Komputer nie działa

Cześć postanowiłem przełożyć części z mojego komputera (Asus g11) do nowej obudowy. Podłączyłem wszystko jednak po kliknięciu przycisku start nic się nie dzieje. Próbowałem połączyć zworki śrubokrętem jednak to też nic nie dało. Jeśli ktoś ma jakikolwiek pomysł co mogę zrobić proszę niech napisze.

Przede wszystkim sprawdzić czy na pewno został dobrze podłączony zasilacz. Czasami da się zamienić przewód od zasilania grafiki z przewodem od dodatkowego zasilania płyty. Wtedy nie reaguje na włączanie. Odpiąć wszelkie przewodu USB, AUDIO, diody, reset itp. sprawdzić czy rusza, zwierając power. (czasami LED robi zwacie, i to również może być przyczyną).

Czy był wyjmowany CPU?

Złożyć ponownie płytę główną, zasilacz, jakiś dysk itp. ale… na stole. Tu ćwiczyć uruchamianie (przez chwilowe zwarcie odpowiednich pinów), czyli zawsze przed umieszczeniem klamotów w obudowie.

Nie nie wyjmowałem procesora

Niestety nadal nie działa próbowałem odpalić w takiej konfiguracji może ktoś wie co zawiodło

Na początek sprawdzić czy działa sam zasilacz. W tym celu odepnij go od płyty (wszystkie wtyczki) i zewrzyj w głównej wtyczce zielony z czarnym, powinien ruszyć zasilacz.

Nie wiem czy to jest mostek północny, czy zintegrowany układ graficzny, ale czy nie zgubiłeś przy przeprowadzce radiatora? :wink:

To tak poza zawodami, bo na uruchamianie płyty wpływu nie ma.

ps.
Uruchamiałeś bez baterii cmos?

Sprawdzałem zasilacz działa

Nie czyli spróbować odpalić bez tej baterii na płycie głównej?

To teraz wyjmuj RAM, CPU i zobacz czy płyta zakręci bez tego.

Niestety nadal nie działa czyli rozumiem że płyta do wymiany?

Zgadza się! Brak radiatora! I to już o czymś świadczy, czyli z braku chłodzenia (w poprzednim życiu) układ scalony poszedł w diabły! Chyba, że “Felu” zgubiłeś gdzieś radiator?

Poza tym, co wyżej napisałem, radiator procesora nie jest umocowany prawidłowo! Na fotce prawy, górny zacisk.

Chodzi o chłodzenie procesora? Czy o ten zintegrowany układ graficzny przyczepiony to płyty głównej?

Tak, procesora! Na fotce widać to w prawym, górnym rogu. Nie wiem, bo nie widzę, jak jest w lewym, dolnym rogu.
Ponadto (nie wiem, czy to zintegrowana grafika), ale nie może mieć rdzenia w powietrzu! Tam był radiator! Otworki dla niego są widoczne.

Pewnie musiał być jakoś połączony z obudową. Na zdjęciach tej płyty głównej w internecie też go nie ma

asus h170-i/g11cb/dp_mb

Tak, spróbuj. Najpierw odłącz płytę od zasilania, wyjmij baterię, odczekaj kilka minut, żeby pamięć się zresetowała i sprawdź, czy się odezwie bez baterii.

To jest inna płyta główna proszę zwrócić uwagę na wystające części nad gniazdem procesora 16107152752083913235250687674695|375x500