Komputer za ~2000 zł

ok a co z zasilaczem?

Corsair 450W > OCZ SXS 500W rev.2 (w takiej kolejności bym szukał, choć zasilacze z tego samego segmentu).

dzisiaj kolejne 2 sklepy:

1 sklep:

  • grafike dał asus EAH4850 radeon 512mb ddr3 (nie wiem czy to ta sama)

  • zasilacz Corsaira CMPSU-520HXEU ATX 550W PFC

  • płyta główna: dał ASUS P5QL PRO P43/ICH10R DUalddr2, 1066 powiedział że jest tańsza niż msi, że nie potrzeba aż 1200

  • ram: A-Data vitesta 2x2gb extreme edition ddr2 1066 dał bo są tańsze

  1. sklep
  • tu też nie mieli ocza więc dali chiewteca 500w

  • no i to wszystko co zmienili

(w tym sklepie najbardziej mi się podobało obsługa, pan doradził no i ceny)

Ogólnie: zasilacz ocz odpada bo nigdzie u mnie w mieście go nie ma. Nie wiem co z tą płytą gł i ramem…

Nie, ta jest słabsza. Już lepiej weź to MSI, oraz możesz się spytać o Asus`a P5Q. Natomiast, jak w drugim jest to dobrze. Karta graficzna może być.

Natomiast co do mojego postu, nie jest fan boyem Asus`a, takie zarzuty niezmiernie mnie irytują. I wyprzedzając Twoje pytanie, która płyta lepsza, odpowiem, że prawie są jednakowe.

, Nie trzeba się pytać, wystarczy wejść do pierwszego lepszego sklepu i szafki uginają się pod płytami asusa i gigabyte’a, a to bynajmniej nie oznacza że są najlepszym wyborem.

matio91 , Tak jak Adalbert , zauważył vx450 od corsaira będzie nawet lepszym wyborem od ocz’ta, nie sugeruj się niby większą mocą w nazwie.

czyli podsumowując:

podobno windows x32 nie widzi 4 gb ramu tylko max 3. Więc po co mam kupować 4 jeśli mogę 3gb? I muszę na czymś zrzucić trochę ceny, jakieś 500-600 zł w dół…

matio91 , to połowę mniejszy dysk i bez karty muzycznej.

Cięcie dysku odpada bo 320 będzie dla mnie za mały. (tak myśle) jak bez karty muzycznej? wtedy nie będzie dźwięku w kompie (mam racje?) Pozatym ona kosztuje 80 zł więc to nie jest to na czym chciałbym zrzucić

Jest zintegrowana karta muzyczna z płytą, chociaż ta osobna jest lepsza jeśli chodzi o dźwięk.

tyle że przeciętny użytkownik z tanimi głośnikami komputerowymi nie usłyszy różnicy pomiędzy kartą dźwiękową zintegrowaną a dedykowaną od creative’a

I warto pamiętać że obecne zintegrowane karty muzyczne to nie to samo co np 10 lat temu, szczególnie w droższych modelach.

Wolę oddzielną kartę muzyczną. Macie jakieś propozycje? czy z e8400 na e5200 to duży przeskok jeśli chodzi o wydajność? Czy na e5200 pójdą nowe gry typu Crysis czy Assasin?

matio91 , Oczywiście że tak, E5200 ma wydajność konkurencyjną z Athlonem 6000+, zużywa mniej energii od e8400, mniej się grzeje, a po podkręceniu ma wydajność bardzo podobną do e8400 (takt w takt, bo przy wyraźnie wyższym taktowaniu E5200 jest oczywiście wydajniejszy).

tak jak najbardziej, podkręcisz go do 3 GHz.

E5200 dobrze się kręci.

Więc jak koledzy pisali weź e5200 i chłodzenie od Pentagrama

i jedziesz dalej.

Jeżeli zależy Ci na dobrej karcie dźwiękowej bierz Creative Audigy 2 :slight_smile:

matio91 ,

z czystej ciekawości jakie masz głośniki ?

no tak podkręcę go, ale kiedy? Jak po roku czy dwóch minie gwarancja dopiero? Jakieś Philipsa stare, ale są lepsze niż niejedne nowe, sprawdzałem. (lepsze basy, jakość dźwięku). Czyli ze zintegrowaną kartą dźwiękową miałbym porównywalną jakość dźwięku z oddzielną kartą?

matio91 ,

Może…

Procka kręcisz od razu po co czekać aż się gwarancja skończy :stuck_out_tongue:

yyy po to żeby mieć gwarancję?:stuck_out_tongue: Jak coś się zwali to odniosę na gwarancję i spokój, a tak to… Co do karty dźwiękowej zintegrowanej to jestem na anty bo w laptopie della latitude d630 ta karta jest tak dziadowska, że to szok. (nie wiem czy karty z lapków różnią się czymś od tych zwykłych, pecetowych) hm to co z tym ramem? mam brać 3gb? Co myślicie o tej karcie graf http://www.agito.pl/seria-9/msi-geforce … type=email ?

RAM

na 32bitowych systemach możesz wykorzystać ok 3GB RAM’u, ale dobrze jest kupić 4GB bo: w przyszłości będziesz potrzebował więcej pamięci (to pewne), a przy zmianie systemu na 64bitowy (32 już się nie będzie opłacało) będziesz miał pełne 4GB, poza tym pamięć będzie działała w dual channel w przeciwieństwie do zestawu 2+1, co prawda niewiele zyskasz, ale jednak, a różnicy w cenie dużej nie ma.

DYSK

Na pewno 320GB nie starczy?

KARTA MUZYCZNA

Na Twoim miejscu sprawdziłbym jak spisuje się zintegrowana, a dopiero przy niezadowalającym dźwiękom dokupił jakąś.

PODKRĘCANIE

Nikomu nie musisz mówić, że podkręcałeś, więc z gwarancją nie będzie problemu

KARTA GRAFICZNA

Ten MSI to dobry, ale ciut drogi, może coś w stylu Palit 9600gso Sonic 768MB?