Komputer nagle się wyłączył i już nie działa

Witam!

Grałem w gre przez internet i nagle komputer się wyłączył, po chwili chcialem go włączyć, ale jednak to nic nie dało. Nie reaguje na przycisk ’ power ’ jedynie jak nacisnę na ten przycisk to na 0.5sek zakręci się wiatraczek od procesora. Nie wiem co mogło się stać. Być może zasilacz się spalił albo płyta główna

Moje parametry komputera to :

Karta Graficzna : ATI HD4670

Płyta Główna : ASUS M3AH/HDMI

Zasilacz : Fever model lc-8400btx

RAM : Black Dragon 2GB

Procesor : Amd Athlon 4x3,0 GHZ

Prosiłbym o jakąkolwiek pomoc.

By zdiagnozować awarię zasilacza trzeba podłączyć sprawny/markowy zasilacz i sprawdzić czy komputer uruchomi się.

Mogło stać się też tak że zasilacz mógł uszkodzić inne podzespoły (np. płytę główną).

A mogę podłączyć słaby zasilacz niz 230V? Czy akurat musi być 230V lub mocniejszy?

To co piszesz to nie jest moc zasilacza (to jest napięcie w sieci elektrycznej).

Podaj resztę informacji z naklejki.

Patrz na W, nie V.

Kiedyś tak miałem to mi poszła płyta główna i do dzisiaj mam uszkodzoną kartę graficzną (od jakiś 3 lat.)

20_1248724948.jpg

Taki mam zasilacz

To jest twój obecny zasilacz? Zasilacz jest na czarnej liście.

O jakim zasilaczu piszesz?

Aktualnie w domu mam taki zasilacz psu1_006.jpg

Niezależnie od tego, czy awaria zasilacza już nastąpiła, warto się go pozbyć. Jest na tzw. czarnej liście zasilaczy.

Chciałbym jeszcze powiedzieć, że czasami podczas grania w gry, po prostu minimalizowałem ją to po upływie jakiegoś czasu wyłączał mi sie monitor. Najczęsciej to było jak grałem z 2h i chciałem włączyć przeglądarkę wtedy taka sytuacja się zdarzała.

Podłącz ten zasilacz Dell’a i sprawdź czy komputer się uruchomi.

Ok, czekam akurat teraz na informatyka, dopiero po 19 będzie u mnie. Jak coś to dam znać, więc pozdrawiam i do 19:)

Wygląda na to,że płyta główna,albo zasilacz zakończył żywot,trzeba sprawdzić na innym zasilaczu,jeśli nie odpali to poszła płyta

Dziękuję serdecznie, jednak okazało się że płyta główna strzeliła.

Interesuje mnie teraz komputer do gier do 2000zł, najlepiej z zasilaczem który ma blokady przed spaleniem płyty głównej.

Ogólnie napisz w wybor-komputera-zestawy-komputerowe-t267420.html

Przykładowy zestaw wybor-komputera-zestawy-komputerowe-t267420-7890.html#p3341686 (mój post)