Komputer za 2500 zł

Jednak na razie nie składam komputera za tą sumę okazało się że mam pewien wydatek niestety muszę ograniczyć się do używanego zestawu komputerowego. Zastanawiam się nad wyborem zestawu komputerowego za 500 zł lub za 800 z kanału dobreprogramy. A może ulepsze obecną konfigurację :
Xeon e5430
Palit ge force 9600gt 512mb
Asus pk5/epu
2x patriot 2gb 800mhz
Seagate barracuda 350gb
Modecom feel III 500ATX
Co lepiej zrobić?

Ulepszaj.
Dodaj 2 dodatkowe kości RAM to jakieś 50zł.
Zmień zasilacz na bezpieczny bo masz z czarnej listy - SilentiumPC Elementum 450W to 130zł
Grafika rzędu RX 570 używana za jakieś 500zł.
Opcjonalnie Dysk SSD 240GB Crucial BX500 za 140zł.
Będziesz mógł grać swobodnie we wszystkie nowe tytuły w płynnych FPSach.
Może średni przykład z YT, ale nie ma chyba od nikogo rzetelnego.

Ulepsz, 570z tym prockiem fajnie pójdzie.
Ram do 8 GB podnieś i dodaj nowy 240 ssd na winda/gry

Z zasilaczem, póki miałeś złom, którego średnio szkoda, to ok, ale dodając mocniejsza kartę musisz nowy, jak Pancia radzi :wink:

Ogólnie zestaw nie będzie super, ale na 2-3 lata masz spokój :wink:

Ooo świetne wiadomości jak dla mnie

Ok a możecie znaleźć jakieś ramy?
I jescze się spytam wziąść kartę 8gb czy 4gb?

Lepiej 8GB to na dłużej się przyda, bo 4GB będzie OK tylko do tego zestawu, ale jak np. za rok będziesz chciał zmienić podstawkę to 8GB pewnie będzie niezbędne.

A no to wezmę pewnie 4gb chodziasz nie jestem pewien

Znaczy tak: ta płyta obsługuje tylko ddr2, czyli b. stare, nie do przeniesienia.
Optymalnie byłoby gdybyś łącznie uzyskał 8 GB RAM, optymalnie to dodać 4 jako 2x2, co razem z Twoimi 2x1 (2) da Ci 6 GB :wink: Dopychanie 2x1 do 4GB (4x1) spowoduje braki w grach. Serio 6 GB do gier to minimum minimorum.

Haha chodziło mi o ram karty graficznej

A o ram w komputerze to wiem że 8 GB

Zależy jaka różnica będzie w cenie. Jak nieduża , to 8 lepsza, jak duza, to 4 też do Twojego setu starczy,. To znowu nie tak mało…

Powiem tak znalazłem kartę graficzną rx 570 za 300 zł z koparki można ją wziąść. Ale nie stety nie posiada gwarancji.

Powiedziałbym, że cena bardzo konkurencyjna, w tej okolicy 550 chodza, może 560. Nawet gwarancji rozruchowej nie ma? Jak nie, to … jako cykor bym szukał dałej :wink:

Ponad 2 lata w koparce to bardzo dużo. Poszukał bym raczej z jakąś roczną gwarancją.

Spk a tak się spytam czy płyta główna była by kompatybilna z obudową SilentiumPC Regnum RG4T RGB Pure Black. Chodzi mi głównie o USB 3.0 https://www.x-kom.pl/p/444889-obudowa-do-komputera-silentiumpc-regnum-rg4t-rgb-pure-black.html

Jak płyta ma, to i obudowa będzie miała. Na masce sa niebieskie widoczne. Jak nie będzie, to pójda wolniej pewnie. :wink: Trochę droga (i szpanerska) buda na stary komputer, plus: wiatraczki są a rxy się trochę gzreją.

Jak zależy Ci na RGB to spoko jak nie koniecznie to rg1w Pure black też jest spoko😁

A spytam się może da się ogarnąć jakąś tańsza kartę graficzną? Tak do jakiś 200 zł
Bez wymiany zasilacza

Szukasz karty graficznej, na której nawet najnowszych tytułów nie odpalisz (czytaj: nie będą grywalne) ?
Wg mnie najsłabsze co możesz kupić to GTX 750 Ti, ale i ona w niektórych nowycg tytułach będzie mieć problem na minimalnych.

Jasne, Radeony 3450 chodzą po 25 zł, i zużywają z 30 Wat :stuck_out_tongue_winking_eye:
A na poważnie, zasilacz i tak powinieneś zmienić, co d kart pchanie si e “w tanie a dobre”, to inwestycja w posłanie na studia 90 letniej babci, nie wiesz nawet czy odpracuje za życia koszty :stuck_out_tongue_winking_eye:
Możesz brać 750 z muzeum, lepiej byłoby jednak iść 5xx - nowsze i w sumie 560 nie powinna, oile nie masz wyjątkowo lipnego egzemplarza, od razu go wysadzić.