Komputer freezuje się lub resetuje


(contek) #1

Witam, ostatnio borykam się z problemem podanym w temacie. Dzieje się to tylko i wyłącznie podczas grania w gry multiplayer (Guild Wars 2, Black Desert Online), grając w gry “offline” jak i odziwo League of Legends wszystko działa jak należy. Potrafię nawet grać w Skyrima bez przerwy przez 2/3 godziny w spokoju bez resetującego się komputera. Komputer zawiesza się lub resetuje po mniej więcej 20-30 minutach gry MMO.

Procesor : i5-4460
Karta graf: GTX 960 PALIT 2GB
RAM: 8GB
Zasilacz: Antec VP 500W
Płyta główna: ASRock H81M S1150 H81

Komputer dzisiaj sformatowałem z myślą, że problem przestanie występować, ale jednak się przeliczyłem i teraz komputer po prostu się wyłącza. Wcześniej komputer jedynie łapał zwieche na max 1min i magicznie się ogarniał.

Proszę o pomoc.


(pocolog) #2

Sprawdź temperatury podczas obciążenia, przeczyść komputer z kurzu, sprawdź smart dysku…


(contek) #3

Temperatury nigdy nie osiągają 70 stopni wiec to nie jest wina temperatur. RAM był sprawdzany MemTestem. Dysk głowny również był sprawdzany nie raz HDTunem.


(Longhorn2009) #4

Może karta sieciowa sprawia problemy. Jeśli masz możliwość to podłącz inną, choćby wi-fi na USB.


(contek) #5

Korzystam z adaptera WiFi TP-LINK TL-WN722N i niestety nie posiadam innej na zmianę. Kabla natomiast nie jestem w stanie przeciągnąć przez 2 pokoje od routera … Też myślałem, że jest to wina karty sieciowej bo co jakiś czas komputer magicznie traci połączenie z internetem, nie traci połączenia WiFi tylko po prostu przez chwile jakby nie może z niego korzystać. Skoro system jest po formacie musi to być wina sprzętu.


(Longhorn2009) #6

Wgraj najnowsze sterowniki do tej karty. Najlepiej byłoby zmienić ją na próbę na inną i sprawdzić efekty. Może być to rozwiązaniem problemu.


(contek) #7

Właśnie grałem sobie i nagle zniknął dźwięk efektów w grze i w opcjach gry nie wyświetlały się niektóre opcje, po czym komputer złapał zwieche. Odłączyłem kartę sieciową i automatycznie po paru sekundach komputer zaczął normalnie działać. Zrobię tak jeszcze kilka razy aby upewnić się na 100%, że problemem jest karta sieciowa.


(contek) #8

Znalazłem sterowniki do karty sieciowej tylko nie ma instalatora specjalnie dla Windows 10. Dostępne są tylko dla systemów od XP do 8.1 :confused:

Stało się, za drugim razem dźwięk ponownie zniknął i po odłączeniu karty pojawił się blue screen, który w dodatku zatrzymał się na 0%. Dioda od dysku nie świeciła więc chyba zaciął się wtedy na amen, pomógł jedynie reset. Naprawdę jest to możliwe, że zwykła karta sieciowa powoduje takie problemy? Sterowniki zainstalowane mam najnowsze.


(JNJN) #9

Albo to: połączenie z internetem.

Zmień port USB dla karty na tylny i 2.0 czarny - użyj sterowników do W8.1 jak coś.

Karta ma przedłużacz USB - użyj i kombinuj z położeniem karty WIFI.

I trzeba kupić 10 m kabla LAN i spróbować na połączeniu sztywnym, czy jest to samo.


(contek) #10

Karta była podłączana do różnych portów. Jutro pojadę kupić kabel i dam znać czy jest jakakolwiek różnica.


(JNJN) #11

Kabel LAN w domu zawsze się przyda, to niewielkie koszty - tylko zmierz ile potrzebujesz metrów.


(contek) #12

Kabel podłączony, problem dalej występuje. Komputer sam się odmulił jednak stracił połączenie z internetem, które po chwili wróciło. Nie mam pojęcia co może to powodować. Dysk dla pewności sprawdziłem wczoraj - jest czysty.


(Longhorn2009) #13

Czyli nadal przy podłączonym internecie po kablu jest problem z resetami czy bluescreenami?


(contek) #14

Komputer się nie resetuje i nie ma blue screenów ale oczywiście dalej się zacina. Włączyłem teraz menedżera zadań w tle i zauważyłem, że jak komputer się freezuje to użycie dysku wzrasta do 100% przez proces System. Może problemem jest płyta główna?

Sterowniki do płyty głównej z tej strony są dobre, nie jestem pewien czy znalazłem właściwe: sterowniki


(contek) #15

Nikt nie wie co może być problemem? Komputer freezuje i tylko myszą mogę ruszać, jeśli na drugim monitorze leci film i ruszę oknem przeglądarki film też się zacina. Zasilacz? Płyta główna? Procesor?


(JNJN) #16

Najnowsza Aida 64 i wrzucisz tu dwa screeny:

  1. zakładka komputer i czujnik
  2. zakładka magazyn i smart - ma być cały.

A może system świeży i robi aktualizacje z WU? zaktualizuj na 100 % i zobacz jak teraz.

Plus screen z menadżera urządzeń.

Edit:

I jak masz integrę na płycie, to wyjmij kartę i test na niej.


(contek) #17

Teraz po 2 freezach komputer dziwnie się zachowuje, screeny:
http://imgur.com/MPobplv
http://imgur.com/a/EGPuh
http://imgur.com/a/ilQcx

Aktualizacje zainstalowane są wszystkie, zrobiłem to od razu po instalacji systemu.
To co widać na zdjęciach możne być winą procesora albo zasilacza?


(JNJN) #18

Niedziela wróżka … ma wolne.

Wszystko masz napisane.


(contek) #19

Czujniki:http://imgur.com/a/hReF8
SMART:http://imgur.com/a/uhKpk
Zdjęcia menedżera urządzeń:http://imgur.com/a/ZVBoZ

Grałem na integrze z 40 minut i niby nic się nie wydarzyło, grałem na najniższych ustawieniach możliwych bo normalnie ledwo miałem 10fps. Wiec chodzi o wadliwą karte graficzną czy niewyrabiający zasilacz?


(Astor44) #20

Moim zdaniem chodzi… o twardy dysk! Zdarza się, że mimo dobrych parametrów SMARTa, dysk się po prostu zacina. Czasem wykaże to benchmark na HD Tune. Charakterystyczne jest wtedy, że tylko kursor działa.