Komputer przy "uruchom normalnie" się resetuje! Jak odzyskać pliki?

Gdy włączam komputer mam do wyboru dwie opcje 1) “uruchom normalnie” (gdy to klikam komputer zawsze się resetuje) i 2) “odnajdywanie problemów” - komputer zwyczajowo nie rozwiązał sam problemu, więc brnę dalej; odnajduję opcję m.in. Image Recovery System, która nie wiem na czym polega, ale znalazłem coś interesującego, gdyż na szczęście moje pliki są nadal “tam”, nie przepadły. Pytanie do Was, jak je odzyskać?

  • Przenoszenie z pendrive nie działa.
  • Safe mody nie działają

Nie baw się rzeczami, których działania nie rozumiesz. O tym czy i gdzie są twoje pliki dowiesz się, gdy uruchomisz system z bootowalnego nośnika. Jeśli takowy posiadasz to napisz.
Jeśli masz dostęp do sprawnego komputera możesz wypalić bootowalne Cd np :
Kaspersky Rescue CD(lub nagrać na pena Rufusem)
Inny Linuks Live CD
Płyta Strelec – dodatkowe narzędzia diagnostyczne
Płyta Hiren Boot Cd

1 polubienie

mam taki pendrive (bootowalny), ale nie rozumiem całkowicie zastosowania tego.

i proszę mi odpowiedzieć jak mam odzyskać pliki.

Jaki masz pendrive, co na nim jest nagrane - system win7? Coś innego? Czy masz dostęp do sprawnego komputera?

mam nagrany program Kaspersky Rescue.

Po restarcie wywołaj Boot Menu (klawiszem funkcyjnym F… - F9, F11, F12 znajdziesz w opisie płyty gł.)
Wskaż pena jako boot.
Lub ustaw w Bios Pena jako pierwsze urz. boot.
Gdy załaduje się Kaspersky powinien zamontować dyski – czyli wszystkie dostępne partycje.
Klikając otwierasz partycję z danymi i kopiujesz na inny nośnik, np. zewnętrzny dysk, pena, zależy od wielkości plików do skopiowania.
Gdy Kaspersky nie zamontuje żadnego dysku, może to oznaczać uszkodzenie dysku, lub systemu plików.
Napisz o efektach.

1 polubienie

@SławekB44 http://imgur.com/a/tfF2b

5 obrazków z numeracją “moich efektów”.

Ja osobiście proponuję Ci HirensBoota. Możesz wypalić go sobie na jakimkolwiek pendrive bądź płytce.
Jak odzyskać pliki?
Krok po kroczku po wybootowaniu Hirensa w kompie(odpalasz z Boot Menu bądź ustawiasz wcześniej bootowanie po USB/CD co tam będziesz chciał w BIOSIE):
1.Uruchomi Ci się Hirens -> Wybierz MiniXP
2.Jak już Ci się uruchomi klikasz kolejno -> Menu start -> Programs -> Recovery -> Disk Genius
3.Uruchomi Ci się ten programik, jest on dosyć sympatyczny więc z pewnością dasz radę.Zaznaczasz dysk oczywiście i klikasz z górnego Menu opcje “Recovery”.
4.Tutaj wybierasz dostępne opcje i przeklikaj kolejno wybierając opcje które Cie interesują.
5.Jak już Ci się załadują pliki wybierz te które chcesz “uratować” i kliknij prawym i “Copy”.
6. Następnie wskazujesz docelowe miejsce zapisu kopii plików (jakiś dysk. zewnętrzny) i czekasz.
7. Po ukonczeniu możesz się cieszyć odzyskanymi plikami.

Generalnie jednak zanim to zrobisz powiedz, proszę dlaczego wgl tak Ci startuj system?
Jakieś zwarcie było?Coś majstrowałeś przy kompie itp.?Jakaś przyczyna takiego fuckupu systemu musi byc. Może da się to naprawić jeszcze.Daj znać koniecznie :slight_smile:

Miałeś uruchomić Kaspersky Rescue z bootowalnego nośnika . Natomiast pokazujesz zdjęcia z prób naprawy systemu.
Możesz wystartować z nośnika z Kasperskim czy nie?
Widoczne są partycje z danymi? Możesz pokazać zdjęcia?
Rawa
Skąd pewność iż WinXP obsłuży kontroler SATA? Bez dodatkowych sterowników?

Fakt,może istnieć sytuacja w której może mieć problem z obsługą kontrolera SATA - aczkolwiek u siebie nie spotkałem się z tym nigdy.

spróbuje jutro to zrobić… podlinkowalibyście filmiki z youtube co robić krok po kroku? to całe “bootowanie” to czarna magia dla mnie :frowning:

@SlawekB44 miałem podpięty pendrive gdy naciskałem klawisz F. Czyżby komputer go nie odnajdywał?

Może nie być sekcji szybkiego bootwoania spod klawisza F1-9 / F10-12 i bezpośrednio z biosu wtedy trzeba zmienić na pendrive, potem napędy optyczne / dyski HDD / SSD i zapisać chwilowo takie ustawienie.

Jaki komputer?
Laptop - model producent
Stacjonarny - jaka płyta gł.

A szybciej i lepiej, wyjmij dysk i podepnij do stacjonarki jako drugi dysk sata i zgrywaj dane.

chyba sobie nie poradzę z tym bootowaniem ;/ przerasta mnie

a co to jest ten dysk sata?

czy istnieje jeszcze jakaś inna opcja, żeby odzyskać pliki? bootowanie odpada, nie ogarniam tego.

Przecież dostałeś już odpowiedź. Podłączenie dysku do innego komputera.

dysk jest cały czas podłączony do innego komputera. komputer, którego dysk ma awarię w ogóle się nie włącza.

można podłączyć do komputera dwa dyski twarde? jak?