz jeden tytuł?

Ogólnie jakby nie patrzył to Home jest lżejszy. Dodatkowo w grach to akurat nie bardzo rozumiem co to ma do rzeczy, jedyne to opcjonalnie konfiguracja usług i funkcji systemu.

Mass efect 1

Kolega składa komputer do gier retro?

Zdarza mu sie grrywać w starsze gry chioć akurat Mass efecta u niego nie widziałem
Skąd wiem że grywa w takie tytuły bo jak coś programistycznie z jego komputerem dzieje ten ląduje u mnie wiem że nieprzenoszone blaszaka z miejsca na miejsce do najwygodniejszych nie należy ale skoro tak mi ufa. Co ja zrobię.

no co …

A takie jeszcze 1 pytanie chociaż ono pod nowy temat podchodzi.
Czy próbował ktoś uruchomić ETS2(Euro truck Simulator 2) Multiplayer na win 10 home?
Chodzi mi oto czy to już działa stabilnie.

Moja propozycja https://www.x-kom.pl/lista/579t26qem reszta budżetu na system.

  • Pamięć RAM DDR4 G.SKILL 16GB (2x8GB) 3200MHz CL16 Ripjaws V Black
  • Chłodzenie procesora SilentiumPC Fera 3 120mm
  • Zasilacz do komputera SilentiumPC Supremo M2 550W 80 Plus Gold
  • Płyta główna Socket AM4 ASRock B450 Pro4
  • Dysk SSD PNY 500GB M.2 PCIe NVMe XLR8 CS3030
  • Procesor AMD Ryzen 5 AMD Ryzen 5 3600
  • Karta graficzna NVIDIA Gigabyte GeForce RTX 2070 SUPER WINDFORCE OC 3X 8GB
  • Obudowa do komputera SilentiumPC Regnum RG6V TG Pure Black

Skoro ETS2 działa w singlu na Win 10 Home, to na multi też powinien. Zestaw od Gajwera - lepsza obudowa - w sensie większa i lepiej wentylowana, RAM itp. Zasilacz tańszy, ale też ok. Ew Seasonic 550w ten co wybrałeś. 650w to na spory zapas. Dysk możesz zmienić na Adata Gammix S11 Pro 512GB. Do ETS 2 RTX 2070 nie jest konieczny. MSI Ventus nie ma nawet pół-pasywnego chłodzenia. 200zł taniej jest KFA2 GeForce RTX 2060 SUPER Elite 1-Click OC 8GB GDDR6.

Tylko w cenie tego RTX może celować w Gigabyte Radeon RX 5700 XT Gaming OC 8GB GDDR6