Komputer sypie różnymi BSOD

Witam.
Komputer zaczął sypać BSOD z różnymi kodami (nie jeden stały, tylko za każdym razem coś innego). Windows 10. Nowa instalacja nie pomogła. Zmiana dysku tez nie. Memtest nie wykrywa błędów pamięci. Co może być przyczyną? System da się zainstalować, ale jak już po restarcie działa z dysku a nie pendrive instalacyjnego to już sypie błędami w różnych momentach (raz chwilę pochodzi, raz system się nie zdąży załadować i błąd).

Podaj kody błędów bo na forum nikt nie będzie wiedział jak ma Tobie pomóc.

A co robiłeś z kompem przed błędami?

Podaj konfigurację kompa + zasilacz, odczyt z jego obudowy.

I może być mnóstwo problemów:

  • temperatury
  • zasilanie
  • płyta
  • pamięć
  • dysk
  • inne - szeroki wybór
Nazwa produktu Ilość Cena Wartość Status
Procesor Intel Core i7-7700K, 4.2GHz, 8MB, BOX (BX80677I77700K) 1 1599,00 zł 1599,00 zł Wydane
Arctic Silver Pasta na procesor Arctic srebrny 5 (3.5g) 1 23,99 zł 23,99 zł Wydane
Płyta główna Gigabyte GA-Z270-Gaming K3 1 585,00 zł 585,00 zł Wydane
Pamięć HyperX Savage DDR4, 2x8GB, 3000MHz, CL15 (HX430C15SB2K2/16) 1 579,00 zł 579,00 zł Wydane
Dysk Seagate BarraCuda 1TB 6Gb/s SATA (ST1000DM010) 1 219,00 zł 219,00 zł Wydane
Chłodzenie CPU SilentiumPC Fortis 3 HE1425 v2 (SPC130) 1 149,00 zł 149,00 zł Wydane
Obudowa Sharkoon DG7000-G Red (4044951019342) 1 299,00 zł 299,00 zł Wydane
System operacyjny Microsoft Windows 10 Home PL 64-bit OEM 1 438,00 zł 438,00 zł Wydane
Dysk SSD ADATA SU800 128GB SATA3 (ASU800SS-128GT-C) 1 249,00 zł 249,00 zł Wydane
Zasilacz SilentiumPC Vero M1 600W (SPC117) 1 229,00 zł 229,00 zł Wydane
Napęd LG SuperMulti GH24NSD1 RBBB 1 55,00 zł 55,00 zł Wydane
Karta graficzna MSI GeForce GTX 1070 ARMOR 8GB GDDR5 256 Bit HDMI, DVI-D, 3xDP, BOX (GTX 1070 ARMOR 8GB) 1 1855,00 zł 1855,00 zł Wydane

Przed błędami nic nie było robione, po prostu jednego dnia się zaczęły takie cyrki.
Kartę wymontowałem, i inne peryferia, został tylko dysk SSD z systemem + 1 kość RAMU i CPU i dalej to samo

Masz gwarancje - wysyłaj zestaw do naprawy.

Komp był składany w domu. Mam wszystko wysłać?

W tej sytuacji ja bym wymontował (odłączył od płyty głównej) dysk SSD i na odchudzonym ze zbędnego sprzętu komputerze, zainstalował system na dysku HDD (reszta napędów odłączona od płyty głównej). Po tej operacji sprawdź co to dało.

Na HDD też waliło błędami. Kody BSOD przez 3 minuty ciągłego włączania - wywalenia błędu:

  • system service exception
  • kernel security check failure
  • attempted execute of noexec memory
  • attempted write to readonly memory
  • irql not less or equal
  • machine check exception
  • driver irql not less or equal

Wygląda na płytę?

Ale ja bym dał całość do sprawdzenia jak jest taka możliwość?

A weź jak masz jeszcze inny zasilacz i test.

"driver irql not less or equal"
W systemie jest problem ze sterownikiem . Podgląd Zdarzeń ? Tryb awaryjny ?
Styki RAM czyste ? Pamięć wirtualna ?

Jeżeli RAM i dyski które podpinałeś są sprawne to wygląda mi to na problem z płytą główną, czasem też grafika tak wariuje. Próbowałeś uruchomić jakimś system w formie liveCD? Proponuję uruchomić ten komputer jakimś liveCD/liveUSB i zobaczyć czy też będzie zachowywać się niestabilnie.

System świeżo zainstalowany. Ramy przekładane w inne sloty, czyszczone, sprawdzane memtest i nic.

Ta płyta ma wbudowaną grafikę, wymontuj dodatkową grafikę (MSI GeForce GTX 1070) i uruchom system. Wyeliminujemy ew. problemy związane z grafiką.

Może przetaktowałeś procesor? Nawet jak nie, to w razie czego wyzeruj BIOS/UEFI przez zwarcie na chwilę czymś metalowym dwóch gołych pinów na gnieździe CLR_CMOS na płycie głównej, przy komputerze odłączonym od sieci energetycznej. Na czas poszukiwań przyczyn odłącz dysk SSD i go nie używaj. Tak samo grafika - używaj wyłącznie zintegrowaną.

Grafika odpięta, CMOS też zerowałem i nic, system na hdd. Jak zdobędę inny zasilacz jeszcze sprawdzę, a jak nie to rozumiem że płyta szwankuje.

Aby się dowiedzieć nr błędów zainstaluj program BlueScreenView. To niezbędne.

Co to da jak sypie różnymi co chwilę coś innego

Jeśli problem wystąpił nagle, to wszystko wskazuje, że coś padło - masz gwarancje skorzystaj. Co może być w pierwszej kolejności, napisałem.

I pewno tak to się skończy? Czyli wysyłką płyty głównej w ramach gwarancji.

Jak sprawdzisz zasilacz i dalej beda problemy to zostaje płyta główna, ewentualnie moze cos z cpu.