Komputer nie włącza się słychać tylko 3 piknięcia

 

Różnie bywa z tym - CPU też ma kontroler pamięci.

 

 

A zasilacz, bo może jeszcze tu problem? sprawdź mu przynajmniej napięcia miernikiem.

 

Edit:

 

 

Też podejrzany i to bardzo???

To dlaczego komputer pracował normalnie pracował przez rok?

 

A tam, jak ktoś napisze, że jesteś ■■■■, to też wierzysz?

 

Mogą pracować lub nie.

kości ram z reguły mają kilka profili JEDEC lub XMP o różnych taktowaniach (przykładowo 1866, 1600, 1333, 1066, 800) dzięki czemu potrafią je zbić jak płyta główna obsługuje tylko niższe i działać normalnie.

Mój zasilacz to Modecom Feel 400atx

Podłączę IBox’a 350watt

 

iBoxa lepiej nie podłączaj do takiego komputera.

 

No i nie pracują… ludzie… 

 

 

Nie ma progu 1600 Mhz na tej płycie. Równie dobrze mógłbyś powiedzieć by do gniazda 1600 wsadzić 2200, bo “przecież płyta zestopniuje kość do odpowiedniej wartości”. Zadziała albo i nie. I to, że coś przez pewien czas działa nie oznacza, że działać będzie ciągle. 

 

 

To pozostawia pytanie co chciałes osiągnąć wsadzając 1600 Mhz kość do gniazda 1333 Mhz. Bo jak dla mnie trochę przepłaciłeś - lub niedopłaciłes - skoro można wsadzać mocniejsze kości do tej płyty. 

 

Zainwestuj w karte diagnostyczną za 2 dyszki z Allegro.

http://allegro.pl/listing/listing.php?order=m&string=karta+diagnostyczna+pci&bmatch=base-relevance-floki-5-ele-1-5-1018 

 

 

Ok nie będę podłączał

A w serwisie komputerowym będą mieli taką kartę diagnostyczną do kupienia?

dariuszBiceps

 

Jak masz gdzieś w pobliżu serwis zajmujący się tym, to udaj się z tym sprzętem oni Tobie tam zdjagnozują co i jak.

Bo wydasz więcej niż to wszystko warte zachodu.

 

BIOS AMI 

1 krótki - błąd odświeżania pamięci RAM

2 krótkie - błąd parzystości pamięci RAM

3 krótkie - błąd w pierwszych 64KB pamięci RAM

4 krótkie - błąd zegara systemowego lub pierwszego wtyku pamięci

5 krótkich - błąd procesora

6 krótkich - błąd kontrolera klawiatury

7 krótkich - błąd trybu wirtualnego procesora

8 krótkich - błąd I/O pamięci karty graficznej

9 krótkich - błąd sumy kontrolnej BIOS-u

10 krótkich - błąd rejestru I/O pamięci CMOS

11 krótkich - błąd pamięci cache L2 procesora

1 długi, 2 krótkie – błąd karty graficznej

1 długi 3 krótkie – błąd pamięci RAM

1 długi 8 krótkie – problemy związane z wyświetlaniem obrazu przez kartę graficzną

Ciągły dźwięk – brak pamięci RAM lub karty graficznej

Witam zawiozłem komputer do serwisu i okazało się że to płyta główna. Jakie polecacie tanie płyty główne do 150zl bo w chwili obecnej nie mam pieniędzy na droższą. Później będę chciał kupić płytę ASUS H61M-K

Nowych płyt pod ten cpu raczej nie dostaniesz, w tej cenie pewnie tylko płyty OEM z komputerów HP, DELL i inne.

Witam kupiłem płytę MSI MS 7728 i komputer nadal się nie włącza tym razem nic nie pika. Co zrobić bo ten komputer już mnie z równowagi wyprowadza 

Jejkuu… a nie możesz iść do serwisu komputerów? Tam ci nie pomogą? Nie wiem skąd jesteś, więc mogę jedynie polecić coś z mojego miasta, np. Tronic serwis komputerów Gliwice