Komputer do programowania, wirtualizacji. Nie do gier. OK. 2,500


(Ljs Ljs Ljs) #1

Witam,


(drunkula) #2

Przy wirtualizacji dysk SSD bardzo wskazany pod OS hosta.

W zależności od tego jakie to będą maszyny, 8 GB może być mało - wystarczy że serwer aplikacyjny zeżre 3, serwer bazy danych drugie tyle i już ciężko będzie uruchomić trzecią maszynę (klienta, engine raportowy, etc).

Nie wiem jak Vbox, ale VMware od razu zjada cały przydzielony RAM, a ponad zasoby fizyczne nie da się zaalokować pamięci dla takich maszyn, nieważne jak duży jest swap. Procesor takiego problemu nie ma - maszyny bardzo ładnie dzielą się core’ami.

Rozważ też zakup płyty, która w przysłości obsłuży więcej niż 2 kości po 8GB.


(Atronics) #3

kompromis między dyskiem SSD a 16 stoma GB Ram

 

http://www.morele.net/plyta-glowna-gigabyte-ga-b85m-d3h-b85-dualddr3-1600-sata3-hdmi-gblan-matx-ga-b85m-d3h-582757/


#4

@ljs - jeśli zerknąłbyś chociaż na kilka ostatnich wątków, to zauważyłbyś też mój - http://forum.dobreprogramy.pl/pytanie-o-kompatybilno%C5%9B%C4%87-zasilacza-podzespo%C5%82y-komputera-t491723/

 

ten zestaw kosztuje już ponad 2500PLN, jednak trzeba wziąć także pod uwagę, że to nie jest najlepszy moment na zakup komputera (może luty lub marzec?).

 

Odnośnie dysku SSD - to obowiązkowy wybór! Chyba, że lubisz się męczyć to wtedy zostań przy HDD. Ale podejrzewam, że tak nie jest. HDD zostaw sobie jako dodatkowy dysk na jakieś instalki duże czy kopie danych.

 

Co do pamięci RAM to musze znowu Cię zmartwić… Co prawda w swoim zestawie planuję póki co 8GB i także będę wykorzystywać do programowania (chociaż nie zawsze, bo mam też laptop firmowy), ale mam świadomość, że nie będę startował JBossa, obok SQL Developera itd…

Ty natomiast, jeśli chcesz odpalić JBoss, SQL Developer, Eclipse, instancję Oracle i pracować na tym komfortowo - weź 16GB. Jeszcze miesiąc temu na firmowym laptopie miałem właśnie 8GB. Po wystartowaniu aplikacji (niemałej) na Tomcacie, gdzie uruchomiony jest Oracle 11 XE, Eclipse itd. pamięci po prostu brakowało.

 

Moim zdaniem powinieneś wziąć dysk SSD oraz 16GB pamięci RAM.


(Atronics) #5

też się zgadzam z Ground21 w sumie programować można na dużo słabszej maszynie

 

http://www.morele.net/plyta-glowna-msi-b85-g43-sc-lga1150-intel-b85-4xddr3-vga-gblan-atx-haswell-581506/