Komputer nie startuje prawidłowo. Czy reset Windows pomoże i która opcja najlepsza?

Gdy pobierze aktualizacje to potem restart.
Po restarcie wchodzisz do katalogu wsusoffline -> client i uruchamiasz
UpdateInstaller
Gdy skończy, znowu restart.

Tylko teraz nie wiem czy ten restart będzie normalny czy znowu 2 godziny.

Raczej to, niestety!

Zobaczymy. Jak znowu 2 godziny, to chyba właśnie reset będzie najlepszą (albo najłatwiejszą) opcją?

Nie poddawaj się :wink:

download.log (16,9 KB)
Nie wiem czy to jest ważne, ale tutaj jest ten download log WSUS

Nie wyświetla błędów. Teraz czekamy na instalację

WSUS nic nie pomógł. Teraz trzeba mieć nadzieję, że ten reset systemu bez problemów przebiegnie…

Ok. Reset czas zacząć. Wybieram trzecią opcję.

Jak będą jakieś problemy to napiszę.

Dobrze :slight_smile:

To opcja nie bardzo szczęśliwa! Proponowałem opcję “zacząć od nowa”, czyli najnowsza wersja Win10 z pozostawieniem danych prywatnych.

Jest już problem. Chciałem ten reset zrobić. Ale tam było napisane że muszę włożyć dysk do instalacji Windowsa. Pomimo tego że DVD z windowsem mam cały czas włożone. Dlatego zdecydowałem się zrestartować system. Poczekam aż się załaduje i dam wam znać.

Spróbuję też te opcję jak te inne nie zadziałają. Ale pomoże mi to? Ponieważ ja mam dwa problemy z komputerem:

  1. Startowanie komputera zajmuje 2h
  2. Windows nie updatuje się poprawnie

Czy opcja z zachowaniem plików rozwiązała by oba te problemy?

Jest możliwe że Windows nie wykrywa tego dysku jako dysk instalacyjny ( komputera z płyty bootować więc dysk nie jest wadliwy, tylko że kiedy zbootowałem z płyty to mogłem wszystko zrobić oprócz tego co chcę, czyli resetu) ponieważ nie mam Windows Creators Update a płyta została zrobiona parę dni temu?

Wszystko zależy od tego czy użyłeś właściwych narzędzi do tworzenia dysku instalacyjnego.
Pomoc Microsoft

Częściowo odpowiedziałem wczoraj. Po tym trudnym uruchomieniu systemu i koniecznym połączeniu z internetem, opcja “more recovery options” powoduje, bez żadnych innych narzędzi, pobranie i zainstalowanie najnowszej wersji systemu “na czysto”, czyli na nowo i od początku tyle, że z zachowaniem prywatnych danych z folderu User/Nazwa. Do dziś jednak nie wiem, czy opcję “more recovery options” w ogóle masz w Ustawieniach systemu?

Niestety nie mogłem ich znaleźć. Jedynie “Keep my files” brzmi podobnie

To moja propozycja odpada. Stare wersje Windows’a 10 nie mają tej opcji i tak jest widocznie u Ciebie. Wybrałbym wobec tego pierwszą opcję na tej zielonej liście.

Może dlatego że gdy kupiłem komputer to był on po niemiecku. A plik iso windowsa mam angielski (taki jaki mam teraz język systemowy)

Odkryłem coś właśnie - punkty przywracania systemy (Restore Point) są przy każdym uruchomieniu usuwane.