Komputer sam mi się resetuje

Witam mam taki problem w którym nie wiem już co mam robić.Na początku miałem taki problem, że wylogowywało mnie zaraz po wejściu na system ale gdy zrobiłem tak jak:

system-windows-automatycznie-mnie-wylogowywuje-t116581.html

Der Niro

to teraz pojawił się gorszy problem a mianowicie komp mi sie sam resetuje odrazu ładuje się wyskoczy jakiś niebieski ekran i potym znów restart i tak w kółko.Proszę o pomoc nic nie moge zrobic, i jak ktoś będzie tłumaczył to proszę krok po kroku co klikać itp, bo w kompach to ja cienias jestem.

Kluczem jest słowo “jakiś niebieski ekran”. System uruchamia się w trybie awaryjnym ?

ami100 ,

Zapoznaj się z - tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

Proszę poprawić pisownię w opisie problemu. W celu dokonania korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Przepraszam bardzo, ale to z tych nerwów. To co mam zrobić, bo się denerwuję… aha i system nie uruchamia się w trybie awaryjnym, ale w trybie jest to samo.

Powodów jest kilka - albo tak namieszałeś w systemie, że po prostu go rozwaliłeś, mógł się sypnąć bootloader, partycja systemowa lub tzw. tablica partycji, albo MBR w którym ta właśnie partycja jest przechowywana. W pierwszej kolejności wypadałoby sprawdzić, czy partycje w ogóle są widziane, w tym celu uruchom instalator Windowsa, przejdź do momentu gdzie wybiera się partycję na której ma się zainstalował Windows, zobacz czy partycje są widoczne i zamknij instalator przyciskiem x, albo po prostu zresetuj kompa. Jeżeli nie widzi, to w takim razie walniętą masz tablicę partycji i niestety poza formatem nie masz innego wyjście jak pogadać z kolegą żeby udostępnił Ci kompa, podpiąć Twój dysk pod jego kompa jako dodatkowy i spod jego Windowsa przy użyciu programu TestDisk naprawić tablicę partycji. Jeżeli będą widoczne, to zabootuj płytę z Windowsem, wciśnij dalej, wybierz napraw komputer(lewy dolny róg) i skorzystaj z narzędzia rozwiązywania problemów ze startem Windowsa. Jeżeli walnięta będzie partycja systemowa, lub bootloader, program powinien usunąć problem i system powinien wystartować, natomiast jeżeli sobie nie poradzi, to niestety będziesz musiał się pogodzić z zaistniałą sytuacją i przeinstalować system…

podaj config, czy używasz antywirusa ? dokładnie napis jaki błąd ci wyświetla ( STOP 0x000212 coś w tym stylu napisz go tutaj )

Bląd jest w tym stylu co napisaleś… a jaki dokładnie to nie wiem, bo wyświetla się na pół sekundy. To może napiszecie krok po kroku co mam zrobić , bo panikuje.

Przecież napisałem:

Zrobiłem tak i tabela z partycjami jest widoczna czyli to nie to. Ja podejrzewam, że to coś z plikami.

Próbowałeś uruchomić narzędzie do rozwiązywania problemów ze startem systemu? Jeżeli tak, to tak jak napisałem, format i instalacja systemu od nowa, bo nic nie poradzisz…

ja proponuje reinstalacje ( format windy) postawisz system od nowa zainstalujesz programy zrobisz kopie partycji jeżeli coś będzie nie działać przywrócisz z kopii, chyba ze lubisz dłubanie :wink:

pawko_86 , wiesz, ja też tak uważam, ale najwyraźniej autorowi zależy na uruchomieniu tego systemu, ponieważ uważam, że jakby mu nie zależało na tym, to po prostu nie prosiłby tutaj o pomoc , tylko wgrałby system na nowo…

zawsze można użyć wersji live cd jakiegoś Linux np. Ubuntu lub innej mniejszej dystrybucji i zapisać ważne dane na innej partycji , czy pendrive ,

ami100 czy twój komputer uruchomi się w trybie awaryjny, [F8 przed startem windy]