Komputer do gier

Na jakich ustawieniach graficznych zagram najnowsze tytuly? Lepiej kupić konsole ps4 pro/xone x czy tego pc?

Ten PC to złom, na pierwszy rzut oka. Jeśli się nie znasz dobrze na sprzęcie, to nie kupuj czegoś takiego.

Ok więc lepiej konsole kupić? Tylko nwm co lepsze czy ps4 pro czy xone x wybrałbym xboxa bo jest tanszy.

Nie wiem. Nie znam się na konsolach. Miałem kiedyś Xboxa 360 ale tak mnie, ten sprzęt irytował, że go sprzedałem :slight_smile:

Myślę że wybór spośród tych dwóch konsol głównie ogranicza się do gier, w które masz zamiar grać. Xbox ma dla przykładu na wyłączność Forzę Horizon i Motorsport, a PS4 Detroit; become human. Polecam sprawdzić, na których konsolach są gry, które by cię bardziej interesowały

Padaka złożona ze śmieci.

Za tą kasę kupisz poleasinga z Oryginalnym systemem, i5 3470 i dołożysz GTXa 1650.
Na wszystko będziesz mieć najmniej rok gwarancji.

Nie wiem czy w LoL-a byś poszalał na tym złomie.

Za taka kasę, to autor moze poleasingowca wyrzucic i wybrać:
Ryzen 1200/ 250
Płyta do300
Ram 2x4 do 200
SSD 240 150
Zasialcz silentium ~150
Buda z 80
1050 TI/rx 570 za jakieś 300

Pewnie szukając da sie zejść jeszcze (np. Allegro, uzywane). Wydajnoscią tej i5 będie to równe, a mniejsze zużycie i lepsze możliwości modernizacji, nie archaiczna jednorazówka. :wink:

Zapraszam, możesz sam sprawdzić.

Lola niby można odpalić nawet na 12 letnim złomie. Jednie problemem jest skill przeciwników lub noobawtość swojej drużyny.

A co polecasz do 1300zł? Odpali taki komp bf5?

Odpalić, to odpali, ale na super płynność nie licz. BF sa bardzo procesorowymi grami i raczej powinieneś miec Ryzena 3100/1600/1400. Będzie pewnie na low w granicach 40-50 fps https://www.youtube.com/watch?v=SYOFuQBaYP4

Nie, ten poprzedni nie da rady o wiele lepiej, nie lepszego nie poskładasz raczej. :wink:

1300 to w zasadzie wyjdzie niewiele wiećej ponad komputer biurowy. Do gier, tak sensownie, ale tanio, to 2000-2500 gdzieś. Czyli 1650 Super/lepszy procek/więcej ram/dodatkowy dysk hdd.

Ok wiec jednak wybiorę konsola a oplaca sie jeszcze kupowac? Czy czekac na 10gen podobno nowa generacja ma kosztowac od 3000zł chyba ze kupic starsza poczekac jak pojawi sie model slim o ile sie pojawi i wtedy kupic.

https://cpu.userbenchmark.com/Compare/Intel-Core-i5-3470-vs-AMD-Ryzen-5-1600/2771vs3919

Warto zapłacić pięć razy więcej za tak nikłą różnicę w wydajności?

Do porównania dodałem 2600, bo wydajnościowo 1600AF = 2600.

Cóż, jeżeli różnica wynosi 23-50 FPS na i5, a 66-90 przy 2600 (ok odejmijmy te 5-10%), to zdecydowanie TAK! :slight_smile: Tak przynajmniej tawariszowi z sojuza wyszło (komentarze).

I pytanie czy cała maszyna wytrzyma kolejne ~8 lat w domu.

Ram i zasilacz to porażka nie kupuj tego przypadkiem ! i procek też.

No już nie kupie nigdy takich składaków. A skąd wiesz że to porażka? Wszyscy tak piszą ale nigdzie nie widziałem aby ktoś napisał z jakiego powodu

Zasilacz marki krzak, płyta niewiadomo skąd skoro osłony brakuje, najtańsza i najbiedniejsza na dodatek nie spotkałem nawet w najstarszych antykach tak pożółkłych plastików, buda jakiś krzak za 5 dych, dyski w stanie niewiadomym, brak jakichkolwiek gwarancji, brak systemu…