Komputer nie wykrywa karty graficznej

Witam, mam problem otóż kupiłem nową kartę graficzną jaką jest GTX 660 TI GAINWORD PHANTOM.

Wyjąłem moją starą kartę graficzną GT 730 Palit i włożyłem nową, podpiąłem jeden kabel od zasilacza ( 6 pin) i podłączyłem 2 x 6 molex który dostałem w zestawie ( coś takiego https://www.google.pl/search?q=2x+6+molex&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwiF4a_nwozZAhUCsaQKHS05AKUQ_AUICigB&biw=1745&bih=885#imgrc=jaiIB1uJJ2l4TM: ) Gdy włączam komputer zaczyna piszczeć dokładnie 6 piknięć. Spróbowałem wyjąć kartę graficzną i odpalić bez niej i to samo, czyli wywnioskowałem, że komputer nie czyta tej karty. Gdy podłączam starą kartę wszystko działa.

Płyta główna : HP 0AA0h
Zasilacz: HP Z400 POWER SUPPLY 475W DPS-475CB-1
Procesor : intel core 2 duo E8500
RAM: 4 kości po 1 GB DDR 3
System: Windows 10

Jeśli masz w Bios opcję UEFI to zmień na Legacy
Wtedy podłącz nową kartę.

W jakiej zakładce w biosie mogę to zmienić ? ( mam bios HP )

@iJuliusz socket 775 i uefi? Przynajmniej ja nie widziałem i nie słyszałem o takim rozwiązaniu…

@netlovech sprawdź czy dobrze karta siedzi w pcie czy zasilanie podłączyłeś poprawnie często molexy nie łączą sprawdź czy wtyczki siedzą prawidłowo. Rozumiem, że podłączyłeś dwie przejściówki bo karta ma zasilanie 2x6pin

Karta 100% siedzi dobrze a co do zasilania to nie jestem pewny. Karta ma dwa wejścia w jednym 6 “dziurek” i w drugim tez, mam jeden kabel z 6 pinami od zasilacza i go podłączam. Później biorę przejściówkę i dwa białe podpinam pod molexy a ten czarny pinowy wkładam do karty.

obraz

obraz

obraz

karty PCIe 3.0 działają na PCie 2.0 z tego co mi wiadomo

Teoretycznie OK a zrób fotki? Kolejna sprawa czy karta na pewno sprawna? Masz możliwość sprawdzenia w innym kompie np. u kolegi. Zobacz czy ta przejściówka molex dobrze siedzi jak pisałem molexy jak dobrze nie dopchniesz to nie będą łączyć.

Zgadza się, zwracam uwagę na różnice.
Jeśli ja czegoś nie wiem, może wtedy ktoś inny wpadnie na pomysł.

Różnice mocy w gniazdach PCIe mogą mieć znaczenie.

U mnie przy PCi pisze tak : PCI 2.0 X16 75W + 75W

obraz

Co związku z tym?

Proponuję odłączyć dyski i napędy.
Zostawić 1 kość RAM i sprawdzić czy ruszy z nową kartą na minimalnym obciążeniu.

Zobacz jaką moc potrzebuje karta z zasilacza a jaką moc twój zasilacz może podać na linii 12 V zobacz styki na molex i na karcie . Spróbuj wsadzić GTX660 TI i zresetować BIOS u mnie pomogło jak miałem problem z Wi-fi na Pci-e .

Mógłbyś to sprawdzić proszę? Nie znam się

Zasilacz to: Zasilacz: HP Z400 POWER SUPPLY 475W DPS-475CB-1

Mam nadzieję, że ktoś podpowie
obraz

Oznaczone miejsce mówi o 18A, a minimum dla karty to 24A
jaka jest specyfikacja na Twoim zasilaczu? Taka sama?

Tak, mam tak samo. Jeszcze zapomniałem powiedzieć, że jak włączam pierwszy raz z podłączoną gtx 660ti to jak włączam komputer, pracuję ok 5 sekund wentylatory chodzą i nagle tak jakby zasilanie straciła, restartuje się i zaczynają się piknięcia/

Jest to sygnał z Biosu że coś mu się nie podoba ile jest tych piknięć . I jaki jest to Bios , masz miernik w domu ??

6 normalnych piknięć takich samych. Płyta jest od HPbios: hewllet packard 786F3 v01.34 09.07.2012 jeśli chodzi o to.

pikacze Bios