Komputer za ~2000 zł

Dzięki za odpowiedzi. Wezmę Samsunga 640 GB. I teraz zostaje już tylko sprawa monitora. Który z tych monitorów byłby najlepszy? Albo podajcie jakieś swoje, które uważacie za dobre, ale koniecznie żeby byly to 19" z rozdzielczością 1680x1050. A i ten Pentagram Karakorum to muszę kupować? Jeśli tak to po co i jaki model?

a czemu 19" a nie 22" ?

jak kupowałem monitor bałem się że będzie za dużo ale teraz jak przyjeżdżam do domu to 17" które tu mam wydają się śmiesznie małe

pomyśl może o w2252tq-pf monitor na prawde świetny i bezkonkurencyjny w cenie do 700zł

Jeśli już miałbym brać 22" to myślałem o tym. Poza tym pisałeś że przy kontraście 10000:1 łzawiły Ci oczy. W jakiej odległości siedzisz od monitora? ja raczej siedzę dość blisko raczej z przyzwyczajenia. Mam jeszcze stary telewizor i ma on 21" , z ramką 22". Jak sobie wyobrażę że miałbym mieć taki ekran i patrzeć na niego z tak bliska to… Chyba musiałbym siedzieć z 1,5-2m od niego

Jak będziesz miał 22" to po jakimś czasie będziesz chciał większy :slight_smile: apetyt rośnie razem z wielkością

Nie, nie musisz, tylko jakbyś chciał mocnoooooo kręcić.

A z monitorów, to np. LG W2252TQ-PF. I to w cale nie jest złe.

wiesz siedze tak z 40-50cm od monitora, jak zaczęły mi łzawić oczy, zacząłem szukać optymalnego ustawienia i aktualnie już mogę normalnie pracować, wszystko rozbija się o personalizację ustawień, fabrycznie wszystko jest ustawione ma maxa :slight_smile:

no to z Waszą pomocą złożyłem coś takiego:

Tylko nie wiem jeszcze jaką wziąć kartę dźwiękową

tak z tych tańszych to audigy se

można by 216

może być ta? Jest jakaś różnica między 215 a 216?

może być, tylko czemu taka droga ? na allegro jest za 50% tej ceny z agito

http://www.allegro.pl/item475082158_sal … akosc.html

podobno jest cichsza i ma jakieś tam nowe ‘rzeczy’

dokładnie nie wiem, więc może ktoś to rozjaśni, możesz przeczytać ten temat

http://club.cdfreaks.com/f87/pioneer-dv … -a-248917/

Tak, piszą, że 216 jest niby cichsza od 215 o 2dB ale jakiejś wyraźnej różnicy nie widać. I czym różni się wersja nagrywarki OEM i BOX? BOX jest o 10zł droższa tylko dlaczego?

http://forum.idg.pl/lofiversion/index.php/t11169.html

http://nvision.pl/forum/index.php?showtopic=35171

BOX jest w pudełku, najprawdopodobniej z kilkoma czystymi płytami, może obszerniejszą instrukcją itp.

A 216 wg specyfikacji jest lepiej uszczelniona co oprócz zmniejszenia głośności, zmiejsza również ilość kurzu która dostaje się do środka, dodatkowo zmieniono układ sterujący pracą lasera, ma większe możliwości nagrywania z prędkościami powyżej 16x (dodana obsługa odpowiednich nośników). Ogólnie jest to poprawiona wersja 215’stki, a jakoże u nas niespecjalnie różnią się ceną to 216’tka jest lepszym wyborem.

Co do głośności to słyszałem nawet o różnicy 5,5dB… z resztą to jednostka logarytmiczna i 1dB różnicy to już sporo.

Dzisiaj jeździłem po sklepach z tym zestawem i się przeraziłem…

  1. sklep
  • gostek mówił że płyty msi są średnie i że by proponował jakąś gigabyte

  • o zasilaczu OCZ powiedział że pierwsze słyszy iże proponowałby modecoma feel :x . Ja powiedziałem że nigdy w życiu takiego zasilacza to zaproponował jakiegoś Chiefteca że lepszy

  • nie mógł znaleść MSI P45 Neo-FR. mowił że albo neo2 albo3. Którą miałbym wziąć w takim razie?

razem zestaw (bez myszy i klawiatury): 3500zł

  1. sklep
  • nie miał napędu pioniera więc dał LG SuperMulti SATA DVD+/-R20x, DVD+RW 8x, DVD+R DL 16x, SecurDisc bulk

  • nie miał OCZa więc dał Corsaira CMPSU-520HXEU ATX 520W PFC

  • ram dał patriota, ale jakiś extreme performance zamiast llk

razem: 3946zł :expressionless:

masakra jak sprawdzałem te części w necie to wyszło mi 3018zł…

niekompetencja wśród sprzedawców niestety jest na porządku dziennym - często są to ludzie z przypadku, jeśli chodzi o zestaw to składaj w sklepach o dużej gamie produktów z możliwością sprowadzenia, znak.pl, esc.pl itd. omijaj lokalne sklepy bo tych marże są zaskakująco wysokie. :slight_smile:

Extreme Performance to właśnie seria LLK, ten drugi sklep jak widać nie przewalał na doborze części, corsair hx jest dobre 100zł droższy od tamtego ocz’ta albo i jeszcze troche na chwilę obecną, bezpośrednim konkurentem jest jeśli już VX450 (i cenowym i mocowym).

Zamów części w jednym sklepie internetowym, prześlą ci złożonym albo wykażesz się odrobiną chęci i sam go złożysz. Np agito, apollo, czy sirus’a można bez problemu polecić…

czyli ocz czy corsair? tzn Ja ceny sprawdzałem w różnych sklepach i czasem było tak że w jednym sklepie było klika przedmiotów które mnie interesowały.

Jakżeś się uparł na MSI to NEO2-FR.

? ja się uparłem? czemu tak uważasz? poprostu tak podał gruchacz w zestawie i tak napisalem

tak powiedział, bo jest fanboyem asusa p5q, więc sie nie przejmuj.

bierz tą plyte co podał gruchacz, czyli msi p45 neo2