Komputer mi się restartuje

Czesc wszystkim mam taki problem jak w temacie, reset komputera nawet po zmianie pasty na procku, bo to procesor sie przegrzewa, i resetuje mi kompa.

Moj zestaw:
Plyta: Gigabyte F2A55M-HD2
Procesor: AMD A8-6600K APU with radeon™ HD graphics

Grafika: GeForce GTX660 TI
Ram: 8GB
Zasilacz: Novatech PowerStation 500W atx

Jaką temperaturę osiąga bez obciążenia?

bez obciazenia mam 65 a jak obciaze go to po jakis 2 min ma juz 90 i reset

Stanowczo za dużo. Czy świeżo po uruchomieniu systemu procesor pracuje? Czy wykonuje jakieś nadprogramowe operacje?

Wiem wlasnie ze za dluzo, ogolnie jak wlacze go w biosie to mi pokazuje temp wysoka, wiec to mnie meczy dlaczego tak sie grzeje

Radiator na procesorze został prawidłowo założony? Jest gorący?

wlasnie nie jest goracy, jest delikatnie cieply, ale raczej jest dobrze zalozony, bo robilem to juz kiedys

Np teraz wlaczylem sony vegas ustawienia renderowania filmu ustawilem na maxa, i jest w pelni obciazony jak widac na zdjeciu juz kilka minut tak pracuje ale sie nie wylacza mimo 95 stopni na procku

Jaki radiator jest założony na procesor?

dokladniej o co Tobie chodzi jakis model czy rozmiar?? Na zdjeciu go widac ktore zalaczam

Chodzi też o to czy dolega do procesora. Można nim np. kręcić?

Jak troszke mocniej nacisne to przekrece go

Ale zauwazylem cos jeszcze, moglem renderowac ten filmik na full renderowal sie 30minut i procek mial 95 stopni, ale tylko moj syn sobie wlaczyl gre Beam.NG drive na slabych ustawieniach graficznych i nawet nie full hd rozdzielczosci, to komputer sie zresetowal przy 75stopniach a grafika nie przegrzewa sie bo miala z 35-40 stopni

To raczej jest w porządku, ale tak myślę, czy nie przydało by się wymontowanie karty graficznej GTX, rozmontowanie chłodzenia, oczyszczenie i również wymiana pasty termoprzewodzącej. To dość prosta robota.

Ja juz to zrobilem, grafika czysciutka pasta rowniez wymieniona, w ten sam czas jak i procesor, a wymienialem dlatego ze to nie jest problem od wymiany pasty tylko od dawna. Myslalem ze to moze grafika, ale temp sa ok, procesor no ma wysokie temp, z tymi resetami no to myslalem na poczatku ze to pasta itd wiec to wymienilem, a ze ten problem nadal wystepuje wiec myslalem o grafice, grafika sprawdzona i temp ok, wiec kolejna rzecza u mnie byl zasilacz, ale mam podlaczony miernik poboru pradu, i komputer przy zasilaczu 500w maksymalnie mi ciagnal 165-170W nawet przy tym renderowaniu

Czy system był reinstalowany? Chłodzenie procesora nie wygląda zbyt ciekawie - nie jest wydajne - więc w ostateczności można się pokusić o wymianę np. na takie: https://www.x-kom.pl/p/291320-chlodzenie-procesora-silentiumpc-spartan-3-lt-he1012.html. Trzeba jeszcze sprawdzić, czy się zmieści, 110 x 52 x 135 mm.

Tak szczerze to nie wiem bo kupilem ten komputer dawno od jeden osoby z ktora nawet nie mam kontaktu, ja nie reinstalowalem wogole systemu, wiec napewno jest taki jaki byl zainstalowany. Sprawdze czy sie zmiesci, ale czy to jest to bo radiator mimo pracy procka z temp. 95 stopni on byl cieply ale nie goracy, wiec nie wiem czy nie powinien byc goracy w tym wypadku, ale myslalem nad zmiana chlodzenia

Cześć,

Boxowe chłodzenie to zło, wystarczy na krótki czas zbierania na bardziej wydajne chłodzenie . Tak jak ja to zrobiłem kupując chłodzenie procesora które ci zaproponował @Lelem .

Warto najpierw przeinstalować system. Jeżeli to nie pomoże i nadal będą restarty, można się zaopatrzyć w wydajniejsze chłodzenie.

Wymienie na to chlodzenie co kolega mi podal, ale nie wiem czy moge zrobic reinstalacje systemu bo to jest oryginalny system, a nie mam plyty instalacyjnej, tylko moge sobie sprawdzic w moj komputer jaki klucz zostal podany przy instalacji. Nie znam sie na windach wiec nie wiem jak to jest. Zrobic reinstalacje moge ale nie bede miec juz oryginaly prawdopodobnie, dobrze mysle??