Komputer nie startuje prawidłowo. Czy reset Windows pomoże i która opcja najlepsza?

Witam. Mam bardzo poważny problem. Po usunięciu mojego oprogramowania do zarządzania czcionek (Extensis Suitcase Fusion) i po uruchomieniu adwcleanera zrestartował się mój komputera (tak jak adwcleaner wymaga). Odkąd się ponownie włączył jest przez cały czas ten ekran: https://img-16.ccm2.net/pELlgj5tgjVOFBBtKPL6bJWkYaw=/f9995e8d846c4ed387c142afe12052b7/ccm-ugc/1515198338609145571906.jpg
Proszę pomóżcie mi. Najlepiej by było gdyby się dało to naprawić bez usuwania plików i bez wydawania pieniędzy, ponieważ moi rodzice będą bardzo zdenerwowani gdy znowu będą musieli za mój komputer zapłacić.

Uruchom przywracanie systemu, wróć do ostatniego zapisu.
Jak system się włączy to zapoznaj się z


Z jakiegoś powodu musiałeś użyć ADW Cleaner

Jeśli nadal się nie włączy, będziesz musiał użyć narzędzia do naprawy uruchamiania systemu. Niestety trzeba będzie go wykonać na innym komputerze, np. to: http://www.majorgeeks.com/files/details/boot_repair_disk_64_bit.html
na płytę CD lub pendrajwa.

To poczekam do rana. Jak rano się nie włączy, to spróbuję to co wy napisaliście.

Ok. Teraz przeszedł do pulpitu. Dzięki wielkie wszystkim!
(Proszę moderatora o zamknięcie tematu)

Przepraszam ale znowu mam ten problem. Wczoraj dałem komputer w tryb uśpienia i kiedy go dzisiaj włączyłem to nie mogłem nic wpisać, więc go zrestartowałem i znowu to się pojawiło.


Mam poczekać? Co mam zrobić teraz?
Wczoraj tego farbar recovery scan tool nie zrobiłem ponieważ nie miałem czasu i chciałem to dzisiaj zrobić…

Podczas startu klikaj F8, włącz tryb awaryjny, po wejściu do systemu , restart.

Okej. Uruchomił się. Mam wysłać te pliki FIRST, Addition i Shortcut programu Farbar Recovery Scan Tool? Wolę to teraz naprawić ponieważ jest możliwe gdy znowu uśpię albo zrestartuję komputer, że to samo się stanie.

Tak, przeanalizujemy.

Addition.txt (100,9 KB)
FRST.txt (70,4 KB)
Shortcut.txt (108,4 KB)

Daruj sobie raczej usypianie tego komputera. Windows 10 nie jest jeszcze dopracowany pod tym względem i takie problemy z usypianiem występują w wielu komputerach.

Nie wiedziałem. Pierwszy raz miałem taki problem.

Mogę teraz zrestartować komputer wiedząc, że nic się nie stanie?

Możesz, jednak nie ma pewności, czy przyczyną wolnego uruchamiania nie są też inne problemy.
Sam restart komputera już niczego więcej na pewno nie popsuje.

Wrzuć ten plik do katalogu z FRST.exe i uruchom napraw
fixlist.txt (3,5 KB)
Program zrobi Punkt Przywracania i zacznie pracę.

Trochę namęczyłem się z niemiecką wersją logów :wink:

Dzięki. Sam nie wiem dlaczego program był po niemiecku ;p Język systemowy mam angielski. Kraj mam ustawiony jako Stany. Raczej wątpię żeby ten program język po adresie IP brał.

Znowu to samo…
Jak się włączy to go zrestartuję i będę klikał F8. Ale raczej wątpię że w ten sposób wejdę w tryb awaryjny.

To wracamy do początku.
Wklej pliki skanów co zostały w katalogu C:\AdwCleaner
Mają nazwy m. in. AdwCleaner[C0].txt AdwCleaner[S0].txt
Może być ich więcej.

Zrób skan FRST jeszcze raz, zerknę, czy coś nie wróciło na listę.

Potem zainstaluj ponownie Extensis Suitcase Fusion i daj znać czy problem się powtarza.

Ok. Poczekam aż się uruchomi i to zrobię. Mam potem komputer zrestartować czy zostawić go włączonego aż te logi przejrzysz?

W tym czasie możesz zainstalować Extensis Suitcase Fusion i restart.