Komputer za 2500 zł

Narazie zawieszam temat komputer pewnie na początku lutego kupię.
Jak co to się odezwę. Jak wyjdą nowe ryzeny i będę przymierzał się do zakupu komputera to wtedy ponownie wznowie temat

A spytam się jak utworzyć taką listę na morele albo x kom z komputerem.?

Dodajesz normalnie do koszyka i później nad produktami masz zapisz koszyk.

1 polubienie

Spytam się na szybko może lepiej mi wziąść jeden dysk ssd o pojemnośći 500gb niż odzielny hdd 1tb i ssd 120 gb na system .Bo mam jeszcze dysk hdd o pojemności 320 gb to może ten na gry starsze fimy i coś tego typu a 500 gb podzielę na 2 partycję jedną na system a drugą na gry ?

wyjdzie Ci lepiej, możesz brac 500 ssd.

Radzę się 5 razy zastanowić przed dziwnym podziałem na partycję.
Poważnie!

Wiem że często w gotowych PC jest coś takiego stosowane i później użytkownik dostaje 100GB na C i np. 300GB na D, efekt po krótkim czasie jest taki że na C brakuje miejsca bo… plik wymiany, aktualizacje, pliki tymczasowe, tu jakiś program, tam jakaś gra.

Oczywiście jak zaczyna brakować miejsca to i system zaczyna mulić, pojawiają się problemy z aktualizacjami (bo brakuje miejsca żeby je dokończyć) itd. itp.

A co do starszych dysków, przed korzystaniem KONIECZNIE sprawdź SMART, głównie ilość sektorów realokowanych oraz liczbę przepracowanych godzin (mało który desktopowy dysk dożyje 40 000h).

To ile mam przeznaczyć na system??

Wg mnie normalnie cały mały SSD na system + podstawowe aplikacje, a wszystkie gry instaluj na HDD.

250 gb za 150 :slight_smile: 120 za 100 zł mało opłacalne, na 250 1-2 najcięższe gry wejda :wink:

Czyli 128 GB na system?

250 GB jest najbardziej opłącalny, nie dziel na partycje, trochę za mały by był sens (dodatkowo tak go szybciej zajedziesz: Windows plik wymiany będzie tworzył na swoich komórkach, a te drugie będą leżały nieużywane- dlatego lepiej większy;p)

A spytam się opłaca się kupić gtx 1070 gigabyte g1 gaming za 1600 zł nowy na morele jest jakby co.

A i powiem jescze że do ostatecznej kwoty nie jestem pewien może tata mi pożyczy i będzie więcej :slightly_smiling_face:

Nie jestem pewen, czy Ojca trochę nie naciągasz :wink:
1070TI jest fajne, mocne. Tylko ta moc jest lekko nieadekwatna do ceny. Za POŁOWĘ masz karty o jakeś 30% słabsze rx 580/50 (już nie pamiętam, co Ci radzilśmy) :wink: Jak wiesz karta ma okres życia. To, ze kupisz najlepszą nie znaczy, że podziała 10 lat i pograsz we wszystko. Zakładającok 5 lat, skok technologiczny itp., to 580/590 pograsz we wszystko na medium. A pozostałe środki na kolejną wymianę zostaw. Rozsądnie kupić jest średni sprzęt, budżetowy to zwykle poziom popzredniej generacji, najlepszy jest nieproporcjonalnie kosztowny :wink:
https://www.videocardbenchmark.net/compare/GeForce-GTX-1070-Ti-vs-Radeon-RX-580-vs-Radeon-RX-590/3842vs3736vs4025

Wróć do tematu jak będziesz wiedział ile masz budżetu i że już będziesz kupował. Na razie zaczyna się z tego tematu moda na sukces.

1 polubienie

Dobra. sytuacja się trochę zmieniła. Mianowicie do zestawu dołącza monitor, klawiatura, myszka oraz siedzenie gamingowe. Czyli cały zestaw nad klawiaturą oraz monitorem myślałem .klawiatura to corsair k70, myszka to logitech g502.Zastanawiam się nad wyborem monitora oraz siedziska możecie mi coś poradzić w rozsądnej cenie do (monitora ok 1000 zł) (wolał bym w nie większej kwocie niż 1000). A fotel do ok 700 zł.Prosił bym o parę propozycji.

W 2500 nada wszystko? :wink: >
A na poważne:
idź do sklepu i posadź się w fotelu, to samo powinieneś z myszka i klawiaturą zrobić.
Ergonomia pracy zależy od wielu rzeczy: wielkosci łapy, delikatności siedziska etc :wink:
Tu nie ma czynników obiektywnych np. benchmark procka lub fps karty…

Co do monitora to wg mnie ten tylko kwestia czy 27 czy 24 cale.

Chodzi mi głównie o polecane modele foteli i myszek. Nie mam możliwośći przetestowania fotela.

Właśnie o to chodzi ze zależy od Twoich wymiarów fizycznych. Fotel jednemu podejdzie drugiemu nie, myszka to samo że względu na wielkość dłoni. Polecane? Poszukaj polecane fotele na morelach czy x-kom. Szfagjer kupił fotel diablo i po niecałych 2 latach jest zniszczony jak nie wiem choć nie skacze jak dziecko neo…