Komputer nie startuje prawidłowo. Czy reset Windows pomoże i która opcja najlepsza?

AdwCleaner[C0].txt (1,7 KB)
AdwCleaner[S0].txt (1,8 KB)
Nie wiem jak zmienić język FRST, sorry.
Shortcut.txt (110,6 KB)
FRST.txt (71,6 KB)
Addition.txt (100,7 KB)
Jeszcze nie zainstalowałem tego Suitcase Fusion, ale sprawdziłem te punkty przywrócenia (Restore Point) i niestety jedyne jakie mam, są z dzisiaj. Zaraz zainstaluje Suitcase Fusion i użyje Kaspersky Security Scan do zeskanowania komputera, bo możliwe, że to jakiś wirus.

Edit: Żeby Suitcase Fusion działał bez problemu, trzeba komputer zrestartować. Poczekam z tym aż Kaspersky zeskanuje komputer i jak przeanalizujesz te logi.

Adw Cleaner nic poważnego nie usunął.
Zacznijmy z innej strony.

Naciśnij Win+R i wpisz cmd i naciśnij Enter
Potem sfc /scannow
no i Enter

Czy instalowałeś Suitcase Fusion ?
Co na to Kaspersky ?

Zainstalowałem Suitcase Fusion. Kaspersky dałem pełny skan i od 2 godzin się skanuje i nie jest jeszcze przy połowie.

Pewnie dziś nie skończy :wink:
Jutro podsunę jeszcze parę pomysłów.

Inna sprawa, że równocześnie mogła się zrobić jakaś aktualizacja Windows i coś się pomieszało.
Jaki masz system i jaki komputer, płytę główną ?

Możliwe. Od wielu tygodni próbuję ten Windows Creators Update zainstalować, ale za każdym razem widzę “przywracanie Windows du poprzedniej wersji” (albo coś takiego).
image

Miałem jeszcze taki pomysł, żeby komputer przywrócić do ustawień fabrycznych. Najważniejsze pliki dam na dysk zewnętrzny i powinno wszystko być bez problemu. Wtedy powinienem też móc zainstalować ten Windows Creators Update.

Przepchnij aktualizacje tym, jeśli nie wiesz co pozaznaczać to odpisz, jak nie dziś to jutro Ci podpowiem.

Chyba raczej przywrócenie do ustawień fabrycznych będzie lepszą opcją, ponieważ odkąd się ten komputer włączył dużo gorzej działa i w ogóle w ostatnim czasie gorzej działa. Wiele śmieci też nazbierałem. Chyba najlepszą opcją będzie właśnie przywrócenie do ustawień fabrycznych.
Tylko tutaj mam pytanie: Którą opcję wybrać?


Na wszystkich materiałach wideo jakie znalazłem były tylko pierwsze dwie opcje. Trzeciej nie było. Teraz nie wiem co mam wybrać.

Przywracanie to ostateczność, według mnie.

  1. Usuwa programy i ustawienia, ale zachowuje Twoje osobiste dane
  2. Usuwa programy i ustawienia, ale usuwa też Twoje osobiste dane
  3. Usuwa wszystko, przywracając system do wersji jaka była po zakupie.

Oczywiście mogliśmy coś przegapić w logach.
Jeśli nie chcesz kombinować z WSUS, to pozostaje skopiować ważne dane z komputera i zdecydować z opcją 2 lub 3

Jest jakaś różnica pomiędzy tymi dwoma ostatnimi? Na tych materiałach wideo, które obejrzałem opisywali te drugą opcje tak trzecią (ponieważ tej trzeciej u nich nie było). Czytałem też, że paru osobą taki reset się nie powiódł. Czy da się wtedy do poprzedniej (działającej) wersji wrócić (gdy coś nie będzie przy resetowaniu działało)?

Gdy użyjesz opcji 3 to Windows wróci do stanu sklepowego, potem będzie trzeba zaktualizować wszystkie sterowniki i Windows Update.
Więc zostaje jeszcze przepchnięcie aktualizacji WSUS i gdy to nic nie da to wtedy reset systemu.
Dawno nie przywracałem systemu, więc nie chcę Cię wprowadzić w błąd.
Czy da się wrócić do wersji poprzedniej ?
Zmień tytuł tematu na
Komputer nie startuje prawidłowo. Czy reset Windows pomoże i która opcja najlepsza ?
Zobaczysz, że na pewno osoby, które to już robiły zaraz się odezwą.

To spróbuje w WSUS i jak to nie zadziała, to zrobię reset. Co mam w WSUS zaznaczyć?

I klikasz Start.
Napisz czy wystartowało.

bez x64 Global (multilingual updates)?

Właśnie to zaznaczysz gdy nie wystartuje

Należało w Ustawieniach, na stronie, którą pokazałeś na obrazku, w pozycji Recovery otworzyć po prawej niebieski link do “More recovery options” (chyba jest?). Potwierdzić przełączenie aplikacji i w nowym oknie kliknąć przycisk Start. Nastąpiłoby rozpoczęcie instalowania najnowszej wersji Windows 10 z zachowaniem danych w prywatnym folderze imiennym (User/nazwa).
Różnica między tą opcją, a tymi z zielonego obrazka, jest taka, że te ostatnie instalują (przywracają) taką wersję systemu, jaka jest bieżąco zainstalowana w komputerze (bądź wersję “sklepową”).
Użycie WSUS w przypadku gdy komputer jest sprawny w sensie elektronicznym i działa połączenie z internetem uważam za stratę czasu.

Dzięki za podpowiedzi. Wiedziałem, że ktoś się odezwie :wink:
Ale komputer nie jest sprawny, w tym sęk.

Mam na myśli sprawność w sensie elektronicznym i możliwość korzystania z internetu w takim stanie, w jakim jest w tej chwili.