Komputer do grania do 10 000 zł

Kryonaut - 1g = 26zł
MX-4 - 4g = 25zł
Różnica 3 stopnie, ■■■■ logic.

A to on składa kompy raz na tydzień że aż 4g mu potrzeba ?

Ten kyronaut to najbardziej przereklamowany szajs ever, albo kontrola jakości w tej firmie nie istnieje.
To co ja dostałem sprawuje się praktycznie identycznie jak pactum-2, różnica jest taka że pactum mogłem swobodnie i szybko rozsmarować, a tej gumy od grizzly się nie dało.

A i dwa miesiące później był z tej pasty kamień, wtedy też się jej pozbyłem.

Więc… starając się wziąć wszystko pod uwagę “złożyłem” to
https://www.komputronik.pl/advanced-configurator/summary
Czy widzicie jakieś problemy?

Co do monitora to wybrałem na czuja, więc jeśli macie jakieś uwagi to słucham. Jeszcze chętniej przyjmę sugestię co do głośników jeśli jakieś macie. Dodałem również zewnętrzny czytnik płyt, bo obecnie wszystko prawie ściągam z internetu, ale na te rzadkie chwilę chce móc go podpiąć. Chyba że to kiepski pomysł z jakiegoś powodu to mówcie…

Co do pasty to dodałem sobie ten ranking i wezmę go pod uwagę gdy przyjdzie na to pora.

Widzę problem w tym, że nie pokazuje mi zestawu.
PS: Czemu się uparłeś na komputronik jak ten sklep schodzi na psy?

Ponieważ tak jak pisałem wcześniej sam go nie złożę, a oni to oferują i mają sklep w okolicy, więc…

Wiecie… nawet chętnie bym się nauczył jak składać samemu kompa, ALE!!! Musiałbym mieć kogoś kto pilnowałby abym czegoś nie spier**** (a nie mam) i nie chciałbym to robić na kompie za który zapłacę tak dużo.

Ale tak samo komputery składa x-kom i morele.net, a są to sklepy w moim mniemaniu dużo lepsze od komputronika (z komputronikiem w robocie mamy umowę i mnie szlak trafia).

Mhm, pytałem się wcześniej czy morele oferuje składanie, ale sam tego nie znalazłem, a nikt nie odpowiedział. Teraz gdy to wiem wezmę to pod uwagę, ale na razie skupmy się jeszcze na ostatnich elementach, czyli monitor, głośniki i czy czytnik zewnętrzny to dobry pomysł.

Od razu zapytam się aby wiedzieć jakiego rodzaju macie w pracy kłopoty z komputronikiem aby wiedzieć czego się spodziewać jakby co.

Długi proces wymiany towaru, który pochodzi z kompa składaka.

W sensie jakiś reklamacji, tak?

Tak, dokładnie to rękojmia. Oddajemy np. dysk z nowego kompa, który nam przysłali bo nie działa i dopiero po tygodniu przychodzi nowy w zamian.

Dzięki za zwrócenie na to uwagi, wezmę to pod uwagę gdy będę podejmował ostateczną decyzję, ale teraz wróćmy to wyboru ostatnich elementów ;]

Odradzam składanie pc w x-kom… chłodzenie im nie pasowało mimo że kompatybilne, speakera nie włożyli, płyta główna luźna, chłodzenie cpu luźne.

Jeden plus to solidnie nawalone w środku bombelków aby nic sie nie uszkodziło.

Nie napisałeś nic odnośnie wymagań co do monitora, przede wszystkim jaka rozdzielczość, wielkość i cena, ale wstępnie do takiego zestawu to coś takiego:

Myślę, że monitor z rozdzielczością WQHD w odpowiednim rozmiarze jest tu potrzebny.

Głośniki:

Co do monitora to nie miałem jakiś specjalnych oczekiwań, bo teraz też nie mam największego ;]

Jeśli zaś chodzi o głośniki to mam pewnie durne pytanie. To duże pudełko to bas? Gdzie je ustawić względem komputera/głośników/mnie ?

To jaki teraz masz, żeby nie było, że jak weźmiesz teraz duży to nie będziesz z początku ogarniał całego ekranu :wink:

mam… ta da da… słuchawki. Warunki mieszkaniowe sprawiły, że słuchawki były lepszym rozwiązaniem niż głośniki. W ostatnim czasie to się zmieniło i mogę sobie pozwolić na głośniki, ale… ta da da… nie słucham muzyki (wiem jak to brzmi) i głośniki będą służyć do grania, oglądania filmików. Kiedyś miałem głośniki w postaci dwóch wież, ale nigdy nic z takie z subwooferem, więc zastanawiałem się gdzie go postawić. Między nogami?

Jeśli zaś chodzi o monitor (dopiero do mnie dotarło po ponownym przeczytaniu wiadomości) to mam nec accusync as221wm. Przy czym bardzo chętnie przyzwyczaję się do większego monitora XD

Jak lubisz wibracje w majtkach to tak, jak nie o to chodzi tylko o dźwięk to sugeruję gdzieś obok monitora, a głośniki bardziej po bokach jakoś.

Co do monitora to zależy ile chcesz wydać, ale jak ten MSI nie przeraża ceną to myślę, że będzie OK.

To na chwilę obecną chyba pozostało tylko pytanie odnośnie czytnika zewnętrznego. Jak pisałem obecnie mało co używam płyt (dlatego windows też na pendrive wezmę), więc myślałem aby czytnik był zewnętrzny i podpinałbym go gdy potrzeba. Czy ma to sens?

Nie lepiej zmienić obudowę na taką z przynajmniej jedną zatoką 5,25 cala i zamontować to:

https://www.komputronik.pl/product/297205/akasa-ak-hc-05u3bk-usb-3-0-6-portowy-czytnik-kart-pamieci-5-25-czarny.html