Komputer nie włącza się słychać tylko 3 piknięcia

Witam mam problem gdy chciałem zainstalować system windows 8.1 na swoim komputerze nie działała mi myszka i klawiatura nie wiem co mnie podkusiło ale postanowiłem zrobić reset biosu. Po resecie biosu komputer nie chce się włączyć znaczy wiatraki działają ale na ekranie nic się nie wyświetla i słychać tylko 3 piknięcia. Dodam że wiatrak od kart graficznej dziwnie tak jakby pulsuje w sensie chodzi wolno i nagle przyspiesza na sekundę i ponownie zwalnia.

Procesor: Intel i3 2100 3.1Ghz

Karta Graficzna: Amd Radeon R7 250x

Ram: Samsung 1x4Gb

Płyta główna: Gigabyte ga-h61m-s1 rev. 2.1

zasilacz: feel modelu nie znam 420watt

Na innych forach wyczytałem że moja płyta główna ma bios Ami i te 3 piknięcia są związane z Ram ale nie jestem pewien czy to prawda.

Na płycie masz zintegrowaną kartę graficzną, możesz odłączyć Radka i wykorzystać ją na próbę. Pamięci też przełóż między slotami.

Sygnały bisu

http://techcomputeros.cba.pl/oznaczenie-sygnalow-dzwiekowych-bios-u/

 

Odłączyłem kartę graficzną i włożyłem ram do innego gniazda problem dalej występuje 3 piknięcia i czarny ekran :frowning:

Wyjmij baterię biosu oraz ram,kartę graficzną,podpinaj dyski,taśmy(kabel  ATX 20 lub 24 pin) zasilające płytę główną.Potem je włóż powinno pomóc a jak nie to musisz jeszcze raz wyjąć ale razem z procesorem bo to na pewno procesor się zluźnił.

Ok zaraz to zrobię a długo ma być wszystko odłączone?

Daj mu tak z 10 minut odpoczynku.

1 polubienie

I po tych 10 minutach podłączyć wszystko i sprawdzić czy zadziała? a jak nie zadziała to mam znowu wszystko odpiąć tylko tym razem z procesorem?

Samą baterię teraz tylko wyjmij, na te plus/minus 10 minut.

Ok ale ja wcześniej już wyciągałem baterię i dalej było to samo ale spróbuję jeszcze raz wyjąć baterię

Procesora osobiście zbytnio bym się nie czepiał, chyba że akurat zemścił się mikropęknięciami lutów pod IHS. Tutaj ukazują się zalety znienawidzonego przez Overclockerów “gluta” w nowszych generacjach, który jednak zapewnia większą trwałość. Płyta zapewnia prockowi mocny docisk do socketu, przy prawidłowym montażu nic groźnego nie powinno się tam dziać.

Prędzej zacząłbym poszukiwania innej kostki RAM.

Może nic to nie zmieni,ale spróbować tez warto.

Przeczyść sobie styki tej kostki Ram.

Właśnie nie mam innej kostki ram to jest moja jedyna kość ram

No ok a czym to przeczyścić może być szmatka z mikrofibry?

Może być.

 

Sama szmatka tu nie będzie dobra, lepiej użyj alkoholu izopropylowego lub podobnego.

Gdybyś chciał ruszać procka przygotuj sobie pastę termoprzewodzącą, bo na pewno trzeba będzie zaaplikować od nowa po zdjęciu chłodzenia.

Ok a gniazdo czym mam wyczyścić bo nie mam niestety sprężonego powietrza

Procesora nie będę ruszał bo nie mam pasty. A może być alkohol taki ze sklepu? bo zostało trochę po świętach 

To zostaw na Sylwestra :slight_smile:

 

Zwykłym spirytusem salicylowym namocz delikatnie szmatkę.

Jeśli byś kiedyś z procesora zdejmował chłodzenie,to już tutaj konieczna będzie zmiana pasty.

Tylko tę starą pastę wycierasz i dopiero nakładasz nową. (ale to tak na marginesie napisałem)

Wiem zmieniałem już pastę na procesorze jakieś 1,5 miesiąca temu

Przemyłem ram wyjąłem baterię ram kartę odłączyłem wszystkie kable dalej tak samo

 

A mnie to wygląda na uszkodzoną płytę główną?

Możliwe że i płyta się uszkodziła ale 02.01.2017 pożyczam od kolegi Ram i spróbuje na jego ramie odpalić kompa