Komputer nie wyłącza się

Napisze tak, wina leży po stronie zasilacza, zawsze jak chciałem wyłączyć kompa to pstrykałem start zamknij i się nie wyłączał to czekałem aż przestanie mielić twardy dysk bo zawsze przy zamykaniu się swieci kontrolka i jak gasła to wyciągałem wtyczke a po zmianie zasiłki na lepszą problem znikł, dodam że nie usuwałem żadnych programów ani nie doinsalowywałem.

Ale komp wyłącza się normalnie, tylko po dłuższym czasie nie wyłączał się. Teraz traktuję go resetem i podczas startu naciskam “guzik” do ręcznego włączanie i wyłączania komputera.

Nie lepiej sprawdzic co ci sie odpala na starcie?

1.)

Start >> Uruchom >> msconfig >> Uruchamianie

Spojrz na jakies podejrzane oprogramowanie jeśli coś ci się nie spodoba a nie wiesz coto jest to wyslij tutaj na forum :wink:

2.) Skan Antiwirusem. -=ESET NOD32=- lub z free to -=Avast=- (jest do dupy na ale nie placisz)

3.) Ad-Aware jakis robak czy cos ci sie chowa w kompie

4.) Spybot Search and Destroy (U mnie jak miałem taki problem to tym programem naprawilem)

//Jesli dalej nie dziala, to mozliwe ze masz cos zwalone w systemie. Poprobuj tych krokow. Pozatym TuneUp Utilities 2010 nie niszczy kompa tylko go optymalizuje aby wyciagal max i nie zacinal sie.

Pozdrawiam

Proszę:

gotowe.JPG

I co mam wyłączyć?

Z tego co jestem pewny na 100% do wywalenia:

nviz

NvCpl

Winampa

jusched

NeroCheck

Nvbgui

PDVD9Serv

language

brs

cftmon - jeżeli nie używasz innych języków klawiatury niż pl. programisty. W przeciwnym razie zostaw.

TBPanel

ALLUpdate

LightScribeControlPanel

Co do pozostałych programów, niech się inni wypowiedzą, bo nie wiem od czego są.

A napewno PowerDVD nie siadnie? NvCpl to zdaje się że jest to powiązane z kartą graficzną? A LightScribeControlPanel to jest do wypalania obrazków na płytach, wolał bym tego nie wyłączać.

Powerdvd nie nawali. ALightscribe tak jak piszesz jest do wypalania grafik na specjalnych grafikach. Nie ma potrzeby aby się włączał razem z systemem. Jeżeli będziesz chciał wypalić napis/grafikę na płycie, to z całą pewnością Nero uruchomi sobie ten program. Co do Nvcpl to też masz rację, jest od grafiki, ale jego też możesz wywalić. Ja to mam wyłączone i wszystko jest ok. Poza tym, pamiętaj, że nie wyłączasz tego na stałe. Jeżeli coś będzie działało nieprawidłowo, zawsze możesz przywrócić uruchamianie danego programu.

Tak ale jak grafa siadnie? To co przez konsole odzyskiwania się będę bawił? Grafę pozostawię na wszelki wypadek.

Zobacz, ja mam to odhaczone i jak widzisz grafika mi działa. Ale oczywiście wybór należy do Ciebie. Jeżeli nie chcesz tego wyłączać nie będę naciskać.zrzuth.png

Uploaded with ImageShack.us

Nie chcę. Jeszcze raz powtarzam, że możesz to wyłączyć. Jak mi nie wierzysz, to trudno, ja naciskać nie będę. Tylko sam się zastanów, jakim cudem dałbym radę podać Ci screena jakby wyłączenie tych procesów powodowałoby zaprzestanie działania karty graficznej.

mateusz200 , tak, odznaczenie procesu nwiz spali Ci komputer, mikrofalówkę, kota(czy tam psa zależy co masz) oraz spowoduje huragan, który zniszczy Twój dom…

Co do Twojego problemu, to ściągnij Avasta nowego, ustaw skanowanie podczas rozruchu i zrestartuj komputer (przyciskiem, nie przez wyciąganie wtyczki).

ten proces NVIDII to jest niepotrzebny syf, więc spokojnie możesz go wyłączyć

…następnym razem jak Ci ludzie doradzają, a ty ich osądzasz o jakieś głupoty to po prostu usuń temat i sam się kompem pobaw.

Dodane 08.08.2010 (N) 23:42

te procesy co podał Ci Piotr92 spokojnie można wyłączyć.

Ja jakoś staram się utrzymać porządek w kompie i w msconfig mam ok. 5-6 procesów w autostarcie i komp chodzi jak burza…

Dobra załóżmy że dostosowałem się do waszych zaleceń i wyłączyłem wszystkie programy, które podaliście. Niestety komputer po 3 godzinach się wyłącza ale jak gram dłużej np. 4 lub 5 to “siedzi” i tylko reset i naciśnięcie przycisku wyłączenia. Czasami też nie da się wyłączyć po 3 lub 2 godz.

Co do tego: avasta ściągnąłem ale na razie testuję.

Mam kota, mikuś się nazywa :stuck_out_tongue: :smiley:

Jak już zeszliśmy na tan temat to jak mogę usuwać własne tematy?

Z antywirusów to poleciłbym Avira Antivir (darmowy), ale jak już masz Avasta to przeskanuj komputer nim.

Pobierz HijackThis, wykonaj skan i zapisz do pliku (1 opcja od góry), następnie otwórz powstały plik *.txt i skopiuj jego zawartość na http://wklej.org/ - podaj nam link do niego.

I od razu mówię - nie chcę spalić, shackować, zepsuć, zawiesić, sformatować, wyłączyć, zresetować Twojego komputera… I wcale nie sądzę, że jesteś głupi.

Dziękuję za odpowiedź. To z tym zepsuciem kierowałem do Piotra92. Jeszcze raz go przepraszam. Dobrze przeskanuję. Avast znalazł virusa w winampie i jakimś procesie svhost (czy jakoś tak) przeskanowałem jeszcze Emisoft Anti-Malware i to samo znalazł.

No to masz odpowiedź :wink:

Pozdrawiam!

I co mam teraz zrobić? Usunąć winampa no raczej nie jest mi na rękę, ale dobra programów do słuchania muzyki jest wiele, ale co zrobić z tym procesem? Jak uruchomiłem program TuneUp Proces Meneger to pokazał, że jest ich uruchomione aż cztery.

svchost.exe to normalny, systemowy proces. U mnie jest ich aż 9 8). Tylko wirusy czasami się pod niego podszywają. Sprawdź czy w folderze C:\Windows(dokładnie) jest ten plik svchost.exe.

jest.