Komputer łączy się z siecią, ale internet nie działa

Jak ustawić DNS w Windows 10

Ustawiasz Pierwszy 8.8.8.8
Drugi DNS: 8.8.4.4

Adnotacja%202020-01-17%20220703

Dałem ci link z instrukcją jak ustawić DNS w windows 10. Ustaw i napisz czy działa ci internet, czy wczytują się strony WWW.

Widzę ale u mnie to zupełnie inaczej wygląda jak w to klikam zaraz Ci pokażę

Adnotacja%202020-01-17%20221236

Ostatnio jest zamieszanie z VPN. Wyłącz Nord VPN i sprawdź czy pomogło. Prawdopodobnie jakaś aktualizacja Windowsa ma problem z obsługą VPN.

Spróbuję, wyłączyłem i nic.

Mam coś Ciekawego, ale potrzebna mi mała pomoc dotarłem do tego co jest na stronie od @anon10504259 tylko teraz musi mi ktoś pomóc.

Adnotacja%202020-01-17%20222819

I dalej klapa…

Wpisałem preferowany 8.8.8.8 i alternatywny 8.8.4.4
Zapisać to ?

Tak.

Dalej klapa :(((

Spróbuję z opcją sprawdź przy zakończeniu poprawność ustawień.

Nie wiem uruchomić ponownie kompa ?

Nie zaszkodzi.

A konfiguracja alternatywna to samo, czy zostawić ją czystą ?
Pod ustawieniami preferowany DNS i alternatywny ?

Ustawiłem tak jak w ustawieniach ogólnych DNS preferowany 8.8.8.8 i alternatywny na 8.8.4.4
Zobaczę,czy to coś da. Jak to ustawiłem tak samo jak ogólne wyskoczył błąd.

Ponownie uruchamiam może to coś da

Dalej nie działa. :(((((

Spróbuję inną bramą DNS
Pokazuje mi, że jest połączone wi fi ale na przeglądarkach dalej mi internet nie działa
Poprawka włączyło się na chwilę, teraz dalej pisz www brak internetu

Zmieniło mi wartość ustawień DNS, nie wiem dlaczego samo z siebie

Wraca mi cały czas do poprzednich ustawień
Ustawiłem tak Adnotacja%202020-01-17%20225602

A jest tak Adnotacja%202020-01-17%20222819

Adresy chyba same nie mogą się zmienić, może nie zapisałeś?

a co ci pokazuje przeglądarka?
Z pingów internet masz więc jest spora szansa, że eset blokuje ci przeglądarkę, a masz tylko noda czy suita?

Mam Eseta kaspersky ego eset jest tylko włączony, kaspersky jest cały czas off.

Nie wiem daję Ciągle ok w protokole internetowym wersji 4, po tym jak wprowadzam samo DNS preferowane i alternatywne nie działa cofie ustawienia, jak ustawiam adres IP i dnsy tak samo, a raczej taki sam efekt teraz mi się na chwilę zapisało. Popatrzyłem na protokół internetowy w wersji 6 nie ma w nim alternatywnego dnsa

Namieszałeś tymi antywirusami i Windows zgłupiał, takie jest moje zdanie. Każdy antywirus coś namieszał w ustawieniach i teraz weź bądź mądry i to odkręć.

odinstaluj drugiego antywirusa, dla dns wystarczy sama konfiguracja na ip4

Te anty virusa były na kompie od x czasu już z dwa lata, komputer działał z nimi normalnie. Od około roku.
Problem pojawił się dzisiaj, jak użyłem vpna

I tu pojawia się problem, bo kasperskyego nie da się odinstalować. Z esetem jest mniej więcej podobnie.

Raz pobrałem na komputer a od 3 lat się prubóję kasperskyego pozbyć.

Mam ale mimo iż wszystko próbowałem nie raz odinstalować. To nadal nic to nie daje.
@aesereht

@aesereht wpisywałem tą komendę bez skutku tylko odnośnie wp.pl nie dostałem informacji zwrotnej poza nie można nawiązać czegoś tam

Wracając do kasperskyego cóż nazwa folderu i nazwa aplikacji uległy zmianie, na wskutek ataku trojana. Nie można ruszyć tych plików nawet specjalistycznym programem od firmy Kaspersky. Gdy próbowałem odinstalować program do deinstalacji nie wykrył folderu głównego aplikacji kaspersky jako własnego produktu.

Próbowałem na wszelkie sposoby go usunąć, ale bez skutku

Sory za ciągłr edity, ale nie mogę już pisać w temacie

Coś zupełnie innego się wyświetla, o problemach z diagnostyką sieci, lub nie można nawiązać połączenia z witryną

Za 19 godzin będę mógł dodać odpowiedź pod twoimi, została mi tylko opcja edit.

@aesereht

@GioWDS wywaliłem je i po mimo to konfiguracja nie wychodziła. Problemem jest to, że oba były włączone wcześniej na raz i to coś zjebało w dnsach i teraz dobrze skonfigurować nie mogę.

Zanim spróbuję znowu skanować kompa w poszukiwaniu virusów, których teraz nie wykryło to może spróbuje z tym programem, bo udało mi się go wreszcie pobrać. https://www.rizonesoft.com/download/3905/ 3
Nie mam nic do stracenia, więc spróbuję możliwie, że on pomóże.

nie masz konta z uprawnieniami admina?