Komputer lepiej kupic czy zlozyc?

Mam w planach niedlugo wymienic moj stary komputerek na wspaniala nowa maszyne:) Mam jednak dylemat… bo nie wiem czy lepiej kupic zestaw w sklepie czy tez zlozyc zamowienie w odpowiednim sklepie i zlozyc z czesci ktore sama wybiore…

Slyszalam ze skladanie jest kozystniejsze i taki komputer ma stanowczo mniej wad…

Jesli skladac to jak, co, pomuzcie bo ja sie kompletnie na tym nie znam:)

Ma to byc komputer niby do uzytku domowego ale chce zeby byl funkcjonalny bo ten ktory mam nawet filmow nie odtwaza:)

wiem ze najleprzy procesor to PENTIUM 4, karta graficzna NVIDIA, a RAMU chcem napewno 1GIGA :slight_smile:

O calej reszcie nie mam pojecia:(

POmozcie mi prosze:)

zdecydowanie lepiej samemu złożyć, a jeszcze lepiej jak Ci pomożemy :wink:

a o kwocie na kompa masz pojęcie? :wink:

Oczywiście lepiej jest samemu wybierać części z jakich jest zrobiony komputer.

:o

Obecnie najlepiej wypada chyba Intel Core 2 Duo

Zależy jaka.

Jeśli nie grasz to powinno starczyć.

Napisz przede wszystkim ile masz na to kasy.

Najlepiej złożyć kompa…,ale musisz mieć odpowiednie pięniądze ;]

pozdro

jeżeli się nie znacz na składaniu, to przecież złożą Ci komputer w sklepie gdzie kupisz części.

a skąd te nowinki wiesz?

nie ma czegoś takiego jak lepszy Intel, gorszy AMD, czy lepsza NVIDIA, a gorsze ATI. wszystkie firmy produkują dobre procesory/karty graficzne, a wybiera się to co jest najlepsze na daną kieszeń.

podstawowa sprawa:

jakie fundusze? :slight_smile:

no i czy to ma być komputer z monitorem, jeśli tak to czy CRT czy LCD.

To niestety źle słyszałaś. Komptery markowe np. Dell, czy polskie Optimus, Vobis mają komponenty dobrane do siebie przez specjalistów, jeżeli jest zainstalowany na nich system też jest już dostosowany do komponentów komputera.

A składak, a szczególnie złożony przez mało kompetentnego handlowca, którem zależy tylko na trzepaniu kasy zawsze może posiadać konflikty sprzętowe itp.

Oczywiście za markę się płaci.

Wybór należy do Ciebie.

Jeżeli zdecydujesz się na zakup zestawu, nigdy nie polegaj na ofertach hipermarketów czy nieznanych firm.

fiesta to żeś przekombinował z tym postem :stuck_out_tongue:

W grę wchodzi doradztwo na forum, się rozumie :stuck_out_tongue:

ale też gorsze, aniżeli takie złożone pojedynczo :wink:

Podaj mi powód dlaczego niby mają być gorsze ??

Uważasz że firmie mającej ugruntowaną pozycję na rynku opłaca się robić klienta w balona żeniąc mu trefny sprzęt ??

Dlaczego większośc użytników komputerów na zachodzie i w USA korzysta z markowych zestawów a nie składaków ??

jesli chodzi o kwote to nie wiem czy to duz czy malo ale chce aby nie przekroczylo 3500 zl razem z monitorem,klawiatura i mysza:)

czy to za malo???

tfu tfu tfu ;/

Chodzi mi o mniejszą wydajność między tymi zestawami a składakami, a i dochodzi jeszcze kwestia kwoty składaka i całego zestawu, gdzie zestaw jest droższy :slight_smile:

Jaka wydajność ??

Jeżeli zestaw bedzie złożony na chybił trafił, lub co gorsza system nie będzie zoptymalizowany do konkretnej konfiguracji sprzętowej to chyba logiczne że zestaw będzie mniej wydajny.

A o czym napisałem wcześniej ??

chcem rowniez aby takie podstawowe gry dla dzieci dzialay…bo mam brata w wieku 10 lat i ma jakies gierki ktore nie dzialaja na moim “sprzecie” :slight_smile:

Może coś takiego:

Z http://www.apollo.pl :

Procesor Intel Core 2 Duo E6300 1.86GHz OEM 722 zł

[775] Płyta Asus P5LD2 420 zł

DDR2 2x512MB PC6400 800MHz GeIL Ultra CL4 GX21GB6400UDC 495 zł

Karta GeForce 7600GT Gigabyte 256MB BOX SP2 GV-NX76T256D-RH 665 zł

Dysk WD Caviar 250GB 7200 16MB WD2500KS SataII 285 zł

Razem 2587 zł brutto

250 zł na zasilacz Chieftec’a i obudowę (chyba, że stara obudowa będzie pasowała)

Zostaje 663 zł na monitor, klawę i mysz.

Zdecyduj czy wolisz lepszą “budę” i monitor CRT, czy gorszą “budę” i monitor LCD :slight_smile: . Chyba, że dozbierasz jeszcze stówkę lub dwie i starczy i na to i na to:). Klawiatury i myszy nie wliczałem, bo są to raczej sprawy groszowe.

chodzi mi o płyty jakieś średniowieczne, które są wrzucane do zestawów(tyczy się polskich zestawów).

grafa: gf7600GS Galaxy 256 MB gddr3 1,2ns Zalman Edition :wink:

a i

już lepiej zasiłka topower.

:o wooow a wliczyles w to jakas nagrywarke… czy cos co odtwazalo by plytki DVD???

najlepiej kupić złożony :stuck_out_tongue: a na serio to niekupuj w hipermarkecie bo tam co innego pisze a co innego daja , wjakims dobrym sklepie komputerowym kup , tez lepiej idz z kims kto sie zna bo tez potrafia kity wciskac:]

OOppps… zapomniałem :oops:

Napęd DVD kosztuje około 60- 80 zł, a nagrywarka koło 150 zł.

Złączono Posta : 30.08.2006 (Sro) 20:39

Jak chcesz to kup w Vobisie czy gdzieś, ale od razu mówię, że przepłacisz :stuck_out_tongue:

Dysk WD Caviar 250GB

jesli to jest twardziel to nie potrzebuje tyle pamieci:) wystarczy mi 80 GB :smiley: teraz mam 8GB i daje rade:)

Dobry stosunek wielkości do ceny to 160 GB, także możesz taki wziąć, od Samsunga9sata II ), cichy, wydajny :wink:

Ja bym ci radził poczekać na Viste i karty z Dx10. Wg. mnie najlepsza karta to Radeon X1900XTX :wink: .