Komputer nie chce się włączyć

Poważnie są takie płyty? Wielokrotnie wkładałem śrubokręt w piny na ułamek sekundy i zawsze bios się resetował.

Sprawdź czy pin w gnieździe się nie wygiął. Czy wentylator rusza na chwilę czy stoi?

Komputer uruchomil sie ale bez karty graficznej.
Widocznie albo karta ma niedobór mocy bo to jednak karta pod Overclocking albo coś się karcie stalo

Widzisz, dla mnie fanaberią są CLR_CMOS w postaci dwóch pinów. Moja obecna płyta ma trzy z jumperem do przerzucenia jak kolega. Wg mnie iście wygodne rozwiązanie, bo nie trzeba szukać wolnych jumperów czy zwierać w inny sposób pinów.

A do tej karty potrzebne jest dodatkowe zasilanie w postaci wtyczek? Co to za karta?

Msi GTX 750 Ti 2gb OC

Dla mnie było oczywiste, że uruchamiasz na zintegrowanej. Przy takiej zmianie sprzętowej zawsze lepiej robić na podstawowych elementach, łącznie z odłączeniem dysków twardych i innych kart. Wsadza się jednen podstawowy moduł pamięci, zasilanie, monitor.
Działa teraz po ponownym wsadzeniu k. graficznej?

Gratuluję cierpliwości w działaniu.
Jak powpinasz wszystko, to też powinien się uruchomić.
Gdyby nie …

Jak masz na stanie inną kartę, to … już wiesz co robić :wink:

Zaraz sprawdze

Dla mnie było oczywiste, że uruchamiasz na zintegrowanej. Przy takiej zmianie sprzętowej zawsze lepiej robić na podstawowych elementach, łącznie z odłączeniem dysków twardych i innych kart. Wsadza się jednen podstawowy moduł pamięci, zasilanie, monitor.
Działa teraz po ponownym wsadzeniu k. graficznej?

Karta wymaga conajmniej 400w zasilacza 0_o

Jeśli dobrze rozumiem, na starym procku z tą kartą działało, po zmianie procka przestało działać i powtórnie na starym nie działa.
Chyba nie w tym problem

Hmm zapomnialem o tej sytuacji… Dziwne

chcialem dodac ze zmieniłem chlodzenie na intelowskie i zadzialalo

Brawo,
Teraz przeanalizuj na przyszłość jaki błąd popełniłeś lub czego nie zrobiłeś, że generowało błąd.
Jeśli już wszystko działa, zaznacz przy właściwej odpowiedzi (własnej) że rozwiązano problem.

Zapraszamy ponownie w razie kłopotów.

Nic więcej nie odpinałeś lub podpinałeś? Dziwne rzeczy się dzieją. Wentylator chłodzenia raczej nie powinien powodować takich dziwnych rzeczy. No chyba, że gdzieś robiło się zwarcie, ale czy jest w stanie nam to robić coś takiego?

Ważne ze dziala. Dzięki za pomoce. Temat rozwiazany

Wczoraj był tu magik, co chciał podłączać dwa zasilacze 12V w komputerze i upierał się, że do tego potrzeba 24V i ską ma je wziąć - więc nic mnie nie zdziwi.

Ano to czytałem. Trochę mnie kusiło by tam coś napisać, ale sobie podarowałem. A tutaj pytam, bo raz miałem agenta, który mówił, że nic innego nie robił tylko potem “przypomniał sobie”, że pół sprzętu odłączył i dziwił się, że nie działa. Pisałem mu “wyciągnij jedną kość RAM”, a ten wyciąga go razem z procesorem…