Komputer się nie wyłącza!

Mam problem, skanowałem kompa Avastem i znalazł mi jakieś trojany w WINDOWS oile dobrze pamiętam to były jakieś pliki SYSTEM VOULE INFORMATION czy coś takiego, i ja je skasowałem i po tym czasie komputer mi się nie wyłącza, pisze trwa zamykanie systemu Windows, i tak stoi na tym nawet przez 3 godz się nie wyłączy. Jak to naprawić?? System Operacyjny mam Windows XP Home Edition

Spróbuj zainstalowac innego firewalla pewnie tan trojan jeszcze siedzi w kompie, ja osobiście polecam zone alarm :twisted:

pewnie zostały usunięte jakieś pliki systemowe włóż CD win XP, start/uruchom wpisz: sfc /scannow Enter

źle mnie zrozumiałeś komp chodził dobrze tylko po usunięciu plików mi się nie wyłącza.

Puzon18 , spróbuj zrobić tak jak jest tu > http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=157180 napisane.

zastosowałem się do tego, ale i tak nic nie pomogło, zna ktoś jakąś komendę

aby przywrócić pliki w konsoli odzyskiwania?

Komend jest wiele a wszystko zależy od tego jakie pliki chcesz przywrócić?

Wyłącz przywracanie systemu ,przeczyść system jv16 Power Tools i się nie poddawaj.Zawsze możesz wstawić logi z HJ i SR do sprawdzenia czy po tej infekcji nic z syfu nie zostało.Na Avaście za bardzo bym nie polegał.

SVI to pliki zapisujące punkty przywracania systemu -ulubione miejsce trojanów i po ich usunięciu nic nie powinno się stać z systemem.

Jak byś kilka postów niżej zapoznał się z tematem to może by też pomogło:http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=155613

Po co ja mam przeczyścić kompa jak mam czystego bo już skanowałem wcześniej, i jak już napisałem skasowałem pliki systemowe , ale nie wiem jakie dokładnie. Więc pozostaje mi tylko jakoś przywrócić te pliki, tylko jak?

Tylko tak Ci się wydaje-wykorzystaj jakiś skaner online.

To masz problem jak nie wiesz jakie.

A próbowałeś rady Rolkassa?

Najprawdopodobniej zostały usunięte pliki systemowe. W uruchom wpisz

I przywróć wszystkie pliki. Możliwe że siedzi (chodz wątpie) jakiś spyware. Przeskanuj Ad-aware SE 1.06 bo kiedyś miałem to samo i to pomogło.

Co mi to da że ja kompa przeskanuje! przeciesz to mi nie przywróci plików. Napisze dokładnie jak skanowałem kompa:

Otóż: postanowiłem przeskanować kompa to sobie pobrałem Avasta, więc zainstalowałem, pisało mi że muszę uruchomić ponownie komputer no to dałem reset, i wyskoczyło mi że Avast przeskanuję komputer w trakcie rozruchu, no to skanował i znalazł jakieś trojany, reklamiarze, no i pisało czy usunąć czy pozostawić, no to ja skasowałem te pliki i od tamtego momentu komputer mi się nie wyłącza.

Jak bym nie skanował kompa to by mi się dalej wyłączał.

więc ja nie wiem po co mam skanować kompa? co mi to da? raczej nic. Mi chodzi oto aby te pliki przywrócić.

Złączono Posta : 19.05.2007 (Sob) 15:29

Robiłem tak i też nic nie pomogło.

A pamiętasz te pliki?

Avast po każdym skanowaniu tworzy raport z wykonanych operacji i jak byś chciał się dowiedzieć co Avast usunął to masz zawsze taką możliwość bo program ten pamięta na szczęście co robił i na dodatek to zapisuje.

Ale to już Twoja wola.

Jak wejdziesz jeszcze do podglądu logów i kwarantanny to będziesz miał pełen przegląd sytuacji.

Przekonasz się zapewne że nie chodzi o pliki systemowe a w związku z tym bym proponował:

  1. Co pokazuje podgląd zdarzeń:START>URUCHOM>eventvwr.msc-podaj

błędy krytyczne.

  1. Sprawdż czy dysk nie posiada błędów:START>URUCHOM>chkdsk /f

  2. Wstaw logi z HJ i SR bo z pewnością syf gdzieś pozostał.

Jak to wszystko zrobisz i nie będzie można do niczego się przyczepić to można będzie przejść do:START>URUCHOM>sfc /scannow(po sfc-spacja)

z płytką Windowsa w napędzie.

Oto log z Avasta:

Mam nadzieje że ten log bardzo dużo pomoże.

Też mam taką nadzieję że Ci pomoże bo to Ty masz problem.

Ale jest dobrze bo już przynajmniej wiesz czego się pozbyłeś.

Jak jeszcze zrealizujesz te trzy punkty,które Ci podałem to obraz będzie pełniejszy i diagnoza łatwiejsza.

W sumie masz podaną marszrutę i działaj.Powodzenia.

Oto logi, nie sprawdzałem tylko czy dysk ma błędy, ile trwa skanowanie tego dysku?

Witaj Puzon18.

Jak widzisz błędów jest mnóstwo już w samych aplikacjach,choć chodzi o inną formę ich przedstawienia(zakładałem że wiesz jak to się robi)

A więc tak:wybierasz w podglądzie zdarzeń powtarzający się błąd z systemy>prawoklik>właściwości i robisz screna z tego okienka albo klikasz po prawej stronie okienka na ikonkę notatnika i wlejasz w jakimś edytorze.

To samo daj z aplikacji.

Logi wyglądają na czyste choć poczekajmy do czasu aż ktoś kompetentny je oceni.

Czas sprawdzanie dysku zależy od jego rozmiarów i dobrze jest mieć to z głowy.

Też tak miałem, najpierw myślałem że to coś z zasilacza, ale to wina windowsa.

Zainstalowałem wtedy jeszcze raz system. System wtedy nie był długo pre instalowany. I po tym pomogło.

Trochę się znam na kompach :slight_smile:

Osobiście je oglądałem i trzy nie potrzebne wpisy znalazłem.

Jeśli się nie mylę to sprawdzanie dysku trochę trwa przez to polecenie, ale nie jestem pewien więc zrobię to dziś wieczorkiem.

Nigdy w to nie wątpiłem.

Jeżeli nie jest to tajemnicą to wyjaw które i napisz co z nimi zrobiłeś?

Może po tym Twój komp odzyska sprawność