Komputer po złożeniu nie włącza się

Witam. Dzisiaj pierwszy raz złożyłem komputer.
Specyfikacja:
Psu Akyga AK-B1-400 400W
Mobo Asus P5G41C-M LX
Cpu Xeon e5450 3.0GHz
Gpu Palit GTX 950 2gb
Dysk toshiba 320gb
Ram Hynix 2x4GB 1600MHz

0 reakcji po próbie włączenia. Komputer rozbierany i składany chyba z milion razy. Front panel podłączony zgodnie z manualem. Raz udało się włączyć komputer. Dodam że płyta,ram,procesor,grafika kupiona od znajomego, reszta moja. Wiem że zasilacz troche podejrzany jednakże działał na mojej poprzedniej jednostce 2 lata bez żadnych problemów. Z zasilacza nie wychodzi przewod 6pin do zasilenia grafiki. Ale nawet bez tego komputer powinien sie chociaż raz uruchomić, prawda? Nie wiem już co robić, nie mam dostępu do żadnych zamiennych części żeby sprawdzić co jest wadliwe. Z góry dziękuję za pomoc
Pozdrawiam

… i co było?

Ogólnie ten komputer to solidna niewiadoma, już poczynając od modowanego procka…

Szkoda, że pierwszy raz nie złożyłeś go wprost na stole, z podłączeniem monitora do płyty głównej (niebieskie gniazdo) i bez zbędnego sprzętu. Dla jasności, przewody włącznika Power są tak, jak na tym rysunku. Na stole zewrzeć na moment czymś metalowym.
Adnotacja%202020-03-23%20152927

Bez zbednefo sprzetu czyli sam procesor, plyta, ram, zasilacz?

Tak! RAM tylko jeden moduł, potem drugi, gdyby konstrukcja ruszyła.

To biore sie do roboty

Zabezpiecz się przed wyładowaniem ESD i montuj komponenty jak procesor, RAM, itp trzymając je za krawędzie, nie dotykając styków.

ok.

Zasilacz też wymontuj z pudła!


Calosc wyglada w ten sposob, probowalem zewrzec to srubokretem i niestety dalej 0 reakcji

Wobec tego odłącz całkowicie przewody zasilacza od płyty głównej (dwie wiązki), następnie przypatrz się tej szerokiej wtyczce. Będzie tam jeden przewód zielony i obok jeden czarny. Uważnie zewrzyj wyjścia tych dwóch przewodów jakimś drucikiem (spinaczem) i sprawdź czy zaskoczy wentylator zasilacza. To taki prowizoryczny sprawdzian zasilacza, ale może coś powie.


Chodzi o ten zielony?

Tak, zielony i obok czarny. Trzeci i czwarty od góry fotki.

Wentylator sie wlaczyl

Niestety nie mam czym zmierzyc napiec. Zauwazylem teraz ze strasznie sie plyta wygiela w miejscu chlodzenia od procesora. Moze to jest przyczyna

Dobra moze nie tak strasznie ale wygiela sie lekko

Być może? To takie zjawisko w starszych płytach z procesorem Intel i jego chłodzeniem, ale faktycznie może “rwać” ścieżki druku.

Rozumiem. Mysli Pan ze w jakims serwisie mogliby zdiagnozowac problem?

Lepiej by było pożyczyć zasilacz.

Rozumiem. Dziekuje Panu za pomoc i wyrozumialosc. Bedzie ciezko z tym zasilaczem ale postaram sie cos zalatwic
Pozdrawiam