Komputer z biedronki :]

Witam

Nie natknąłem się na taki lub podobny temat, więc moje pytanie brzmi

Co sądzicie o tym komputerze?

http://www.biedronka.pl/str/2/i/6.php

s10_b.gif

Jeżeli jest zły - proszę wymienić wady(tylko nie pisać ‘bo to z biedronki’ :D)

Na komputerach się mało/średnio znam.

Budżet jaki chciałbym przeznaczyć na komputer, to: ~2100 zł (bez monitora, myszki, systemu operacyjnego(ten monitor z biedronki i tak bym sprzedał :])).

Grafika słaba, ogólnie to mało wiemy. Jaka płyta główna,dysk,ram? Obudowa pewnie słabo chłodzona/mało przewiewna. O zasilaczu już nie wspomne, pewnie jakiś no-name z czarnej listy. :slight_smile:

Przynajmniej się do procesora i karty graficznej przyznali i za to duży plus.

Poza tym to wszystko tak jak powyżej kolega napisał.

Podobny temat: komputer-biedronki-t207929.html

Ale ten ’ podobny temat ’ z 2007 roku jest :smiley:

A mi o ten aktualny komputer chodzi :-]

No, ale dobra - skoro nikt nic nie wie o nim :smiley: Chociaż doradźcie mi jaki komputer za 2100 zł można złożyć?

Zależy co chciałbyś na komputerze robić.

Może i tamten temat jest z 2007 roku, ale jeśli dobrze pamiętam miał dokładnie taki sam tytuł, poza tym nadal jest aktualny (choć komputer ma chyba inne parametry).

Nie wiadomo:

  • jaka płyta główna

  • jaka marka RAM-u

  • jaki zasilacz

Poza tym po co kupować monitor jeśli już go masz :slight_smile:

Napisz, do czego komputer będziesz wykorzystywać, to ktoś ułoży zestaw.

Skoro masz do wydania 2100 zł bez monitora to nie zawracaj sobie głowy zestawami z marketów. Lepiej udać się do prawdziwego sklepu lub coś złożyć samemu jeśli masz ochotę się w to bawić.

Komputer by służył do gier/pracy.

I jakoś upatrzyłem sobie kartę grafiki 9600GT - niby są dobre, ale też niby bardziej opłaca się kupić 8600GT.

W komputerze wystarczą mi raczej dwa rdzenie(za 2100 zł i tak chyba więcej nie może być :smiley: ).

W sklepie, w którym już miałbym kupować to Gral ( http://www.gral.pl/ ), ponieważ jest blisko i słyszałem o nim dobrą opinię :]

zestawy-komputerowe-grudzien-2009-t267420.html proszę poczytać!Miałem kiedyś do czynienia z komputerem z Biedronki,powiem Ci że lepiej nie zawracaj sobie nimi głowy bo naprawdę nie warto! !!

maniak93 , już chyba nie ma tej oferty…

Chyba była tylko do zeszłego tygodnia, jak to w Biedronce. :slight_smile:

ja bym sie bał tam jedzenie kupować a ty sie nad komputerem zastanawiasz :smiley:

Wujek nie dawno kupił sobie taki zestawik z Biedronki za 2000zł i mu zepsuł się po mniej niż pół roku użytkowania (a raczej stania, bo sprzęt popracował sobie max. z 10godzin), więc także odradzam komputer z Biedronki.

Za taką cenę złożysz sobie równie wydajny komputer, ale będziesz miał pewność że wszystko pohula długie lata. Tutaj tej pewności nie masz.

Nie dziwi Cię to, że nigdy nie opisują dokładnie każdego z podzespołów tylko niektóre te, które przyciągają najwięcej uwagi?

Bez jaj - lepiej złożyć sobie samemu albo kupić na allegro.

To nie jest jakaś dobra cena, nie wspominając, że z biedronki ;d

We wszystkich zestawach z supermarketów (Biedronka, Tesco, Media-Markt i inne) komputery (szczególnie te tańsze, za mniej niż 3 tyś.) mają najczęściej co najmniej średniej klasy procesor, nieraz nawet 4-rdzeniowy(!) [ehh te gigaherce…], 2-4GB RAMu (często firmy ‘krzak’), pojemne (ale czy wydajne?) dyski twarde i podstawa :slight_smile: to kiepska karta graficzna najczęściej z dużą ilością pamięci (np. GeForce 9400GT 1GB, DDR2 oczywiście).

Wydajność takiego zestawu w grach bardzo często jest porównywalna ze zrównoważonym komputerem sprzed kilku lat za ok. 3-4tyś zł, bo pomimo “superprocesora 8GHz”, karta graficzna pozwala najwyżej z trudem na uzyskanie Aero w Viście (a czasami nawet nie…). Oczywiście nikogo nie zniechęcam do kupowania takich komputerów z hipermarketów czy tez z Allegro, ale sam bym nigdy go nie kupił, nikomu takiego komputera nie polecam, a jak zastanawiasz się nad wyborem takiego wynalazku to nie oczekuj po nim ani wysokiej wydajności, ani niezawodności (kiepskie zasilacze za 100zł).

Witam was wasze wypowiedzi mnie smieszą. Czy karta graficzna GF 9400 z biedronki jest gorsza od karty graficznej GF 9400 z inego sklepu. A może ten komputer http://www.mediamark.pl/bialystok/oferta-specjalna jest lepszy od tego z biedronki ?. Lepszy może jest ale jego cena jest przerazajaca a parametry sie róznia tym że jest troche inny procesor, i obudowa co naprawde jest potrzebna. hahaha> I u nich jest taki sam monitor za 750zł osobno a tu masz komputer z tym samym monitorem za 2000 czyli 2000-750(monitor). czyli za sam komputer w biedronce płacimy 1250zł w tym windows 7 za 400zł. Ja poskładałem komputer na allegro z tych samych części to wyszło mi 2600zł. Ale kupujcie sobie gdzie indziej bo przecierz to jest komputer z biedronki… A i ja tu nie robie żadnej antyrekalmy poprostu chce pokazac jak niektórzy ludzie są inteligentni :).

Tu nie chodzi o to, że ludzie mają jakąś zrazę do biedronki. Tu chodzi bardziej o to powszechne stwierdzenie, że komputery z marketów są słabe. Poza tym nie porównuj cenowo GF 9400 GT do GF 9400 GT, bo na tej karcie to nawet pasjans ci się będzie zacinał :expressionless: . Innym chodzi o to, że w tej cenie może złożyć komputer kilka razy bardziej wydajny. Bez zbędnego ładowania pieniędzy w procesor i co najważniejsze pewny. Ten z bezdomki i jest niepewny. To tak samo jakbyś znalazł na ulicy torbę z jedzeniem. Jaką masz pewność, że nie są zatrute??? Żadną. Tak samo tutaj, więc mi bzdur nie pisz

na tej karcie nawet crysis ci pujdzie dla twojej infomacji. Ale skoro według ciebie karta ma być 5gb z przepustowością 3gb to ok. Ja miałem swego czasu ATI Radeon X1300 Turbo 256/128 i crysis chodził spokojnie