Komputer łączy się z siecią, ale internet nie działa

System którego używam to Windows 10. Z internetem łączę się przez wi fi. Zawsze działało, jednak dzisiaj cały dzień nie działa. Próbowałem resetu router’a jednak nie pomógł. Diagnostyka sieci wykrywa taki problem:

W cmd wpisałem ipconfig/all

Coś takiego się tam wyświetla:

Proszę o pilną pomoc.

Dodam jeszcze, że w okienku stan wi-fi
Połączenia IPv4: Brak dostępu do internetu
IPv6: Brak dostępu do internetu
Próbowałem się połączyć za pomocą kabla od internetu. Taki sam problem. Proszę niech ktoś mi pomoże.

Nie jest to sprawa, żadnego virusa ponieważ komputer jest chroniony przez anty virusa Eset nod.

Na wszystkich pozostałych urządzeniach internet działa. Tylko i wyłącznie na tym laptopie nie działa.

Wyłącz Eseta i zobacz czy nie zadziała internet. Podaj model i producenta routera, oraz jakiego masz dostawcę internetu. Pokaż Menadżer urządzeń z rozwiniętymi “Karty sieciowe”.

Huawei, cyfrowy Polsat. Internet nie działa cały czas, gdy wyłączę Eseta również. Chociaż w sumie mam na kompie 3 anty wirusy, wszystkie na raz wyłączyłem i nadal wi fi nie działa.

Wydaje mi się, że ten problem wynika z tego, że były uruchomione 2 vpny w tym samym czasie.
Nie zauważyłem tego, że włączyłem hidevpn, gdy avg vpn był włączony. Oba są wyłączone, ale wi fi nie działa nadal.

Mam nadzieję, że da sięto jakoś naprawić.

Wiesz nie chce być złośliwy, ale po co ci tyle antywirusów? Co ma ci to dać??

Cóż jeden czyli malwarebytes zawsze się przydaje. Drugi eset to mój zaufany. A trzeciego nie potrafię odinstalować. Kaspersky, wydaję mi się że coś go uszkodziło. Próbowałem go na 30 sposobów wywalić, nawet specjalistycznym użądzeniem od firmy Kaspersky i dalej nic. Jednak on mi w ogóle nie przeszkadza, jest nie groźny i przez 90% czasu wyłączony.

Natomiast brak internetu przeszkadza mi w pracy.

A co do dwóch pozostałych miałem, kiedyś przypadek, że wirus blokował mi antyvirusa wtedy uratowało mnie posiadanie drugiego anty virusa. Ale nie destabilizują pracy systemu, jeden trzymam wyłączony a drugi jest włączony. Dodatkowo mam jeszcze kupę urządzeń typu adwcleaner, ponieważ nie każdy anty virus wykrywa wszystkie virusy. Mogę o tym opowiadać i opowiadać, jakie miałem przypadki.
Jeżeli chcesz mogę Ci całą encyklopedię na ten temat napisać, ale po co ?

Wracając do tematu braku internetu w laptopie, możesz mi jakoś pomóc ?

Dasz zrzut z Menadżera urządzeń z rozwiniętymi kartami sieciowymi??

Menedźer zadań, czy coś innego ?

Jeżeli chodzi o menedżera urządzeń nie wiem, gdzie go szukać.
Dobra znalazłem go zaraz ss’a przyślę

Na białym znaczku Windows 10 klikasz prawym myszki i z listy wybierasz Menadżer urządzeń. Po odpaleniu obok Karty sieciowe masz trójkącik i rozwijasz listę i dajesz zrzut ekranu, nie zdjęcie z monitora tylko zrzut ekranu. Windows posiada narzędzie wycinania do tego.

Na tych zdjęciach ledwo coś widać.

Tak to wygląda.

Sory ale na kompie nie mam wi fi, więc z niego Ci nie przyślę ssa a zgrywanie z kompa na telefon mi trochę zajmię :wink: ale jeżeli chcesz spróbuję

Rozwiń Karty sieciowe i daj ZRZUT EKRANU.

https://support.microsoft.com/pl-pl/help/4488540/windows-10-how-to-take-and-annotate-screenshots

Już daje ssa Adnotacja%202020-01-17%20201811

@anon10504259

Co teraz ? Pomożesz jakoś, czy się nie da ?

Niech inni próbują, mi brakło pomysłu.

Wszystko działa niby poprawnie (w kartach sieciowych) ale internet dalej na lapku nie działa

To raczej nie ddos, bo byłbym na wszystkich urządzeniach uziemiony. W diagnostyce pisało o problemie z serwerem DNS, w kartach sieciowych wszystko NIBY w normie

@anon10504259 nie wiesz, czy da się to jakoś rozwiązać ?

Nie.

ping np wp.pl sprawdz a potem ping 8.8.8.8 jak zadziała po IP znaczy problem z DNS. Sprawdź dodatkowo i może na początku z jakiejś płyty/USB odpal system Live np jakiś byle jaki linux .

Proszę powiedz jak mam to zrobić ? W cmd tak ?
Przesłać ss ?

Adnotacja%202020-01-17%20205653

I z czego np. Ten drugi ping sprawdzić ?
@shango
Po IP nie działa dołączam screena
Dałem ping www.wp.pl

ping działa czyli masz internet. Data prawidłowa w systemie ?. Ten program uruchom Complete Internet Repair

Data jest prawidłowa. @shango gdzie znajdę ten program ?

Nie wiem, czy mam taki program. Szukam, ale nie widzę.
Adnotacja%202020-01-17%20212640

https://www.rizonesoft.com/download/3905/

@sensu nie działa mi ten link, posiadasz inny ?
Z telefonu nie pobiorę tamtego programu, a na kompie jak wiadomo nie działa mi internet.

Tylko inny link i może zadziała, z tamtej strony nic nie mogę pobrać, jak jestem na telefonie.