Komputer po złożeniu nie włącza się

wiem o co chodzi, takie zworki sa np na KBPWR
kupie gdzies taka zworke?

moglbym ale slyszalem ze w dyskach hdd sa takie zworki , moge ze swojego starego dysku wyciagnac taka zworke

Będzie OK.

1 polubienie

wyciagnalem ta zworke, zrobilem tak jak stream kazal i udalo mi sie uruchomic za pomoca srubokreta

jestem w biosie. Ustawilem date i godzine. Cos dalej tu musze zrobic? Czy zostaje mi podlaczenie reszty komponentow?

Podlaczylem reszte komponentow oprocz karty graficznej i wyskakuje mi takie okienko

Problem z klawiaturą. Zabawne jest to, że przy błędzie klawiatury prosi o wciśnięcie klawisza F1.

Klawiatura dziala

Opcje są dwie. Albo w BIOS włączasz USB Legacy, albo wyłączasz alarm o problemie z klawiaturą. To drugie tylko w wypadku gdy klawiatura normalnie działa w systemie.

Wlaczylem USB Legacy i dalej to samo

Klawiatura na USB czy PS/2? Masz założoną zworkę na KBPWR na piny 1 i 2 (licząc od lewej)?

Należy zastanowić się dlaczego ten błąd w ogóle się pojawia. Masz coś podpięte do portów PS/2 (np. mysz)?

W ostateczności tego błędu można się pozbyć wchodząc do BIOSu, kolejno zakładka BOOT -> Boot Settings Configuration i tam ustawić “Wait For F1 If Error” na Disabled.

Jednak osobiście radzę znaleźć źródło problemu.

Wina zworki, zrobilem taka z drucika. Komputer odpala normalnie bez bledu jednakze podczas ladowania windowsa zatrzymuje sie i odpala od nowa

Ale mówisz o instalacji? Czy na dysku był już system i z niego odpalasz?

na dysku byl system i odpalam

Takie rzeczy to tylko na Linuksie.

No dobra ale kiedy wkladam plytke z windowsem komputer chwile sie odpala, wyskakuje okienko z nazwa plyty glownej i sie wylacza

Dobra nie wazne, instaluje windowsa