Komputer po złożeniu nie włącza się

Przyszło mi do głowy! A procesor na pewno zamontowałeś prawidłowo? Nie pogiąłeś nóżek?

Wydaje mi sie ze tak, procesor lekko sie ruszal ale minelo wraz z zatrzasnieciem socketu

To jest ok…

Trójkąciki zgrane?

Odlacze chlodzenie i sprawdze

A pastę termoprzewodzącą dałeś na procesor?

Że jak? CPU nie ma prawa się ruszać. Jeśli tak było, to znaczy, że nie siedział poprawnie w sockecie. Z drugiej strony to moddowany Xeon…

Po zacisnieciu tego zabiezpieczenia sie nie rusza, tylko przed, zaraz po wlozeniu procesora

Przed założeniem chłodzenia, zaaplikuj pastę ponownie, wcześniej nałożoną zmyj alkoholem izopropylowym…

Nie bede go teraz skladal spowrotem skoro nie dziala

A tak na przyszłość piszę… ale ok :slight_smile:

Podaj dokładny symbol pamięci RAM, którą masz w tym komputerze.


nie wiem o co dokladnie chodzi dlatego wysylam zdjecie :slight_smile:

o kurcze, teraz zauwazylem ze sa to kingstony a nie hynixy

Eh, totalnie nie chce mi się odpisywać, ale…

  1. Poskładaj to wszystko tak jak wcześniej.
  2. Tą kością RAM obsadzasz tylko i wyłącznie czarne sloty bo to kość DDR3.
  3. DLACZEGO ZDJĄŁEŚ CAŁKOWICIE ZWORKĘ Z CLRTC obok baterii? Przywróć ją na swoje miejsce.

Przy odłączonym zasilaniu, pierw ją ustaw w pozycji “Clear RTC”, czyli w górnej pozycji (ma zwierać piny 2 i 3). Po 10-20 sekundach przełóż ją do pozycji domyślnej czyli tak by zwierała piny 1 oraz 2.

Odpuść na tą chwile podłączanie karty graficznej NVIDIA i spróbuj uruchomić sprzęt tylko na zintegrowanej karcie, która jest chyba obecna na tej płycie głównej.

Ten zasilacz, który masz jest totalnym nieporozumieniem. Ma niby 400 W, ale na linii 12 V oferuje tylko 200 W, a reszta mocy jest sztucznie “nabita” mocą na liniach 5 V oraz 3.3 V.

Komputer uruchamiasz zwierając te dwa piny zaznaczone na czerwono (np. spinaczem, śrubokrętem).

obraz

nie zdejmowalem zadnej zworki clrtc

To mnie akurat najmniej interesuje. Faktem jest to, że brakuje tam zworki. Dokumentacja płyty głównej wyraźnie mówi, by nigdy nie pozbywać się całkowicie zworki (z domyślnej pozycji, strona 31 w dokumentacji). Całkowite zdjęcie zworki będzie powodowało problemy z rozruchem.

Spójrz na zdjęcie, tutaj powinna być założona zworka:
obraz

1 polubienie