Komputer nie włącza się słychać tylko 3 piknięcia

dla mnie to wygląda na niekompatybilny ram, zobacz może rozpiskę na stronie producenta i poszukaj tam swojej kości ram.

Komputer normalnie pracował przez ponad rok na tej kości i nie było żadnych problemów.

 

Moja płyta wspiera takie pamięci

"2 x 1.5V DDR3 DIMM sockets supporting up to 16 GB of system memory
* Due to Windows 32-bit operating system limitation, when more than 4 GB of physical memory is installed, the actual memory size displayed will be less than 4 GB.

Dual channel memory architecture

Support for DDR3 2200(OC)/1333/1066/800 MHz memory modules

Support for non-ECC memory modules

Support for Extreme Memory Profile (XMP) memory modules
* To support XMP memory, you must install an Intel 22nm (Ivy Bridge) CPU."

jeżeli komputer pracował rok to nie powinno być problemu z ramem chyba, że się z jakichś powodów uszkodził (najlepiej dla pewności dać inną kość), zastanawia mnie trochę ta karta graficzna i praca wentylatora, próbowałeś może przesunąć śledź karty w dół lub górę? czasami przestaje łączyć bez powodu. wadliwa karta lub jej brak tez powoduje czasem trzy piknięcia (jedno długie i 2 krótkie). 

 

Z rozpiski płyty główniej wynika, że do wsparcia pamięci z profilem XMP wymaga procesora Ivy Bridge, czyli seria i3 - 3XXX, a u ciebie siedzi i3 2100, pamięć zazwyczaj posiada profile XMP i JEDEC więc powinno prawidłowo odczytać i ustawić po resecie biosu, ale może występuje problem z poprawnym odczytem, ustawi ci nieprawidłowe napięcia lub opóźnienia albo oba i o poprawnym załączeniu kompa można zapomnieć (pożycz od kumpla ram bądź wsadź swój do jego, żeby sprawdzić czy działa przynajmiej).

Ok jutro wezmę od kolegi kość ram żeby sprawdzić czy działa bo dopiero w środę albo czwartek przyjdzie kość którą zamówiłem 

A komputer powinien włączyć się jak wyjmę kartę i podłącze monitor do zintegrowanej? Bo jak próbowałem to był ten sam efekt 3 piknięcia i czarny ekran

na integrze powinien się załączyć bez problemu, jak płyta nie wykryje zewnętrznej to przełącza się automatycznie na zintegrowaną.

No właśnie się nie włącza na zintegrowanej sprawdzę na innej kości ram jutro albo pojutrze

Witam przyszła do mnie kość RAM włożyłem ją do komputera i dalej nic nie odpala cały czas tylko te  3 piknięcia i czarny ekran

 

możesz powiedzieć jakie to są kości dokładnie?

z tego co widzę płyta robi downgrade taktowania pamięci do 1333mhz max (tyle obsługuje) przy 1.5v

spróbuj także zresetować bios przez zworkę CLR_CMOS po włożeniu nowej kości (strona 18 w instrukcji obsługi płyty)

Masz link do zdjęcia obu kości https://zapodaj.net/680b8b6e60d3e.jpg.html

obie kości pracują na częstotliwości 1600Mhz przy 1.5v, czyli płyta próbuje obniżyć taktowanie do 1333Mhz ale nieskutecznie i komp nie wstaje, bo wywala się na testowaniu pamięci i pika 3 razy, jeżeli resetowanie biosu zworką CLR_CMOS nie pomogło można jedynie wsadzić kość o taktowaniu 1333Mhz (nominalnym) przy napięciu 1.5v by nie próbował obniżać taktowania i musi się odpalić, jeżeli tego nie zrobi to albo bios siadł, albo uszkodzone są sloty na ram.

 

masz 14 dni na zwrot wadliwego/niekompatybilnego towaru lub wymianę na inny.

Własnie czyszczenie zworką nie pomogło. Sloty na Ram raczej nie będą uszkodzone bo kości wyjmowałem  z nich rzadko i jak wyciągnę kości to komputer piszczy że nie ma włożonych kości.

możesz nagrać dźwięk piszczenia?

 

Tak mogę

A mnie to wygląda na płytę.

 

A jak na jednym nowym module w I banku?

 

Odłącz wszystko od płyty co zbędne dyski,napędy,myszki i inne - zostaje płyta, karta grafiki, jeden moduł pamięci i zasilacz + monitor - może blokuje coś innego?

 

I obsadzony I bank nowym modułem i reset biosu baterią lub zworką i co teraz na ekranie?

Dźwięk komputera z włożonym Ram’em .

 

Na nowym module w 1 banku jest ten sam efekt czarny ekran 3 piknięcia i tak cały czas

 

A mam też odłączyć procesor? Bo nic nie napisałeś o procesorze.

Dźwięk komputera bez włożonego RAM’u

https://www.youtube.com/watch?v=8-WOnbt4t2w&feature=youtu.be

Ale co by nie było, dobrze by mieć sprawną pamięć 1333 i wtedy coś prawie wiadomo?

 

Ale zrób dla samej ciekawości co napisałem - niezbadane są cuda i tajniki elektroniki?

 

Edit:

Oczywiście CPU zostaje.

Więc tak 

Nowy moduł włożony do I banku - Na monitorze nic się nie wyświetla komputer piszy

Po odłączeniu wszystkiego i zostawieniu tylko procesora, płyty głównej, karty graficznej, zasilacza, jednej kości ram na monitorze nic się nie wyświetla a komputer piszczy

Po zrobieniu resetu biosu zworką na ekranie nic się nie wyświetla i komputer dalej piszczy

No to potrzebny sprawny moduł 1333 MHz, najlepiej takiej firmy jak pracował lub z listy kompatybilnych do płyty.

 

Mogą problem mieć trzy podzespoły:

  • ram

  • płyta

  • cpu

wymień pamięć którą kupiłeś na taktowaną 1333Mhz z napięciem 1.5v, najlepiej na taką jaka jest w oficjalnej rozpisce na stronie gigabyte (sprawdziłem u siebie bez ramu i z kością, która nie chce mi działać dla pewności i dźwięk identyczny, nawet wentylatory zachowują się tak samo), kość którą masz jest wadliwa lub niekompatybilna z tą płytą (tak jak mówiłem wcześniej, nie potrafi dostosować taktowania i napięcia, żeby pamięć pracowała poprawnie), jak ta wymieniona i w pełni kompatybilna kość nie zadziała pozostało wymienić kość bios lub zmienić płytę główną.

jeżeli by był uszkodzony procesor, komputer by tylko kręcił wentylatorami i nie było by żadnego dźwięku.

O matko… 

Przecież macie jak byk napisane na stronie producenta jakie częstotliwości płyta obsługuje:  2200(OC)/1333/1066/800. Kości 1600 Mhz na tym nie jeżdżą…