Komputer ostatnio łapie ścinki

Hej,
Ostatnio mój komputer co jakiś czas potrafi zatrzymać obraz gdy wykonuję jakąś czynność np. otwarcie nowej karty w przeglądarce, przełączenie karty w przeglądarce, wejście w dysk C itp. Nic nie jest obciążone za bardzo, więc nie widzę podstaw żeby coś takiego mogło się wydarzyć, skanowałem chyba z 4 programami do usuwania wirusów, trojanów itd. coś niby wykryło, ale problem nadal niestety się pojawia, więc wrzucam pliki z FRST i proszę o pomoc. Addition.txt (41,7 KB) FRST.txt (228,9 KB) Shortcut.txt (70,7 KB)

1 polubienie

Hej.

Wykonaj poniższe polecenia

  1. Pobierz MalwareBytes MBAM
  2. Zamknij wszystkie aktywne programy i przeglądarki.
  3. Zainstaluj MBAM, zaznacz na końcu, aby uruchomił się po zakończeniu instalacji.
  4. Po uruchomieniu rozpocznij skanowanie, po przeskanowaniu oczyść to co znajdzie, wklej plik wynikowy.
  5. Pobierz ADWCleaner
  6. Uruchom z Uprawnieniami Administratora, uruchom skanowanie.
    Jeśli znajdzie linie z Preinstalled to odznacz, resztę oczyść
  7. Wklej plik wynikowy.

Okej faktycznie coś znalazło. plik wynikowy AdwCleaner.txt (2,7 KB) plik wynikowy malwarebytes.txt (1,5 KB) @iJuliusz

Po przeskanowaniu programem MBAM lub ADWCleaner, po ponownym uruchomieniu komputera, pojawia się plik wynikowy.

1 polubienie

Chyba o to chodziło?

Tak.
Teraz możesz zrobić nowy skan FRST i wstawić pliki do wglądu.

Czy cokolwiek się poprawiło w działaniu komputera?

1 polubienie

Nie, ale może to być kwestia optymalizacyjna jakbyś mógł podrzucić jakiś poradnik, bo wiem że niektóre mogą bardziej namieszać niż pomóc to byłbym wdzięczny.

Pierwszą optymalizację mógłbym zrobić przy pomocy logów FRST :wink:

1 polubienie

Okej proszę bardzo : Addition.txt (43,0 KB) FRST.txt (229,8 KB) Shortcut.txt (74,2 KB)

To niekoniecznie muszą być wirusy… Podobne ścinki mogą wystąpić przy padającym dysku lub kontrolerze dysku, wadliwym zasilaczu, problemem z RAM. Może być też wina sterownika od karty graficznej.

1 polubienie

Prawdopodobnie dlatego, że masz 500GB HDD, masz te 8 GB RAM i naprawdę musiałbyś sporo kart naotwierać by go przeciążyć. Z ciekawości : pamiętasz model dysk? Nie wybrałeś najtańszego tależowca?

@anon7248146

Przeglądam logi.
Zwróciłem uwagę na bardzo dużą ilość rozszerzeń do Chrome.
Używasz je wszystkie? Usuń niepotrzebne
Jeden - Social blade - jest oznaczony w FRST jako Malware. Usuń jeśli nie używasz.

1 polubienie

Okej usunąłem, ale ten problem występuje nawet gdy mam przeglądarkę wyłączoną.

A czyli system na ssd? To sprawdź metodę Panci, weź na chwile kabelek od HDD. Ile amsz wolnego na SSD, będzie te 20GB, czy pod sufit?

25 gb wolnego mam

Optymalizacja to jedno, a pozbycie się niechcianych programów i wirusów - to drugie.

  1. Pobierz ten plik i zapisz w katalogu z FRST, tzn. C:\Users\Mateusz\Downloads
    fixlist.txt (2,7 KB)
    “Plik naprawczy został utworzony tylko dla Ciebie, nie należy go stosować na innym komputerze”
  2. Uruchom FRST i kliknij Napraw, program wyłączy niepotrzebne procesy, zrobi Punkt Przywracania i zacznie pracę.
  3. Po restarcie wklej plik wynikowy.
1 polubienie

Fixlog.txt (9,2 KB)

Kolejne skanowanie

  • Pobierz ESET Online Scanner
  • Uruchom z Uprawnieniami Administratora
  • Program pobierze Aktualizacje modułu skanowania
  • Automatycznie rozpocznie się Szybkie skanowanie
  • Gdy wykryje jakiekolwiek zagrożenia zapisz raport
  • Program zapyta o Wersję próbną odznacz i wyłącz
  • Udostępnij plik raportu
1 polubienie

Okej tylko nie zrobiło się automatycznie tylko musiałem sam włączyć szybki skan.