Komputer nie chce się włączyć i piszczy z płyty głównej

Witam, komputer w ogóle nie chce mi się włączyć i mi piszczy gdzieś na płycie głównej w trybie stand-by… na początku myslałem że zasilacz sie spalił czy co ale jak włożyłem drugi to samo piszczało mimo ze zasilacz był ok. Aha, jeszcze jedno miałem burzę i listwa była wyłączona a i tak livebox się mi spalił i komputer nie chciał mi się włączyć, oczywiście mnie w domu nie było a bym napewno z kontaktów odłaczył i kabel telefoniczny… tak to siostra byla sama wiec tylko listwe wylaczyla i nic wiecej… :frowning: jaka bedzie diagnoza? płyta się spaliła? Mam nadzieję że te dwa dyski twarde będą normalnie działac bo nie chce stracić danych…

zresetowałem BIOSA i nic to nie daje.

pozdrawiam.

Jaka płyta główna?Cały czas piszczy czy kilka razy?Jak kilka to policz ile i sprawdź co to oznacza na stronie producenta płyty.Jeśli to była burza mogła uszkodzić dosłownie wszystko: płyta,procesor,ram,dyski.Jak masz dostęp do innego kompa to sprawdź dyski/ram czy działają.Więcej nie pomogę bo nie znam nazwy płyty :slight_smile:

płyta główna - MSI KT4AV

bardziej określiłbym brzęczenie niż piszczenie bo wiem jak piszczy z Biosa a na to nie wygląda… ale brzęczy/piszczy jak tylko do kontaktu podłącze komputer, jeszcze nie włączony przyciskiem start!

Zasilacz na bank działa bo sprawdziłem u kogoś ale dysków czy ramów to nie mam gdzie sprawdzić…

Wcześniej wyjąłem płytę główną z obudowy i podłączone było tylko Procesor, ram, karta graficzna i oczywiście zasilacz… No i nie brzeczy/piszczy

ale próbuje jakoś włączyć komputer zworką czy śrubokrętem przez zwieranie dwóch pinów na power switch.

Może i tak ale jak wyjmuje płytę i jest na goło, czyli jest procek, karta graficzna, ram i zasilacz to nic nie słychać ale nie mogę włączyć komputera przez zwieranie dwóch pinów power switch… może te brzęczenie było z głośniczka systemowego.

Dodane 24.05.2011 (Wt) 12:13

EDIT: Piszczy z głośniczka systemowego, gdyż odłączałem głośniczek to nie nie słychać a jak podłaczam do słychać.

Sprawdź czy nie masz “spuchniętych” kondensatorów.

kliknij aby powiększyć :

spuchnitekondensatory.th.jpg

Nie są, wszystkie ok i są płaskie.

podaj dokładnie w jakiej kolejności są piski. Ile długich i ile krótkich

raczej to nie piski, to tak jakby brzeczy coś z głośniczka w trybie wyłączonym ale podłaczonym do kontaktu, nie chce się włączyć. i tak cały czas bez przerwy

to podaj albo nagraj i zuploaduj np na speedyshare inaczej nie pomogę. z tego głośnika ma piszczeć bo to są zakodowane komunikaty o awarii. A konkretny sygnał mówi co jest nie tak

poczekamy jak nagra te komunikaty,ale co gorsza może być uszkodzony procesor.

oto link: http://www.speedyshare.com/files/28618960/Nagranie.amr

Dodane 24.05.2011 (Wt) 15:48

Tu MP3

http://www.speedyshare.com/files/28619920/Nagranie.mp3

na początku słychać sygnał że zaczyna nagrywać.

Zostaw na płycie sam procesor i głośnik systemowy, zobaczymy co będą za sygnały.

bez różnicy, taki sam dźwięk.

jak płyta ma zintegrowana grafe to wyjmij oddzielną, ile kości ramu masz, to też, poodłączaj dyski i napędy i zobacz co i jak.

PS. ten dźwięk mówi ze płyta jest raczej sprawna. Coś innego musi być. A podaj parametry komputera oraz producenta zasilacza i moc

Zasilacz Logic - Moc 400W

Komputer ma 3 pamięci ramu 512, 256 i 256 razem 1GB

Procesor AMD Athlon 1,66Ghz

poodłączane miałem wszystko prócz procesora i zasilacza… to samo buczy dziwnie.

Witam,

Skoro po odłączeniu wszystkiego (został sam procek) nadal masz ten dźwięk, to pozostaje jeszcze zrobić tak:

a) wyjąć procek (ale zostaw podłączony wiatraczek) i sprawdzić czy płyta się włącza (powinien wystartować wiatraczek od procka i wiatrak w zasilaczu).

b) poprosić o sprawdzenie podzespołów u kolegi na jego sprawnej płycie.

Eliminacja kolejnych podzespołów kieruje w stronę wniosku o uszkodzeniu płyty (ale może to tylko moje kasandryczne wizje).

Powodzenia

wyjąłem procka i nic nie leci, nadal ten dźwięk.

a co do podzespołów to nie mam u kogo sprawdzić.

Pewnie płyta główna się popsuła na amen…

"Zasilacz Logic - Moc 400W

Komputer ma 3 pamięci ramu 512, 256 i 256 razem 1GB

Procesor AMD Athlon 1,66Ghz

poodłączane miałem wszystko prócz procesora i zasilacza… to samo buczy dziwnie."

a grafika gdzie?

a kości sprawdzałeś pojedynczo czy wszystkie razem?

masz inny procesor?

Karta graficzna Geforce jakiś tam 256mb, nie pamiętam gdyż pudełka nie mam od niego a na nalepce nie pisze.

Procesora innego nie mam. Sam komputer i procek ma już jakieś 5-6lat bodajże…

kosci kazde wkladalem i nic…

Witam

sprawdź jeszcze tak wsadż te ramy tylko 256 obie