Komputer nie wykrywa karty graficznej

gpu

(netlovech) #1

Witam, mam problem otóż kupiłem nową kartę graficzną jaką jest GTX 660 TI GAINWORD PHANTOM.

Wyjąłem moją starą kartę graficzną GT 730 Palit i włożyłem nową, podpiąłem jeden kabel od zasilacza ( 6 pin) i podłączyłem 2 x 6 molex który dostałem w zestawie ( coś takiego https://www.google.pl/search?q=2x+6+molex&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwiF4a_nwozZAhUCsaQKHS05AKUQ_AUICigB&biw=1745&bih=885#imgrc=jaiIB1uJJ2l4TM: ) Gdy włączam komputer zaczyna piszczeć dokładnie 6 piknięć. Spróbowałem wyjąć kartę graficzną i odpalić bez niej i to samo, czyli wywnioskowałem, że komputer nie czyta tej karty. Gdy podłączam starą kartę wszystko działa.

Płyta główna : HP 0AA0h
Zasilacz: HP Z400 POWER SUPPLY 475W DPS-475CB-1
Procesor : intel core 2 duo E8500
RAM: 4 kości po 1 GB DDR 3
System: Windows 10

(iJuliusz) #2

Jeśli masz w Bios opcję UEFI to zmień na Legacy
Wtedy podłącz nową kartę.

(netlovech) #3

W jakiej zakładce w biosie mogę to zmienić ? ( mam bios HP )

(mrFreeze) #4

@iJuliusz socket 775 i uefi? Przynajmniej ja nie widziałem i nie słyszałem o takim rozwiązaniu…

@netlovech sprawdź czy dobrze karta siedzi w pcie czy zasilanie podłączyłeś poprawnie często molexy nie łączą sprawdź czy wtyczki siedzą prawidłowo. Rozumiem, że podłączyłeś dwie przejściówki bo karta ma zasilanie 2x6pin

(netlovech) #5

Karta 100% siedzi dobrze a co do zasilania to nie jestem pewny. Karta ma dwa wejścia w jednym 6 “dziurek” i w drugim tez, mam jeden kabel z 6 pinami od zasilacza i go podłączam. Później biorę przejściówkę i dwa białe podpinam pod molexy a ten czarny pinowy wkładam do karty.

(iJuliusz) #6

obraz

obraz

obraz

(netlovech) #7

karty PCIe 3.0 działają na PCie 2.0 z tego co mi wiadomo

(mrFreeze) #8

Teoretycznie OK a zrób fotki? Kolejna sprawa czy karta na pewno sprawna? Masz możliwość sprawdzenia w innym kompie np. u kolegi. Zobacz czy ta przejściówka molex dobrze siedzi jak pisałem molexy jak dobrze nie dopchniesz to nie będą łączyć.

(iJuliusz) #9

Zgadza się, zwracam uwagę na różnice.
Jeśli ja czegoś nie wiem, może wtedy ktoś inny wpadnie na pomysł.

Różnice mocy w gniazdach PCIe mogą mieć znaczenie.

(netlovech) #10

U mnie przy PCi pisze tak : PCI 2.0 X16 75W + 75W

(iJuliusz) #11

obraz

(netlovech) #12

Co związku z tym?

(iJuliusz) #13

Proponuję odłączyć dyski i napędy.
Zostawić 1 kość RAM i sprawdzić czy ruszy z nową kartą na minimalnym obciążeniu.

(CHUDYxp) #14

Zobacz jaką moc potrzebuje karta z zasilacza a jaką moc twój zasilacz może podać na linii 12 V zobacz styki na molex i na karcie . Spróbuj wsadzić GTX660 TI i zresetować BIOS u mnie pomogło jak miałem problem z Wi-fi na Pci-e .

(netlovech) #15

Mógłbyś to sprawdzić proszę? Nie znam się

Zasilacz to: Zasilacz: HP Z400 POWER SUPPLY 475W DPS-475CB-1

(iJuliusz) #16

Mam nadzieję, że ktoś podpowie
obraz

Oznaczone miejsce mówi o 18A, a minimum dla karty to 24A
jaka jest specyfikacja na Twoim zasilaczu? Taka sama?

(netlovech) #17

Tak, mam tak samo. Jeszcze zapomniałem powiedzieć, że jak włączam pierwszy raz z podłączoną gtx 660ti to jak włączam komputer, pracuję ok 5 sekund wentylatory chodzą i nagle tak jakby zasilanie straciła, restartuje się i zaczynają się piknięcia/

(CHUDYxp) #18

Jest to sygnał z Biosu że coś mu się nie podoba ile jest tych piknięć . I jaki jest to Bios , masz miernik w domu ??

(netlovech) #19

6 normalnych piknięć takich samych. Płyta jest od HPbios: hewllet packard 786F3 v01.34 09.07.2012 jeśli chodzi o to.

(iJuliusz) #20

pikacze Bios