Komputer przy odpalaniu "cięższych" aplikacji się zawiesza

Witam. Kupiłem kartę graficzną Radeon HD5770, poszedłem do serwisu, zamontowali, wszystko ładnie pięknie, ale nie mogę odpalać niczego, no, prawie niczego. Na początku niektóre gry w ogóle się nie odpalały, a niektóre po prostu aplikacje zawieszały się, albo czarny ekran, monitor na sekundę miał black screen, a na pasku powiadomień było napisane "Sterownik ekranu przestał odpowiadać, ale odzyskał sprawność” NP. Odpalam aplikacje Blizzarda, żeby włączyć Overwatch, ale w OV czarny ekran, po czym występuje wyżej wymieniona sytuacja, a więc poszperałem po forach, i znalazłem to: "W Menu Start -> Uruchom wpisujemy “regedit.exe” i uruchamiamy edytor rejestru i przechodzimy do sekcji:
HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControSet\Control\GraphicsDrivers (GraphicsDrivers musi być podświetlone!)
W prawym oknie Prawy przycisk myszy Nowy -> Wartość DWORD (32-bitowa).
Po dodaniu w nazwie wpisujemy “TdrLevel” klikamy dwa razy w ten nasz nowy wpis i wpisujemy
wartość “0”. Niby wszystko legit, zrobiłem co trzeba, myślę działa, ale nie, oczywiście, że nie. Teraz windows kompletnie się zawiesza i pomaga tylko reset komputera. (Po kilku próbach włączenia OV, spróbowałem z czymś mniejszym tzn. Of Guards and Thieves, taki indyk. Ustawiłem wszystko na Full i śmiga aż miło. O co może chodzić (monitor resetował się też przy samym włączeniu aplikacji Blizzarda)? Instalowałem sterowniki 2 razy, odinstalowałem stare od Nvidii (tak, wyczyściłem). O co może chodzić ? Ja już naprawdę nie wiem :< (temperatury są w porządku), cały tydzień pech. Już 4 raz w tym tygodniu pójdzie do serwisu komputer :slight_smile:
Proszę o pomoc :<<<<<<<<

Pytanie za 10 punktów: jaki masz zasilacz ?

Drugie pytanie: czy ‘‘nowa’’ karta sprawna?

1 polubienie

Seasonic 380W

Używana

1 polubienie

Jeśli karta niesprawdzona to może być uszkodzona. Najlepiej byłoby sprawdzić zachowanie komputera na innej grafice.

Byłem w serwisie i zalecili mi sformatować system bo zmieniłem z Nvidii na AMD i coś mogło się pogryźć itd., więc robię i powiem jak ruszy :smiley:

Jasne? to jest zawsze ostateczność - świeży system. Czekamy na wyniki.

Instalacja:
Świeży system+ ewentualnie stery do chipsetu+ zrób pełną na 100 % aktualizację systemu z WU i dopiero reszta.

Edit:

I ta 5770 chyba wymaga dodatkowego zasilania? masz podpięte?

Chyba tak. W jaki sposób pełną aktualizację systemu? Po prostu czekać na aktualizacje ?

Wymusić ręcznie, jak instalujesz W7 to od razu z SP1.

Tak właśnie robię, a sterowniki do chipsetu można pobrać w necie ?

Tak, sterowniki będą na stronie producenta płyty głównej + ster do grafiki na stronie AMD. Upewnij się czy zasilanie 6pin podłączone do grafiki, jeśli posiada. Choć gdyby nie było podłączone karta najpewniej by nawet nie ruszyła.

Czyli odrazu po zainstalowaniu systemu, wziac się za stery do karty, tak?

Wgraj sterowniki chipsetu, potem po restarcie stery do grafy.
System możesz wgrać na innej partycji, jeśli nie chcesz ponownie wszystkiego ustawiać, instalować od nowa. Jeśli uszkodzenie karty graficznej się potwierdzi skasujesz drugi system.

A tam xd nie ma różnicy, przy okazji wyczyszcze sobie system :smiley:

Dobra, zainstalowałem system, i narazie, wszystko chodzi dobrze. Tylko pytanie. zainstalowały mi się sterowniki windowsowe do grafiki, to teraz mam zainstalować nowe ze strony amd ?

Kolejność instalacji:

  1. Sterowniki do chipsetu
  2. Wskazane uaktualnić system z WU na 100 % i może sterownik do karty sam się zainstaluje?
  3. Ster od AMD.

Można jaśniej ? xd Znaczy mam domyślne sterowniki zaistalowane przy instalacji systemu mi się zainstalowały, tylko nie wiem czy opłaca mi się je uaktualniać bo pewnie są stare, skoro narazie chodzi wszystko ok ? Narazie pozostanętak jak jest, ściągnę sobie gierkę, i zobaczę czy wszystko działa, jakoś wieczorem dam znać, może jutro :smiley:

A co chcesz jaśniej.

Teraz karta grafiki działa na okrojonym sterze systemowym i z grami będzie problem.

Jeżeli będę chciał zainstalować nowe, to muszę odinstalowaćć te systemowe ?