Komputer nie działa

Komputer nie działa przy czym wydaje “dziwne” piski, przed zmianą kabla VGA na monitorze wyświetlało się coś w stylu "sprawdź przewód sygnałowy ", a po zmianie “tryb oszczędny” komputer można odpalić, ale raczej rzadko się odpala i czyni to z cudem. Jak można samemu naprawić lub ile będzie kosztowała naprawa ?

Jeśli będzie trzeba mogę nagrać ten dźwięk.

Specyfikacja komputera.

Zasilacz albo karta strzelam :wink: Jak masz zewnętrzną to poza nazwą podaj wiek i skad amsz oraz moc i markę (i wiek)zasilacza;) Reszta specyfikacji może być bardziej ogólna już

Jestem totalnym laikiem jeśli chodzi o komputery ogólnie komputer jest dość stary, bo ma aż 8 lat.

To jak Ci się kiedyś odpali komputer to zainstaluj CPU-z i wrzuć zdjęcia z pierwszych 5ciu zakładek.
PS. Komputer do czego Ci służy? Jeżeli do czegoś więcej niż przeglądanie Internetu to sugeruję i tak wymianę bo to dziad.

Zależy co ma w środku, miałem nadzieję, że będzie jakaś data. Lepiej żeby sparwdził na fakturze co ma w środku, zabawa w odpalanie, jeżeli coś z zasilaczem, może być dość ryzykowna.

Najgorzej, że jak się włączy to na kilka godzin/minut.

Mam coś jeszcze sprawdzić? Czy lepiej do naprawy zanieść

Umiesz odłączyć stary zasilacz i podłączyć nowy?

Jak masz dodatkową kartę graficzną wpiętą do płyty głównej to możesz ją wyciągnąć i zobaczyć co się wydarzy.

Wróżycie i wróżycie, a on nawet nie ma pojęcia co ma w tym komputerze. Niech znajdzie jakiś kwit na niego, fakturę, gwarancję gdzie może będzie rozpisane co w środku, albo jak kupowany zestaw to jakiś model komputera, firma?

LG monitor i stacja dysków. I dźwięk brzmi tak samo jak na tym nagraniu https://youtu.be/WqJ61prwF4s

Powiedz mi, czy jak zaglądasz do komputera, stojącego pionow, to widzisz kartę, taką półeczkę i z drugiej obudowy jest do niej podpięty kabel monitora? To będzie mała karta, nie taka wielka na całą boczną ścianę jak masz w głębi za zasilaczem. Usuń mała kartę (kartę graficzną) i jeżeli masz z tyłu obudowy 2 wyjścia , gniazdko na kabel do monitora, to podłącz tam i uruchom (bez karty graficznej, tej małej, ona lezy na szafce spokojnie). Wszystko na wyłączonym komputerze rób;P

Opisałem Ci najprościej jak umiej :slight_smile:

Czyli po prostu mam wyjąć kartę graficzną ?

Wole się upewnić, bo jeszcze coś sknoce

Tak wyciągnij kartę graficzną i spróbuj uruchomić, może ona umiemożliwiać start.

Po wyjęciu karty graficznej dźwięk ten sam tylko jedynie na monitorze pisało “sprawdź przewód sygnałowy”

Więc co mam teraz zrobić?

Masz drugi komputer LUB znajomego, który zna się na pc (tzn. sam składał?)? Jeżeli po przełączeniu z karty graficznej na integrę (Twój procek ma ja?) widzisz ten napis, to:

  • uszkodzony kabel/monitor (tylko wtedy by nie piszczało)
  • procesor jednak nie ma integry :wink:
  • uszkodzona płyta

Dlatego podaj MODEL procesora, nie musi być super dokładnie, ale czy jest to i3 intela, czy xenon, czy jakieś a6 z grafika amd.

Pod rugie sprawdź kartę w drugim komputerze, jeżeli nie pójdzie, to jest padnięta, jak pójdzie, to szukamy winy w płycie/zasilaczy/kablach

Jeżeli masz telewizor z pasującymi kablami, to podepnij zamiast monitora.