Komputer nie startuje prawidłowo. Czy reset Windows pomoże i która opcja najlepsza?

(shader301202) #1

Witam. Mam bardzo poważny problem. Po usunięciu mojego oprogramowania do zarządzania czcionek (Extensis Suitcase Fusion) i po uruchomieniu adwcleanera zrestartował się mój komputera (tak jak adwcleaner wymaga). Odkąd się ponownie włączył jest przez cały czas ten ekran: https://img-16.ccm2.net/pELlgj5tgjVOFBBtKPL6bJWkYaw=/f9995e8d846c4ed387c142afe12052b7/ccm-ugc/1515198338609145571906.jpg
Proszę pomóżcie mi. Najlepiej by było gdyby się dało to naprawić bez usuwania plików i bez wydawania pieniędzy, ponieważ moi rodzice będą bardzo zdenerwowani gdy znowu będą musieli za mój komputer zapłacić.

(iJuliusz) #2

Uruchom przywracanie systemu, wróć do ostatniego zapisu.
Jak system się włączy to zapoznaj się z

Z jakiegoś powodu musiałeś użyć ADW Cleaner

(Astor44) #3

Jeśli nadal się nie włączy, będziesz musiał użyć narzędzia do naprawy uruchamiania systemu. Niestety trzeba będzie go wykonać na innym komputerze, np. to: http://www.majorgeeks.com/files/details/boot_repair_disk_64_bit.html
na płytę CD lub pendrajwa.

(shader301202) #4

To poczekam do rana. Jak rano się nie włączy, to spróbuję to co wy napisaliście.

(shader301202) #5

Ok. Teraz przeszedł do pulpitu. Dzięki wielkie wszystkim!
(Proszę moderatora o zamknięcie tematu)

(shader301202) #6

Przepraszam ale znowu mam ten problem. Wczoraj dałem komputer w tryb uśpienia i kiedy go dzisiaj włączyłem to nie mogłem nic wpisać, więc go zrestartowałem i znowu to się pojawiło.

Mam poczekać? Co mam zrobić teraz?
Wczoraj tego farbar recovery scan tool nie zrobiłem ponieważ nie miałem czasu i chciałem to dzisiaj zrobić…

(iJuliusz) #7

Podczas startu klikaj F8, włącz tryb awaryjny, po wejściu do systemu , restart.

(shader301202) #8

Okej. Uruchomił się. Mam wysłać te pliki FIRST, Addition i Shortcut programu Farbar Recovery Scan Tool? Wolę to teraz naprawić ponieważ jest możliwe gdy znowu uśpię albo zrestartuję komputer, że to samo się stanie.

(iJuliusz) #9

Tak, przeanalizujemy.

(shader301202) #10

Addition.txt (100,9 KB)
FRST.txt (70,4 KB)
Shortcut.txt (108,4 KB)

(Astor44) #11

Daruj sobie raczej usypianie tego komputera. Windows 10 nie jest jeszcze dopracowany pod tym względem i takie problemy z usypianiem występują w wielu komputerach.

(shader301202) #12

Nie wiedziałem. Pierwszy raz miałem taki problem.

(shader301202) #13

Mogę teraz zrestartować komputer wiedząc, że nic się nie stanie?

(Astor44) #14

Możesz, jednak nie ma pewności, czy przyczyną wolnego uruchamiania nie są też inne problemy.
Sam restart komputera już niczego więcej na pewno nie popsuje.

(iJuliusz) #15

Wrzuć ten plik do katalogu z FRST.exe i uruchom napraw
fixlist.txt (3,5 KB)
Program zrobi Punkt Przywracania i zacznie pracę.

Trochę namęczyłem się z niemiecką wersją logów :wink:

(shader301202) #16

Dzięki. Sam nie wiem dlaczego program był po niemiecku ;p Język systemowy mam angielski. Kraj mam ustawiony jako Stany. Raczej wątpię żeby ten program język po adresie IP brał.

(shader301202) #17

Znowu to samo…
Jak się włączy to go zrestartuję i będę klikał F8. Ale raczej wątpię że w ten sposób wejdę w tryb awaryjny.

(iJuliusz) #18

To wracamy do początku.
Wklej pliki skanów co zostały w katalogu C:\AdwCleaner
Mają nazwy m. in. AdwCleaner[C0].txt AdwCleaner[S0].txt
Może być ich więcej.

Zrób skan FRST jeszcze raz, zerknę, czy coś nie wróciło na listę.

Potem zainstaluj ponownie Extensis Suitcase Fusion i daj znać czy problem się powtarza.

(shader301202) #19

Ok. Poczekam aż się uruchomi i to zrobię. Mam potem komputer zrestartować czy zostawić go włączonego aż te logi przejrzysz?

(iJuliusz) #20

W tym czasie możesz zainstalować Extensis Suitcase Fusion i restart.