Komputer za 600 zł

Siemka
Sprzedałem swój laptop i szukałem czegoś tańszego. Ustaliłem cene 800zł. Na początku polowalem na jakiś inny laptop z i5 Intel HD 4000 8GB 120SSD. Już zamówiłem ale tak pomyślałem żeby wybrać komputer bo monitor już mam a laptop jest mi zbędny, nie jestem żadnym studentem, po prostu malo miejsca w pokoju więc anulowalem zamówienie.
Postanowiłem kupić komputer, taki który może leżeć na płask. Kwota jaką mogę przeznaczyć to maksymalnie 600zł (najlepiej to mniej, potrzebuje kabla zasilajacego, klawe, stoliczek jakiś na monitor - 2 stówy odchodzą, dlatego 600).
W co celować? Rozgladalem się na allegro za poleasingowcami, znalazłem pare zestawów z i5-2400 8GB ram HDD 500GB. Przykład takiego zestawu co znalazłem https://allegro.pl/oferta/niezawodny-komputer-hp-rp5800-i5-8-500gb-w-10-9214851205?utm_medium=app_share&utm_source=facebook
Brać to i włożyć w to jakąś karte graficzną do 200zl? Jesli tak to jaką? Hmm potrzebuję pomocy
Edit: I czy każdy zasilacz (i te noname w tych zestawach) maja zlacze dodatkowe zasilania dla grafiki bo nie wiem?
Edit 2: A, jeśli 100zl w górę wpłynęłoby mocno na wydajnosc zestawu to mogę tą 100 dołożyć

Karty graficzne, które powinny wejść do tych i podobnych zestawów, nazywają się Low Profile / LP.
Z najpopularniejszych z takimi wersjami:
GT 1030 DDR4 (nie polecam)
GT 1030 DDR5 2GB (wydajność w okolicach GTX 750)
GTX 750 Ti
RX 550
RX 460
RX 560
GTX 1050 / Ti
GTX 1650

Upewnij się do mocy zasilacza danej jednostki, i najlepiej poczytaj czy ktoś daną kartę odpalał na tym komputerze z tym PSU. Ew. dopytaj podle konkretnego PSU i GPU tutaj jeszcze.

i5 2 gen jak najbardziej jest w porządku wyborem i popularnym w poleasingowych tanich komputerach.

Właśnie, ja patrzyłem na testy zestawu tego typu, myślałem jaką karte wrzucić do niego, a ty dobrze ze mi przypomniałeś że zasilacz pewnie będzie za słaby xd
Low profile to jest wersja mniejsza czy wersja zraca mniej watow bez dodatkowego zasilania?

Pewnie zasilacz koło 250W, ale to znaczy, że każda z kart wejdzie. Najlepiej poluj na 1050 najnowszy i sensowna wydajność, ewntualnie rx 560D, miały Artez, czy jakoś tak, w nazwie. To okrojony Radeon, “prawie” 1050 i też mało używany, bo na przełomie 18 i 19 przyszły do PL.

Tutaj 240, sprawdziłem. Każda z kart wejdzie to znaczy? Każda bez zasilania dodatkowego?

Szukaj raczej czegoś z core trzeciej gen - tam już są USB3.0.
Dell 7010 SFF będzie dobrym wyborem, spokojnie wepchasz tam niskoprofilowa kartę, u mnie to śmiga z i5 3470 16GB ramu i GTX1650 jako HTPC.

Znalazłem coś takiego


Tylko druga generacja ale piszę ze USB 3.0, ja tam się nie znam :smile: Tylko już 100 więcej niż poprzedni zestaw :confused: Warto? Tak właściwie, po co USB 3.0? Teraz większość klawiatur/mysz tego potrzebuje czy…? Pendrive w ogóle nie używam jeśli chodzi o szybkość przesyłania danych

Właśnie chodzi o szybkość przesyłania, pendraki, dyski itd.
Jak bym miał czekać tydzień na zrobienie kopii zapasowej albo klonowanie dysku przez USB 2.0 to chyba bym oszalał.

Czy warto?
Oczywiście, ten Dell jest mniejszy od tamtego HP, i wcale nie kosztuje więcej.


Poszukaj dobrze, są różne konfiguracje i stany, napewno coś odpowiedniego znajdziesz i będziesz zadowolony.
Ewentualnie mam gdzieś w szafie takiego z i3, mogę tam wpakować jakieś 500GB + SSD, 8GB ramu i ci wysłać.

E tam, ja kopii nigdy nie robiłem i nie pamiętam żebym jakoś specjalnie żałował. Nie dziena, i5 bedę brał na dniach

Jak coś znajde

I w tym momencie nie wiem, wezmę ten pierwszy z i5-2400/8/500 ale znowu muszę zasilacz kupić żeby wsadzić do niego grafike

Procek + płyta ze 130 pewnie, karta te 75max, czyli mniej od 240. Jeszcze ważna sprawność lini 12v jest, ale pewnie sumarycznie w okolicach 80% będziesz. Ten RX 560D bierze koło 60-65, nie 75, ale to detal już.

Alternatywą jest zakup np. 300W tfx, ale tfx sa droższe i nowy za około 200zł dostaniesz, mam na myśli jakieś certyfikowany.

za 399 zł masz i5 trzeciej generacji.

Tylko co do grafiki i low profile taki GTX 1050ti to wydatek 700 zł i mowa o używkach.

Nie ma szans, abyś zmieścił się w 600 zł.

proxy-image

Hmm a to ciekawe. Poprzeglądałem olx w mojej okolicy i znalazłem całkiem niezly sprzęt za nie duże pieniądze.
Tutaj pomine niektóre parametry bo są mniej istotne - wszędzie 8gb ramu, W10, raz talerzówka, raz HDD+SSD.
Przykłady
i5 3gen RX 580 8GB - 1400 zł do negocjacji
i5 4gen GTX 970 4GB / chłodzenie wodne - 1500 zł do negocjacji
i7 2gen RX 570 4GB - 1200 zł
i5 2 gen GTX 1050 Ti (?VRAM) - 1000 zł do negocjacji
AMD X4 945 GTX 760 2GB - 550 zł
Wszystkie oferty mi jakoś śmierdzą. Wyszła nowa generacja i aż tak ceny pospadały? Jak wystawiłem swojego laptopa 2 tygodnie temu na R5 2500U/RX 560x 4GB/250GB SSD/8

Znalazłem też ofertę od jakiejś kobitki też tak jakoś śmierdzi oferta. Konto założone w tym miesiącu, jakaś pralka na części wystawiona jakieś filiżanki…
A oferuje ona i5-3470/8GB ramu / W10P / SSD130+HDD 500GB / GTX 1050Ti i uwaga to nie koniec zestawu. Do tego monitor hd raczej, moze fhd - róg zbity, ale nie ma to wpływu na kolory itp, kamerka, klawiatura, mysz. Te 3 ostatnie to najtansze, nic specjalnego. I tak… ciekawa sprawa niby do zadnej wyżej wymienionej oferty nie mam daleko (do 50km), do niej 30 ale wiadomo szkoda baki na darmo… To mówię a napiszę co mi szkodzi. Zapytałem czy ma jakiegoś dedyka/integre sieciowke na wifi. Ma. Zapytałem o VRAM na grafie. Tego nie wie. Co wiedziała to napisała. Nie ogarniam kompletnie.
To ta mała leżąca obudowa gdzie @anon64914833 napisał ze GTX 1050ti na low profile to wydatek 700 zl uzywanej, a kibitka mi spuszcza calego kompa bez tego monitora, klawy, myszy za 600. Ja juz nic nie wiem. Osoby które sie znają tutaj polecają mi inaczej, a tu u mnie w okolicy takie perełki?
Co ja mam wybrać, i przede wszystkim co jest? Tak gen wpłynęła na rynek?

Tak spadły, ale dodaj, ze karta rx pewnie z koparki, Windows z Allegroz a 5 zł a procesor/płyta pewnie z “poelasingowca”, które po 300-400 zł leżą na serwisach stosami.

Tu nie dokończyłem, coś mnie zacięło… 1700. Za tyle go sprzedałem.

Już bylem gotowy zapłacić pareset więcej niz te 600zl jak znalazlem takie zestawy ale teraz mam mieszane uczucia. Ta 580 8GB tez pokoparkowa? 970? 760? Coś kiedyś obiło mi się o uszy ze któreś modele zawsze pcha sie do koparki a inne w ogóle.

rx 580 - stawiam koparkę. :wink: na 90kilka %
760 słaba i stara, poziom gtx 1050, o 170w nie pomnę.
970 ma wydajnosc OK, ale też 150W…

No i Intel 2xxx to blisko 10 lat ma na karku, kolejne generacje o rok mniej… sam więc wiesz jak to moze być. Podziała długo, czy padnie szybko?

No niby tak, ale jedna generacja az takiej roznicy moim zdaniem nie robi. Rok w tą czy w tą. A co innego mogę kupić? Sugerujesz wybrać 1050Ti i i5 3 generacji co wspominałem wcześniej z hdd i ssd? Czy dalej szukać? A tak, 700 sobie życzy, nie 600, misslick. Sam komp