Komputer do gier

Co do tego Linuksa mnie nie zrozumiałeś, na wszystkim da się oszczędzić ale bez przesady jak ludzie którzy kupują laptopa z 8GB ramu bez systemu zamiast 4GB ale z systemem a potem latają po serwisach albo do Janusza żeby postawił pirata za flaszkę.

Co do SSD to na chwilę obecną bez problemu można za stówkę wyrwać a jak można przyoszczędzić troszkę na grafice aby poprawić komfort pracy to czemu nie?
Nie jestem maniakiem SSD, nie wciskam nikomu na siłę ale w obecnej chwili ceny pozwalają na tak drobną inwestycję.

To ma być komputer do grania, a nie do pracy.

:joy::joy::joy::joy::joy::joy::joy::joy::joy::joy::joy::joy::rofl::rofl::rofl: ale to było śmieszne .
Jakość gt430 1GB od Gigabyte grałem bez problemu w FHD 27-33FPS (częściej to było 30).

A tak szczerze wydałbyś kilka stów żeby pograć w takiej jakości? Bo ja na pewno nie.

To komputer do grania, a nie do pracy. Tu się liczy wydajność w grach 3D, a nie w przeglądarce czy dokumentach. Ludzie. Co się tak uparliście na te SSD do czorta? To nie ma racji bytu w komputerze za takie pieniądze! Gdybym miał wybierać pomiędzy SSD+HDD i 30 FPS, a HDD i 60FPS to byłbym głąbem gdybym wybrał to pierwsze. SSD zawsze możesz dołożyć później i to będzie ten sam koszt. Kupując gorsze GPU musisz wyłożyć potem jeszcze większą kasę drugi raz i z oszczędności wychodzi później mocne przekroczenie budżetu przez niepotrzebne wydatki.

Patrz, coś chyba nie gra.
Wmawiano mi do tej pory tu na forum że komp do gier bez SSD to strata czasu i kasy, nie martw się jednak, pisali też że nie można grać bez gejmingowego monitora myszy na kablu i świecącej dziecięcej klawiatury.

Taaa… bez gejmingowej płyty głównej, gejmingowej obudowy i gejmingowego fotela też strata czasu. Tylko czekać, aż wyjdą specjalne wersje gier, oczywiście gejmingowe. :slight_smile:

1 polubienie

Szczerze nie kupił bym takiego cudeńka tylko odkładał na lepszego.

Powiedzmy za 1.5k zł można już chyba kupić do GTA 5 sensowny PC (mam na myśli używanego ) lub
"w częściach " (używanych ) .

W cenie do 700zl znalazłem

  1. https://allegro.pl/komputer-gta-v-high-cs-go-wiedzmin-3-gtx-560ti-i7390316465.html
  2. https://allegro.pl/pc-do-gier-c2q-4x2-7ghz-6gb-ram-gtx560-ti-gwar-i7499225849.html#thumb/1
    ale szczerze mówiąc myślę, że warto dozbierać do tego tysiąca i kupić coś pokroju i5-2500, 8GB DDR3, GTX 750 Ti

Lepiej jest uzbierać większą kwotę kupić lepszego, nie ma co się bawić w stary cpu

Celował bym bardziej 3-4 generacje i5, i7 np.

Widzę że wiele osób się udziela co mnie bardzo cieszy bo mam tu że tak powiem pewność że te osoby się znają dobrze i mi doradzą… mój budżet nie ogranicza się do 700 zł a do 1200 ok. szukałem coś tańszego ale widzę że to mnie nie zadowoli i z tego co piszecie lepiej kupić coś za 1000 zł a nawet więcej… tylko rzecz w tym że szukałem czegoś za 700-900 zł ze względu ze za resztę chciałbym kupić klawiaturę myszkę i wszystkie zbędne rzeczy do komputera ponieważ mój laptop nie nadaje się do gier i mnie nie zadowala, dlaczego napisałem “Fornite i gta 5” a dlatego że nie oczekuję żeby grać w jakieś super extra gry lecz w takie typu “gta 5” ze względu na kwotę… nie oczekuje wiele za takie pieniądze ale liczę na maszynkę do 1000 zł no żeby jednak wydajnie bez scinek pograć sobie :slight_smile: także żeby dysk nie był zbyt mały bo jednak mam sporo dokumentów… i tak dalej ale dysk zawsze można dokupić :3

To ciągle sprzęt bez żadnych gwarancji.
Raczej bym celował w jakiegoś poleasinga z gwarancją i systemem, grafikę zawsze można dokupić.
Zawsze można z tego samego źródła zakupić monitor, używane nie znaczy gorsze ale niech chociaż ma jakąś gwarancję lepszą niż rozruchowa.

Na nowych częściach masz coś takiego:

Ok, to 2000, ale to nie znaczy, że nie można tego zmodyfikować. Możesz wyrzucić GPU i kupić za 300 zł 750 lub 750Ti z allegro. Wtedy całość wychodzi 1700. Czy na używkach znajdziesz coś taniej. Być może, ale to nie będzie wielka różnica, jednakże będzie to sprzęt bez gwarancji z symbolicznymi możliwościami rozbudowy. Tutaj masz platformę na Intelu ósmej generacji, co pozwoli Ci na nie mały upgrade. Pentium G5400 ma wydajność zbliżoną do i5 2400 także nie jest najgorzej. Cenę niestety sromotnie podnoszą pamięci, ale trudno jest teraz znaleźć coś tańszego.

Co do zestawów poleasingowych. One mają jedną zasadniczą wadę - brak możliwości większej rozbudowy. Sprzęt jednorazowy i jak jego wydajność już nie wystarcza to pozostaje utylizacja.

Czekaj, czekaj…a co z drugim najważniejszym elementem zestawu komputera - monitorem? :wink: Bo to co wymieniłeś to pierdoły i sam mogę Ci nawet za 4-pak odsprzedać moją własnie wymienioną klawiaturę Microsoftu. Jednak monitor to już nie taka tania i byle jaka sprawa. Coś w miaaree przyzwoitego i używanego to nie taniej jak 150-200 zł.

Skąd te 2000? :joy: Kolega autor podał ledwie ponad 1000 zł i to razem we wszystkimi peryferiami, jak dobrze rozumiem. To dalej na budę zostaje poniżej 1000 zł.
Poza tym - jakbym miał składać do bólu budżetowy komputer do gier, to tylko na Ryzenie 3 2200G/5 2400G. Najlepiej tym drugim, bo i GPU wyraźnie lepsze, ale i CPU na poziomie Core i3 gdzie z czasem dopakuje przyzwoitą kartę klasy GTX 1060/RX 580 i ma świetną maszynkę. Z perspektywą ulepszenia do 3 generacji Ryzena.

gwarancja sprzedawcy 12 miesiecy https://allegro.pl/hp-elite-8300-tower-i5-3470-8-500-rw-fv-gw-shoplet-i7301044228.html i do tego komputera trzeba by dokupic jeszcze grafike np. https://allegro.pl/karta-graficzna-gainward-geforce-gtx-750ti-2gb-i7508474713.html#thumb/1

Cześć,

To tylko przykład a nie propozycja kupna :wink:

No to jest ciekawe… ale kupowanie tego tam tego…raczej celuje już żeby komputer kupić i raczej nic do niego nie montować… chyba że tak trzeba będzie i nie kupie kompa z dobrą kartą graficzną… szczerze interesuje mnie tylko gwarancja bo bez gwarancji się boje troszkę :confused:

Czyli nowe lub poleasingowe. Zbieraj kasę. Bez sensu wydawać tak mało pieniędzy na kompa, którego i tak będzie do niczego przed końcem roku.

Wiem, że nie pojmujesz, że ktoś nie zamierza wydać 2-2,5k na nowego kompa to chociaż nie spamuj.

Wracając do propozycji @SPawel jest ona rozsądna w Twoim budżecie. Szanse na to, że znajdziesz kompletny dobry PC są nikłe bo albo ludzie je źle budują lub sprzedają stare części złożone w kupę. Do tego HP dołożył bym: r9 280x 3GB za ~ 450 zł i zasilacz 500W Bronze od SilentiumPC ~ 180 zł. Minimalnie nadszarpnie budżet, ale powinno nieźle działać.

dużo szarpnie budżet do tego hp bo on 690 + karta 280 + zasilacz + 180 + reszta rzeczy do komputera hmm sam nwm