Komputer nie chce się włączyć

(Kozak552) #1

Witam , mam problem. Otóż dzisiaj dotarla do mnie paczka z intelem i5-2400. Wlożylem ja do plyty glownej asrock h61m-vg4. Kiedy wlaczylem , nie wlaczal sie bios I logo asrocka. Komputer wlaczal sie na 5 sekund I sie wylaczal, I tak w kółko. Specyfikacje: I5-2400 (obaecnie) wcześniej pentium g620. Plyta głowna Asrock h61m-vg4 zasilacz Antec 500W karta graficzna gtx 750 ti 2gb oc

(LORDEK) #2

Włóż procesor, zresetuj BIOS zworką lub bateryjką i spróbuj ponownie. Dodatkowa wtyczka zasilania procesora jest wpięta? Być może procesor jest uszkodzony.

(Kozak552) #3

Procesor byl zakupiony hurtowo w oryginalnym opakowaniu. Przypuszczam ze moze to brak mocy w zasilaczu.Wtyczka zasilania procesor a jest wpięta

(Astor44) #4

W 500-watowym zasilaczu brak mocy?! Na pewno nie.
Radzę zrobić to, co proponuje “LORDEK”, a także czy podczas startu jesteś w stanie wejść do BIOSu. Klawisz F2 lub Delete podczas startu.

(Kozak552) #5

Nie jestem w stanie wejsc do niego.

(Kozak552) #6

Czy moze to byc problem rewizjii procesora?

(LORDEK) #7

Wg strony kompatybilności:

http://www.asrock.com/mb/Intel/H61M-VG4/index.pl.asp#CPU

Obsługiwany i5 2400 to D2. Masz jakąś inną? Jednak nie chce wierzyć w to, że może nie działać z tego powodu.

(Astor44) #8

Wersje i5-2400(D2) oraz i5 i5-2400S(D2) są obsługiwane przez tę płytę główną, więc raczej nie to. BIOS wersja 1.30 jest też tylko jeden. Pozostaje kwestia zasilania (czy działał zasilacz na poprzednim procesorze?), montażu procesora, no i chłodzenia (raczej nie).

(Kozak552) #9

Tak dzialał , wczesniej dzialal procesor g620

(Astor44) #10

Jeśli go masz, to wróć do niego, bo to wskaże, że winny jest sam procesor i5.
Zawsze jednak przed pierwszym uruchomieniem z innym procesorem zresetuj BIOS zworką (gniazdo CLRCMOS1) lub bateryjką, albo… jedno i drugie!

(LORDEK) #11

Jeżeli tego jeszcze nie zrobiłeś to zaktualizuj BIOS. Może akurat pomoże.

@Astor44

Zworka albo bateryjka. Nigdy oba sposoby na raz.

(Astor44) #12

Nie da się! Ta płyta główna ma opublikowaną tylko jedną wersję BIOSu, 1.30.

(LORDEK) #13

http://www.asrock.com/mb/Intel/H61M-VG4/index.pl.asp#BIOS

Ja tam widzę 1.40

(krystian3w) #14

Pewnie miał na myśli opcje jak wyczekanie 15 min z wyciągniętą baterią i odłączonym zasilaniem nie zrobi resetu.

(Astor44) #15

To Twoje zdanie. Moje jest inne!

(Kozak552) #16

Wlozylem stary procesor, taka sama sytuacja

(Astor44) #17

Tak jest. Zwracam honor!

(krystian3w) #18

No to może bez i nasłuchuj błędów lub na monitorze czy będzie ostrzeżenie.

(LORDEK) #19

Ale po czorta? Jak za krótko bateria będzie wyciągnięta to reset nie nastąpi. To tak jakbyś wbijał gwoździa dwoma młotkami. Zresztą z tego co kojarzę do działania CLR_CMOS jest potrzebna bateria właśnie. CLR_CMOS poza tym to kilkanaście-kilkadziesiąt sekund, a bateryjka to 30 minut i więcej.

Taka sama sytuacja czyli jaka? Nie odpala się?

(Kozak552) #20

Wlacza sie na 5 sekund I wylacza I tak w kolko