Komputer do grania do 10 000 zł

Chyba chodziło o czytnik (=napęd) płyt CD/DVD :wink:

Dokładnie, przepraszam jeśli nie było to zrozumiałe.

Rok temu kupiłem https://www.x-kom.pl/p/363875-nagrywarka-dvd-lite-on-es1-ultra-slim-black.html i jestem zadowolony, ale może są tańsze/lepsze.

To można zmienić obudowę na taką z zatoką 5,25" i kontrolą obrotów wentylatorów, wejdzie też chłodzenie CPU 280mm.

Nie myślałem, że tak szybko uzyskam pomoc gdy zakładałem ten temat. Myślę, że na chwilę obecną mam już wszystko przygotowane “na papierze”, a dzięki waszej pomocy też sporo się nauczyłem. Pozostaje już tylko podjęcie ostatecznej decyzji i zdecydowanie z którego sklepu skorzystam.

Dzięki wszystkim za pomoc ;]

1 polubienie

Okej, a jednak potrzebuje jeszcze pomocy XD Chcąc porównać jak to by wyglądało na morele. Próbowałem zmodyfikować zestaw który przygotował panicagaming, ale pojawił się problem przy dysku twardym, ten domyślny miał 512gb. Chciałem dodać taki z 1tb.


Konkretnie ten, ale konfigurator na morele krzyczy, że coś jest nie tak, a na komputrinik cisza… Ktoś jest w stanie wytłumaczyć, czy rzeczywiście jest jakiś problem, czy tylko komputronik nie widzi problemu?

Update. informacja o niezgodności pojawiła się również przy próbie dodania czytnika zewnętrznego na usb

Więc postanowiłem coś sprawdzić. usunąłem płytę główną, dodałem dysk, dodałem czytnik, i… dodałem płytę… nie wykrywa żadnych niezgodności?

Napęd (nie pisz czytnik, proszę) zewnętrzny będzie działać na dowolnym komputerze, nie patrz na konfigurator.

A ten dysk będzie działał z płytą główną? konfigurator nie chciał go wpierw wyszukać, a gdy z tym sobie poradziłem nie chciał dodać bo nieodpowiedni “interfejs”. Dopiero jak usunąłem płytę główną, dodałem dysk i wtedy płytę to przestał widzieć problem.

Interfejs USB 2.0 jest z nami od prawie 20 lat. Uwierz mi, płyta jest kompatybilna

Pytam o dysk, a nie napęd teraz…
o ten


czy bedzie działał z płytą czy nie, bo morele zmienia co róż zdanie.

Pamiętasz co pisałem o dyskach? SSD m.2, a SSD SATA w grach nie ma różnicy. Chyba, że nie zależy Ci na drobnych oszczędnościach.
Będzie on kompatybilny z płytą główną. Po prostu mechanizm zestawów na morele ma jakąś wadę bo za każdym razem mi 1 przedmiot wyrzuca.

1 polubienie

Wiem, że się drążę temat, ale wolę dopytać aniżeli potem żałować. Czyli ten dysk do którego link dałem w poprzednim swoim wpisie może być jedynym dyskiem w komputerze i wszystko będzie w porządku, tak? To jakiś kłopot moreli…

Jak najbardziej będzie w porządku, w końcu to najlepszy dysk, jednocześnie w zasadzie nie padają.

1 polubienie

Mmmm grzebiąc dalej w szczegółach opisu obudowy zauważyłem coś co zwróciło moją uwagę. Może źle to odczytuje, ale…

Czy z tego obrazka nie wynika, że chłodzenie procesora jakie mogę zamontować u góry to
Chłodzenie wodne SilentiumPC Navis RGB 240, a nie 280 jak zaproponowano pierwotnie w zestawie na morele? Bynajmniej nie chodzi o to aby kogoś się czepiać. panicagaming i nie tylko on/a był bardzo pomocny, a jedynie nie chcę obudzić się z ręką w nocniku.

Zmodyfikuj do obudowy, którą Ci podałem 10 godzin temu. Tam wchodzi 280mm chłodnica i ma slot na napęd DVD.

1 polubienie

Pisałem o tym trzy dni temu… :grimacing:

Poza tym 240-tka świetnie spełnia swoją rolę. Przynajmniej w przypadku moich quadów :slight_smile: 280-tka jest dla naprawdę mocnych CPU (czyt. o dużym TDP).

1 polubienie

Panie, przy takim procesorze warto dopłacić dla swojego spokoju.